Skocz do zawartości

Janusz44

Uczestnik
 • Zawartość

  54
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Janusz44

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  NYSA

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Są bardziej szczegółowe, szersze pasmo przenoszenia. http://www.kkrs.pl/3169.castle-knight-5.html Pozdrawiam
 2. Witam. Kolumny JBL kupione w czasach kiedy liczyła się moc wyjściowa - szczególnie przydatne są przy testach wzmacniaczy, nie martwiąc się o głośniki, następnie trochę za duże do średniego pokoju odsłuchowego. Pozdrawiam.
 3. Witam. Kolego audiowit, od kilkunastu dni posiadam nowe kolumny Castle Knight 5, korzystam z dwóch par kolumn.
 4. Uruchomienie zasilaczy +5V, +12,6V, +12V, +30V dla układów wspomagających. Następny etap to uruchomienie głównych zasilaczy dla lewego i prawego kanału. Janusz44
 5. Witam. Dziękuje za uznanie, jednak jestem tylko amatorem. To tylko była zabawa na emeryturze i sentyment do lamp elektronowych. Ładnie się prezentuje Kolegi wzmacniacz DIY, a ja powróciłem na stare lata do SE. Pozdrawiam z Nysy.
 6. Przecież napisałem, że słucham z Pioniera i po co podłączone do USB, przecież nie będę co chwilę wyjmował i wkładał przewodu. Wybieram Tidal w samym Pionierze, a to co zaznaczyłem i dałem do ulubionych w aplikacji Desktop widzę i słucham Pionierze.
 7. Muzyki słucham z Pioniera, z telefonu korzystam tylko poza domem np w podróży, w zasadzie nie lubię ze smartfona korzystać .Nie przesadzaj, okładki nie są mi potrzebne ponieważ nie gromadzę setek albumów, a albumy i tak się zmieniają co jakiś czas. Desktop ma ograniczenie również w jakości MQA do 96 KHz pierwsza warstwa tylko rozkodowana - jak zauważyłem. Czy na to ma wpływ driver USB Pioniera zamontowany w laptopie, czy ograniczenie stosuje Windows do samego Desktopu? Do nagrania najlepszych utworów po analogu z DAC z powodzeniem wystarczy, nie z tak marnego źródła się kiedyś nagrywało i słuchało. Z moich obserwacji środowisko konserwatywne nie uznaje MQA, a porównuje go z jakością go do Flac 44,1 KHz 16bit, czy HDCD z teoretycznym tylko 24 bit. Najgorsze jest to, że krytykując nie mają żadnego z jakością MQA doświadczenia.
 8. Witam. Jaka jest rzetelna opinia o kolumnach Castle Knight 5 od kilku lat produkowanych w Azji, przedtem w UK?
 9. Dzielony wzmacniacz lampowy SE. KL. A na zasilacz i właściwy wzmacniacz. Prace montażowe przy zasilaczu.
 10. Sprawdziłem mój Pionier N-50AE przez WI-FI na którym słucham nagrania MQA Studio 192 KHz oraz rewelacja MQA Studio 352 KHz, nie wspominam o 96 KHz, 192 KHz przy prędkości internetu do 47,8 Mb/s z Netii. Nie ma co się zastanawiać tylko kupować N-50AE. Janusz
 11. A nie lepiej obsługiwać Tidal przez zainstalowany desktop w połączeniu przez USB z N-50AE, pełna wygoda poszukiwaniu albumów, układać własne play listy, a później słuchać nagrań już z samego Pioniera z pełną obsługą MQA. Kilka dni temu wgrałem starszy firmware z października, myślę - że nastąpiła poprawa dźwięku. Taka moja uwaga. Czytałem, że z Pionierów słychać lekkie buczenie, sprawdzić zamocowanie TS, można nawet podłożyć grubszy filc który ograniczy drgania dwóch transformatorów.
 12. Co potrafi Pionner N-50AE - MQA Studio 352 KHz, to powinno wystarczyć. Jeżeli chodzi o obsługę można się przyzwyczaić, dwa dni temu ukazało się najnowsze firmware którego jeszcze nie zainstalowałem. Po zakupie w grudniu 2017 roku wykonałem tylko jedną aktualizację, urządzenie pracuje bardzo cicho.
 13. DAC N-50AE via wzmacniacz Harman Kardon lub własne lampowe.
 14. Mam zaznaczone Master. Gdzie i jak wyłączyć softwarową konwersję? Akurat w tym temacie jestem do tyłu. P.S. Zainstalowałem najnowszą aktualizację i już mam MQA Studio.
×
×
 • Utwórz nowe...