Skocz do zawartości

Jamato

Uczestnik
 • Zawartość

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Jamato

 1. Witam ! Jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-A 1070 i odtwarzacza Yamaha BD A 1060. Za pomocą aplikacji AV Controller steruję amplitunerem. Nie mogę jednak za jej pomocą sterować wszystkimi funkcjami odtwarzacza. Dodam, że urządzenia są prawidłowo połączone i podłączone do internetu. Nie mogę natomiast za pomocą aplikacji np. włączyć odtwarzacza, płyty bądź przełączyć na kolejny utwór. Przeinstalowałem aplikację, ale to nic nie dało. Może ktoś z Was miał podobny problem ? Marcin.
 2. Witam, Ja szczegółowo opisałem podobny problem w swoim poście z dnia 18.04.2018 r. Może tam znajdziesz jakieś wskazówki. Marcin.
 3. Witajcie ! Mam pewien problem ze swoim sprzętem. Otóż jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-A 1070 i odtwarzacza Yamaha BD A 1060. Amplituner jest podłączony do internetu za pomocą wi-fi i działa bezproblemowo. Natomiast z odtwarzaczem ta sztuka mi się już nie udała. Próbowałem na różne sposoby i nic. Wpisywałem ręcznie adres IP, automatycznie i zupełnie bezskutecznie. Postępowałem zgodnie z instrukcją i nic. Teoretycznie posiadając aplikację MusicCast z połączonym odtwarzaczem do amplitunera wszystko powinno działać - jak zapewnia instrukcja w aplikacji - tyle tylko, że nie działa. Nie da się połączyć odtwarzacza z netem, ani nim sterować przy pomocy aplikacji. Proszę Was o pomoc w tej sprawie. Marcin.
 4. Odnośnie stacji radiowych to rzeczywiście może tylko zaprogramować stacje internetowe dostępne z poziomu aplikacji innych niestety dodać nie można, a przynajmniej mnie się nie udało. Odnośnie zaś parowania to jeśli chodzi o odtwarzacz to z jednej strony jest podłączony do sieci za pomocą wi-fi, teoretycznie można go sparować z poziomu aplikacji poprzez opcję dodaj nowe urządzenie, ale z drugiej strony to mi się nie udało. Może będzie jakaś aktualizacja. Tak czy inaczej dobrze jest wymienić uwagi. Ogólnie jednak jest zadowolony ze sprzętu. pozdrawiam Marcin.
 5. Cześć ! Jeśli chodzi o połączenie amplitunera z netem to zrobiłem to przez wi-fi. Generalnie działa bez zastrzeżeń, choć ostatnio zdarzyła mi się utrata połączenia. Jak sytuacja będzie się powtarzała to zmienię połączenie na lan. Radio internetowe ustawiłem przy pomocy aplikacji yamaha musiccast i av controller. Następnie dodałem do ulubionych wybrane stacje. Niestety poprzez te aplikacje nie udało mi się do neta podłączyć odtwarzacza yamahy. Aplikacja nakazuje użycie w tym celu użycia przycisku connect, który jest w amplitunerze, ale brak go w odtwarzaczu i nie można w ten sposób sparować podłączonych do siebie urządzeń. Co więcej po zaktualizowaniu aplikacji nie mogę odtwarzać tidala. Wcześniej działał bez zarzutu. Można wybrać artystę z katalogu i niby wszytko jest ok, ale tak jakby sam dźwięk był gdzieś wyciszony. Sprawdzałem w ustawieniach, ale bezskutecznie. Marcin.
 6. Witajcie! Jakiś czas temu napisałem post, który poniżej zacytuję. Cyt." Kupiłem Yamahę RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować". Po wnikliwym przetestowaniu amplitunera i odtwarzacza BD, w tym przez przedstawiciela Yamahy okazało się, że sprzęt jest jest sprawny. Problemem natomiast okazał się telewizor SONY, w moim przypadku model KD-55 XE8596. Otóż telewizor ten podobnie jak i inne modele tej marki podczas stanu czuwania wysyła do amplitunera impulsy, które następnie zakłócają pracę odtwarzacza, co skutkuje tym, że muzyka z płyty jest przerywana. Co ciekawe problem ten nie dotyczy tylko sprzętu Yamahy, ale został również dokładnie opisany przez przedstawicieli firmy OPPO w tym oto artykule https://www.oppodigital.pl/przerywanie_dzwieku_-_telewizory_sony.html . Po zgłoszeniu problemu do Sony support i działu technicznego, z jednej strony stwierdzono, że nie jest to usterka telewizorów Sony, a z drugiej dodano, że cyt. " Omawiany defekt jest związany z usługami Google, które pracują również w trybie stand by. Jest to kwestia kompatybilności urządzeń. Jedyne, co może zostać zalecone, to odłączanie TV z prądu podczas korzystania z zestawu". Co ważne usługi Google są zainstalowane na TV. Generalnie Sony dodało, że zarówno oni jak i każda inna firma nie może zagwarantować poprawności działania kina domowego w przypadku połączenia TV z kinem innego producenta. Na taką odpowiedź to w zasadzie ręce opadają i nawet trudno ją komentować. W związku z tym chciałem przestrzec Was przed parowaniem kin domowych z TV Sony, ponieważ może mieć podobne co ja problemy. Jeśli ktoś z Was miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać to proszę o kontakt. Marcin.
 7. Ze zmianą kabli HDMI też próbowałem. Niestety to nie kable. Serdecznie jednak dziękuję Wam za posty i pomoc.
 8. Wyłączyłem HDMI i ARC i przez około 30 minut odtwarzania muzyki z płyty problem powrócił.
 9. Dzięki za podpowiedź. Poszukam jeszcze raz w ustawieniach i postaram się postąpić wg Twoich wskazówek.
 10. No dzięki za pomoc pewnie tak spróbuję. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to proszę.
 11. No tego nie robiłem, ale przecież przez połączenie HDMI też powinno działać bez zarzutu.
 12. Mam odtwarzacz Blu-Ray Yamaha BD-A1060. Zmieniałem ustawienia w odtwarzaczu niestety bez żadnego efektu.
 13. Płyta jest odtwarzana z z odtwarzacza. A wyjście z amplitunera jest oznaczone jako blue ray. Podłączenia są właściwe.
 14. Witajcie! Kupiłem Yamahe RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować. Marcin.
 15. Dzięki za fachowy i wyczerpujący tekst, który w jednym miejscu systematyzuje i wyjaśnia kwestie podłączeń sprzętu. Marcin.
 16. Dzięki za informację. Jeśli chodzi o Yamahę to jestem zdecydowany. Natomiast w zestawieniu z Bowersami to po prostu muszę posłuchać. Ze swojego - i nie tylko doświadczenia wiem, że jak zestaw nie będzie grał dobrze w stereo to w kinie domowym nie będzie też najlepiej i w zasadzie nie ma co dalej sprawdzać. Mnie pewna życzliwa osoba poleciła sparować Yamahę z kolumnami podstawkowymi Dali Opticon 6. Ich testy na papierze są bardzo dobre. Wiem, że Denon paruje swoje zestawy m.in z głośnikami Dali. Nie słyszałem ich i nie jak brzmią. Problem polega na tym, że Duńczycy się cenią i skompletowanie zestawu wychodzi znacznie drożej niż kompletu z Bowersami. Jak już napisałem wyżej po prostu trzeba posłuchać obydwu. Może to po prostu kwestia preferencji. Tak na marginesie to kwesta Bowersów jest poruszana w dziale Stereo. W tej sytuacji ja też poczekam z zakupem po Nowym Roku, bez napalania się, be ze sprzętu mam być po prostu zadowolony i tyle, a moją uwagę zwróciła po prostu promocja sprzętu. Poza tym sklepy też będą chciały pozbyć się towaru. Nie należy też zapominać o tym, że pierwsze Amplitunery z nowej serii prawdopodobnie pojawią się w kwietniu 2018 r., a więc ceny teoretycznie... :). Co do telewizorów to ja mam starego Samsunga i na razie się nie psuje i też myślałem o tej firmie. Natomiast mnie determinuje wielkość telewizora, ponieważ ściana, na której chcę go powiesić jest ograniczona półką i 65 cali mieści się tak na styk. Marcin.
 17. Witaj. Dzięki za odpowiedź. Odnośnie Yamahy 870 to słuchałem tego zestawu łącznie z Pylonami Daimod 28 i Focal Aria 926. Odsłuch trwał prawie godzinę i słuchałem różnej muzyki od jazzu, poprzez rock, aż po metal i to zarówno z płyt CD jak i SACD i DVD - Audio w konfiguracjach stereo jak i 5.1. Przyznam się, że specjalnej różnicy nie słyszałem. Jak dla mnie trochę mało było basu, ale może to kwestia ustawienia. Następnie obejrzałem fragment filmu z BD obraz świetny dźwięk też. Trudno mi się wypowiadać odnośnie ewentualnej wady 860. Natomiast odnośnie tej 870 niczego niepokojącego nie zauważyłem. Zgadzam się z Tobą, że być może warto rozważyć zakup 1070 skoro w w/w konfiguracji jest tylko o 1.000 zł droższa. Od razu jednak zaznaczę, że jej nie słuchałem i nie wiem jaka jest różnica w dźwięku. Nie pisałem tego na forum, ale ja tez wysłałem e-mail kilka dni temu do Top-Hi i na razie bez odzewu. Może jest to spowodowane okresem przedświątecznym. Może też warto poczekać na zakup już po Nowym Roku. Będzie może i taniej, a na pewno spokojniej :). Co do TV to rzeczywiście podane przez Ciebie TV mają dobre opinie. Jednak nie mogę za bardzo przekroczyć budżetu. Poza tym mam uraz do firmy LG. Miałem trzy rzeczy tej firmy i z wszystkimi były problemy, ale faktycznie nie były to telewizory. Pozdrawiam, Marcin.
 18. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i jakby ktoś z Was miał jeszcze jakieś sugestie to bardzo proszę. Rzeczywiście postaram się umówić na odsłuch. problem jednak w tym, że po pierwsze nie mieszkam w żadnych z miast, w których mają swoje odziały salony Top-Hi, a terminy odsłuchów są dość długie, przynajmniej w salonie w Krakowie, do którego mam najbliżej. Poza tym zestaw Dali i Monitor jest jednak dla mnie za drogi. Muszę jeszcze dokupić odtwarzacz, kable no i telewizor, (o listwie nie wspominając), a mój budżet to maksymalnie 20 tys. zł za całość.
 19. Witam! Zdecydowałem się na zakup kina domowego z amplitunerem Yamaha RX-A 870 względnie RX-A1070. Podoba mi się generalnie brzmienie yamahy. ma jednak problem z doborem kolumn do zestawu. Jeden z salonów oferuje do w/w amplitunerów kolumny Bowers & Wilkins 683 S2 + 686 S2 + HTM62 S2. Dodam, że cena jest dość atrakcyjna. Słuchałem tych amplitunerów z Pylonami Daimond 28 i brzmiały ładnie i selektywnie. Trochę mi brakowało basów, ale może to kwestia regulacji. Niestety Pylon nie produkuje subwooferów, a do planowanego zestawu zamierzam go dodać. W związku z tym moje pytanie. Co sądzicie o takim zestawie? Dodam, że sprzęt jest przewidziany do pokoju o powierzchni około 18 m2. Może jeszcze jakiś telewizor 55 - 65 " moglibyście polecić ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.
×
×
 • Utwórz nowe...