Skocz do zawartości

5k7

Uczestnik
 • Zawartość

  90
 • Dołączył

 • Ostatnio

O 5k7

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To chyba nie skumałem. Ten digi one to cyfra prawda? Dac+PRO to analog. Masz wzmacniacz i chcesz podpinać ze signature cyfrowo a pro po analogu i porównywać?
 2. No ale dac + pro to analog. Wiec nie ma mowy o transporcie a już o konwersji cyfra do analog.
 3. Chodzi tylko o to że to wcale nie będą wnioski który z nich jest lepszy Jeżeli przedwzmacniacz np. podkreśla średnicę, a DAC ma ją wycofaną to można wyciągać wnioski że np. gra lepiej. A prawda jest inna Więc nie oceniamy tylko transportu;)
 4. Generalnie pomysł jest dobry. W mojej ocenie potrzeba by również dołożyć zrównoważony przedwzmacniacz, który nie dodaje od siebie oraz samą końcówkę mocy by miało to większy sens. Jego charakterystyka wpływa na brzmienie tak więc porównanie nie będzie prowadziło do sensownych wniosków. Jedynie to plus to daje to, ale czy jest to ocena samego komponentu tj. DACa ? Mam wątpliwości. Sam dla siebie weryfikowałem. Różnice są ogromne. Poza tym potrzebna była by grupa osłuchanych osób, niektórzy lubią to, niektórzy tamto. Dla jednego gra skrajami jest tą najlepszą, dla drugiego jest krzywdzeniem dźwięku.
 5. Korzystam bardziej z Tidala i tu jest obsługa akurat za pomocą upnp. W przypadku spotify jest duzo wygodniej, bo grasz bezpośrednio z aplikacji. Problemów nie miałem.
 6. Znajomy z zaprzyjaźnionej firmy podesłał mi link, który polecał konstruktor głośników z Szwajcarii - ponoć jest zachwycony. https://pl.aliexpress.com/item/32894523077.html?spm=a2g1y.12024536.productList_8130654.pic_4
 7. Ja używam Moode Audio i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem nigdy żadnych problemów. Niektórzy twierdzą że jest bardziej audiofilska. Sprawdź czy Ci odpowiada funkcjonalność i możesz zawsze spróbować. Pozdr
 8. Kwestia nie czym tylko za ile ; )
 9. Obraz z Volumio zawiera sam soft plus system. Ściągasz obraz ISO ze strony i za pomocą Win32DiskImagger wgrywasz ten obraz na kartę SD. Wkładasz kartę i masz już wszystko. Potem już tylko konfigurujesz sobie sam program.
 10. Skoro płytki już masz ta zasil osobno DAC+ PRO i dodaj mu dobry kondensator , a zapewne zmienisz nieco zdanie. Zależy kto co lubi. Ja jestem bardzo zadowolony z tego DACa a.
 11. 5k7

  Elekit TU-8500 + LITE MV06

  Tutaj jeszcze potwierdzenie odpowiedzi na to samo pytania z diyaudio: "The max. grid resistor value is 1M for both 12AT7 and 12AU7 so you should be fine with a 100k pot. The noise will be very slightly higher, the HF bandwidth slighly lower, and the attenuation curve will change (a bit lower volume at the same setting except for the zero and max levels)." Także wygląda na to że można spokojnie założyć ten potek. Dzięki za wkład i poświęcony czas.
 12. 5k7

  Elekit TU-8500 + LITE MV06

  Dzieki to bardzo cenna wiedza. Zweryfikuje jeszcze informacje i wrócę do was
 13. 5k7

  Elekit TU-8500 + LITE MV06

  OK, na razie nie nie ruszam. Dzięki za informacje. Założę jeszcze wątek na diyaudio.com - tam Elekit jest dosyć popularny i znany. Pozdr
 14. 5k7

  Elekit TU-8500 + LITE MV06

  Na pewno się przyda. Dzięki. Pełny schemat wrzuciłem TUTAJ
 15. 5k7

  Elekit TU-8500 + LITE MV06

  Tzn stary jest 50 k a nowy 100k. Na grafice wskazywalem miejsce starego wraz z wartościa. Wydawało mi się ze akurat te nie mają wpływu bo idą z gałęzi do masy - coś na zasadzie jakiegoś filtrowania. Tak samo jak rezystory przy wejsciach liniowych np. R29 i R30.
×
×
 • Utwórz nowe...