Skocz do zawartości

Beautiful Instinct

Uczestnik
  • Zawartość

    29
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Beautiful Instinct

  1. Pierwszym "zestawem stereo" który posiadałem była wieża Sharp CMS-N45 oraz kolumny Tonsil ZG15c. Mając niespełna 14 lat byłem niesamowicie zadowolony, ponieważ do tamtej pory miałem jedynie tanie głośniki komputerowe - zaś wieżę i kolumny otrzymałem za darmo - od rodziny. Jedyny koszt stanowiła wymiana zawieszeń w głośnikach niskotonowych. Sam zestaw służył mi jakieś dwa lata, po czym rozpoczął się okres częstej wymiany "urządzeń odsłuchowych", mimo że był to sprzęt raczej z tej niższej półki i nie każda wymianę uznaję za trafną, to starałem się żeby za każdym razem było chociaż trochę lepiej.
  2. Dzisiaj miałem trochę więcej czasu, usiadłem i posłuchałem. Co prawda nie wyciągałem poprzednich kolumn do porównania z racji ich wielkości, ale słuchałem ich dostatecznie długo, by pamiętać jak grają. Obawiałem się trochę tych 8 omów, ponieważ wyczytałem że przy podłączeniu kolumn o wyższej impedancji niż nominalna wzmacniacza, ten oddaje mniej mocy. Na szczęście nic takiego nie zauważyłem, kolumny grają wystarczająco donośnie i wzmacniacz nie ma problemu, żeby je rozruszać. Pierwsze co mnie zaskoczyło to jak pisałem - ilość i zejście basu. Wybierając mniejsze kolumny pogodziłem się że basu będzie mniej, ale okazało się że to nieprawda. Biorąc pod uwagę mały rozmiar tych M1 byłem naprawdę mocno zdziwiony, kiedy usłyszałem jak nisko schodzi w nich bas. Niskie tony są bardzo przyjemnie, miękkie i wcale ich nie brakuje. Kolumny z zestawu grały podkreślonym wyższym basem, tutaj tego wyższego jest mniej, przez co brzmią czyściej. Do muzyki której słucham (RnB, pop, rap, house) ten niski bas bardziej mi odpowiada. Mam wrażenie, że wokali też jest więcej, w niektórych kawałkach to właśnie wokale wybijały się na "pierwszy plan". Zwłaszcza przyjemnie brzmią damskie głosy - chociaż gdy dałem sporo głośniej to brzmiały już bardzo intensywnie i trochę wbijały się w uszy - natomiast nie mam w zwyczaju słuchać tak głośno, dlatego nie będzie mi to zbytnio przeszkadzać. Kolumny bardzo ładnie i czysto odtwarzają pianino - z czego bardzo się cieszę, bo poprzednie odtwarzały ten instrument z jakimś dziwnym przydźwiękiem, zniekształceniami (?). Tutaj wielki plus dla M1 Wyższe tony grają głośniej niż poprzednio, aczkolwiek nie jest to jakaś ogromna różnica. Co mnie cieszy - mimo tego że jest ich więcej to nie kłują w uszy (czego nie znoszę). Ciekawa rzecz, którą zauważyłem - lepiej słuchało mi się spokojniejszej muzyki, niż bardzo szybkich rytmów - wtedy wysokie tony trochę się zlewały ze sobą. Pewnie niektóre cechy czy przypadłości wynikają ze wzmacniacza którym "zasilam" kolumny - jest częścią całej wieży midi nie "osobnym" urządzeniem i do tego ma ze trzydzieści lat - wątpię że ktokolwiek kiedyś do niego zaglądał i sprawdzał czy tam wszystko w porządku. Co prawda nie mam z nim żadnych problemów, ale części w środku chyba mogą się po takim czasie jakoś zużyć (czy się mylę?). Podsumowując mój przydługi post - finalnie jestem bardzo zadowolony z nowych kolumn i oby służyły jak najdłużej.
  3. Zgodnie z sugestiami zakupiłem Tannoy Mercury M1. Na razie muszę odpuścić sobie dłuższe testy z powodu później pory i sąsiadów. Jedyne co mogę powiedzieć - jestem mocno zaskoczony zejściem i ilością basu jak na tak małe kolumny... Zapowiada się nieźle
  4. Dzięki za propozycje. Ten Heco Victa Prime jest dostępny nowy za 570zł, ciekawe. Tylko martwi mnie impedancja opisana jako 4...8 ohm. Czyli ma 4 czy 8 omów? Nadaje się do wzmacniacza 6 ohm? Zauważyłem że kolumny np. Canton są podobnie opisywane.
  5. Witam wszystkich. Potrzebuję kupić małe kolumny, które będą stać na biurku. Jakiś czas temu się przeprowadziłem, i nie mam możliwości ustawienia całego zestawu na jednej szafce - zaś dedykowane do tego zestawu kolumny są za duże i zajmują znaczną część biurka. Wzmacniacz to model Sony TA-EX7, 60W na kanał przy 6 omach. Na kolumny chciałbym wydać mniej-więcej 300-500zł, przy czym to 500zł to raczej górna granica. Ponieważ chciałbym sprawdzić je przed odbiorem, toteż ograniczam się do ofert z mojego miasta (Kraków) i okolic. Nie słucham muzyki bardzo głośno i nie zależy mi na skrajnie podbitych niskich tonach, mają grać czysto i w miarę ciepło. Najlepiej, żeby miały 6 bądź 8 omów i nie przekraczały tych 35cm wysokości. Na chwilę obecną mam do wyboru: Onkyo PS-05U za 250zł Yamaha NX-E100 za 300zł Jamo 28 za 350zł Mission 70 za 370zł Technics SB-X110 za 450zł Technics SB-2 za 550zł Tannoy Mercury M1 za 590zł Dwa ostatnie są trochę poza budżetem, ale uznałem je za ciekawe propozycje do rozważenia. Czytałem dużo dobrego o tych kolumnach Yamaha na zagranicznych forach, ciekawią mnie również te Technicsy z płaskimi membranami (ktoś miał okazję słuchać?). Również te ostatnie mają dobre opinie, zastanawiam się czy warto trochę dołożyć, bo jednak rozstrzał cenowy jest spory. W miarę możliwości mogę podjechać ze swoim wzmacniaczem i posłuchać, tylko nie wiem co z tego jest warte mojego czasu.
  6. Posiadam wzmacniacz Sony TA-EX7, który jest częścią zestawu MHC-EX7. Sam wzmacniacz sprawuje się bardzo dobrze, natomiast nurtują mnie dwie kwestie. 1. Na froncie wzmacniacza jest napisane "MOS-FET POWER STAGE" i "POWER MOS". Sprzedający pisał, że wzmacniacz jest na tranzystorach mos-fet. Czy tak jest naprawdę, czy to tylko chwyt marketingowy firmy Sony? Zajrzałem do schematu, i w sekcji wzmacniacza jest wyszczególnione "IC301 POWER AMPLIFER" oraz "STK350-010". Czyli w końcu wzmacniacz jest na hybrydzie STK czy na tranzystorach? 2. Jaką mocą legitymuje się wyjście słuchawkowe tego wzmacniacza? Próbowałem znaleźć taką informacje, ale nie dałem rady tego odczytać ze schematu. Gdybym chciał kupić słuchawki z wyższą impedancją (np. 250 omów) to taki wzmacniacz da radę je napędzić? Załączam schemat wzmacniacza. Jeśli ktoś zna się na elektronice i mógłby zerknąć, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam. ta-ex7.pdf
  7. Hej! Posiadam wieżę Sony MHC-EX7 razem z oryginalnymi kolumnami. Jestem zadowolony z dźwięku, poza jedną rzeczą. Kolumny składają się z dwóch głośników - niskotonowego i wysokotonowego (co prawda jest jeszcze pseudo-tweeter ale to chyba atrapa). Ten wysokotonowy w trakcie odtwarzania filmów na YT/podcastów czy audycji radiowych tak dziwnie... brzęczy. Mowa jest słyszana bardzo wyraźnie, ale towarzyszy jej coś w rodzaju brzęczenia, odtwarzanego "w rytm" mowy. Nie jest to jednostajny dźwięk typu szum, tylko coś towarzyszącego mowie. Co dziwne, słuchając muzyki tego brzęczenia praktycznie nie słychać. Ponieważ nie słucham za często radia/podcastów na głośnikach, to nie jestem w stanie powiedzieć kiedy usłyszałem to brzęczenie po raz pierwszy. Czy to może być jakiś objaw uszkodzenia głośników wysokotonowych?
  8. Miałem dokładnie taką. 2x35W, więc wielkiego szału to nie zrobi, ale jak wykręcisz to zagra głośno. Dużo zależy od kolumn które posiadasz. Rozglądaj się nad używanymi wieżami Aiwy. Większość ma niedziałające CD, ale posiadają wejście AUX i często dużą moc, szczególnie model NSX999. Albo np. https://allegro.pl/oferta/sprawna-ladna-wieza-technics-se-ch404-kolumny-8610212225
  9. Sprawdź sobie wieżę Panasonic PMX80. Jak nie jestem fanem tych nowych sprzętów to akurat ten zestaw zagrał bardzo dobrze (jak na swój rozmiar). Masz regulację dźwięku bass/treble (jak w starych wzmacniaczach tylko że cyfrowo), BT i USB. Kiedyś można wymienić kolumny, jak przestaną Ci wystarczać.
  10. Pewnie masz załączony przypadkowo timer. Pogrzeb w ustawieniach i zobacz.
  11. Wytłumaczcie mi coś bo nie rozumiem. Dlaczego do najtańszej miniwieży typu "plastik-fantastik" z tekturowymi kolumnami i mechanizmami z papieru jest pilot, a do sprzętu za grube tysiące z bambusowymi kondami, pozłacanymi złączami i wszystkim co można sobie zamarzyć... nie ma? Mówię głównie o sprzęcie starszej daty (lata '90 i początek '00) ale dzisiaj też się to zdarza. . Wieża czy nawet niektóre boomboxy miały piloty a wzmacniacze, CD, magnetofony, tunery już nie. Skoro już kosztuje tak dużo to czemu nie wziąć gotowego układu i nie wpakować do środka? CD i tak są elektroniczne, większość nowszych magnetofonów jest na miękkiej mechanice, tunery tak samo. Do potencjometru we wzmacniaczu można silniczek dołożyć albo zrobić elektroniczny. Co za problem? Za cenę za którą kupiłem wieżę pewnie miałbym lepszy zestaw "pełnowymiarowy" ale jakbym musiał za każdym razem ruszać się kiedy chcę zmienić głośność, ustawienie equalizera czy ścieżkę na CD to szlak by mnie trafił. Czy też uważacie że to nie ma sensu?
  12. Nie mam innej możliwości rozstawienia kolumn. Kiedyś miałem je na biurku ale zajmowały za dużo miejsca, poza tym jak słucham na łóżku muzyki to o wiele lepiej czuć bas. Komody też nie bardzo mam jak przesunąć bo szafka jest w takiej wnęce zamocowana i to blokuje. Więc muszą się jakoś tutaj zmieścić. Przeglądałem i takie mi się podobają: https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-st-ch505-se-ch505-sl-ch505-sb-ch515-rs-ch505-p-CID99-IDutzrf.html#4bd49f4f14 (same kolumny) https://allegro.pl/kolumny-technics-sb-cs60-i7728114632.html
  13. Sprzęt stoi na komodzie a miejsce odsłuchowe jest na łóżku. Tutaj zdjęcie:
  14. To plan pokoju. W rzeczywistości miejsca pośrodku jest mniej, ale ja kompletnie nie ogarniam skali i nie umiem tego tak dokładnie narysować. Na łóżku jak wspomniałem najczęściej słucham muzyki a na komodzie stoi zestaw.. Szafa i łóżko są przymocowane na stałe i nie mogę ich przesunąć w żaden sposób. Pokój ma koło 12 m2. Później jak będzie lepsze światło dodam zdjęcia jak stoi wieża.
  15. Witam :) Jakiś czas temu z pomocą userów tego forum kupiłem zestaw midi Technicsa (wzmacniacz SU-X120). Z samej wieży jestem bardzo zadowolony, ale kolumny na których słucham pozostawiają już wiele do życzenia. Są to typowe kolumny od starej miniwieży (czarne z bass reflexem z przodu, nie wiem nawet jakiej marki). Poza tym że mają częściowo wykruszone zawieszenia to mam wrażenie że dźwięk z nich jest dosyć przeciętny, tzn. nie mam zbytniego porównania ale mam wrażenie że ten zestaw "zasługuje" na lepsze kolumny i nie wykorzystuję jego potencjału w całości. Szukam kolumn w zakresie 250-300 zł, gdzie 300 zł jest kwotą graniczną. Chciałbym poprawy w dźwięku, żeby był żywszy i głębszego basu. Nie wiem jak dokładnie to opisać bo za dużo kolumn nie słyszałem w życiu ale myślę że lwia część "normalnych" kolumn zagra od nich lepiej. Tylko pytanie które zagrają najlepiej w tej cenie ;) Odnośnie innych kryteriów, kolumny mają być mniej-więcej wysokości wieży (czyli 40-50 cm), i najlepiej czarne albo ciemnobrązowe. Wzmacniacz ma 8 omów i oddaje 40W na kanał, więc oczywiście muszą pasować do tych parametrów. Sprzęt mam ustawiony na szafce o szerokości 1.2m naprzeciwko łóżka gdzie najczęściej w pozycji siedząco-leżącej słucham sobie muzyki. Podaję te informacje bo podobno to ważne. Podobają mi się kolumny: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-technics-sb-cs7-CID99-IDnhC2Y.html#5ab3c86848 https://www.olx.pl/oferta/unitra-thomson-zg30-c115-197-rok-wersja-eksportowa-CID99-IDtxjff.html#681c5b891c https://www.olx.pl/oferta/kolumny-tonsil-perfect-150-CID99-IDxYScC.html#3b9591ae2b Które z nich byłyby najlepsze? Oczywiście prosiłbym też o inne propozycje, te podałem tak dla zorientowania się w sytuacji. Dziękuję z góry za wszelkie rady i pozdrawiam :)
  16. Byłem w sklepie i odsłuchiwałem M30x oraz M40x. Te drugie mają więcej basu i są wygodniejsze, ale oba modele zrobiły na mnie dobre wrażenie. Chyba kupię używane M40x bo mają odłączany kabel a on się najczęściej w słuchawkach psuje.
  17. Dzięki za odpowiedź A co sądzisz o Audio Technica M20X lub M30X? Wydają się solidne, mają gruby kabel i metalowy pałąk.
  18. Jakiś czas temu kupiłem Takstary HD2000. Słuchawki grały bardzo dobrze, jednak padł minijack a potem zesztywniał i popękał cały kabel. Zdecydowałem się na kupno czegoś nowego. Sprzęt ma być na zewnątrz i do domu. Może być używany. Konstrukcyjnie Takstary bardzo mi odpowiadały i szukałbym czegoś podobnego ale lepszej jakości. Najlepiej nieskładane, z metalowym pałąkiem (ew. z mocnego i trwałego plastiku) i z odpinanym kablem. Dodatkowo muszą być wokółuszne, zamknięte i raczej z głębszymi padami niż w Takstarach. Ważne jest też to żeby można było podłączyć je do wszystkich urządzeń (najlepiej żeby nie miały mikrofonu i jack zwykły dwustykowy) Jeśli chodzi o muzykę słucham od rapu przez rocka po rzeczy typu soundtracki z filmów. Lubię niski bas i wysokie tony wyraźne ale nie kłujące w uszy. Słuchawki mogą być trochę ocieplone ale nie za bardzo (wytłumacze później) Będą używane ze wzmacniaczem Technics, telefonem Nokia N8 i jakimś odtwarzaczem przenośnym (jeszcze nie wiem jakim). Poszukałem w internecie i natrafiłem na modele: ISK9999 - mogłyby być, mają porządny pałąk i odpinany przewód (z jakimś dziwnym wtykiem) i fajne głębokie pady. Jak jest z jakością tej firmy? Bo Takstary były wykonane dość średnio (zwłaszcza kabel i minijack) Sennheiser HD 4.30 - słuchałem ich w Saturnie i grają nieźle ale są składane i mają ten 3-stykowy minijack (co prawda działało mi na archaicznym odtwarzaczu ale nadal mam wątpliwości). Niby przewód jest odpinany a w tamtych nie dało się go odpiąć. Takstar HD6000 - mają nieco futurystyczny wygląd ale z tego co opisywali w recenzjach dźwięk powinien mi się spodobać tylko że znowu - są składane. ZA wszelkie propozycje i rady dziękuję i pozdrawiam :)
  19. Kupiłem tego X120, wszystko bangla, dźwięk jest bardzo fajny Dziekuję wszystkim za odpowiedzi
  20. Podbijam temat Oglądałem dzisiaj Technics X120, fajny model bo łączony na chinche. Co o nim myślicie? Wzmacniacz tam to SU-X120 o mocy 40W na 8 omów.
  21. Czyli opcja 400 zł na wieżę + 200 za kolumny będzie lepsza? Jakie kolumny byś wtedy polecał (czy to zależy od modelu wieży jaki wybiorę)? Znalazłem w mojej okolicy parę fajnych ofert, w większości Technicsy: https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-st-ch505-se-ch505-sl-ch505-sb-ch515-rs-ch505-p-CID99-IDutzrf.html#95d2814894 https://www.olx.pl/oferta/wieza-zintegrowana-technics-se-ch730-kolumny-sb-ch-730-100w-CID99-IDwaWDJ.html#95d2814894 https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-rs-ch-61010e-k-CID99-IDwFDnT.html#95d2814894 https://www.olx.pl/oferta/wieza-z-kolumnami-sony-mhc-nx1-CID99-IDwotgh.html#2d8f11fd1e Co o nich myślisz? Która z nich byłaby najlepsza? Były też model EH500 parę razy ale on jest na bi-amp. Będę jeszcze szukał, w miare możliwości postaram się przesłuchać przed kupnem by zorientować się dokładnie, bo coś może wyglądać świetnie a grać jak głośniki laptopowe.
  22. Przez miniwieże mam na myśli 99% tego co sprzedają w marketach elektronicznych teraz - czyli jedna mała skrzynka + dwie kolumienki. Nie chcę czegoś takiego. Natomiast to co podałem potocznie nazywa się "wieża" dlatego użyłem takiego określenia. Tak lubię, czasami na Panasonicu wyłączam korektor i zostawiam samo podbicie basu, bo czasami robi się sieczka z wysokich tonów i trzeba je zniżyć (ale myśle że to wina kolumn, bo na słuchawkach nigdy nie miałem takiej potrzeby). Ale generalnie korektor poprawia wg. mnie dźwięk. Staje się taki żywszy. Przynajmniej wtedy kiedy jest ustawiony na taki lekki uśmieszek, bo przy ustawieniu na "V" w rockowej muzyce np. robi się sieczka. Nie widzę sensu regulować każdego kanału osobno Sposób jaki przedstawiłeś mam w Panasonicu - mam tylko klawisze góra i dół i mogę sobie ustawić "moc" presetu. Denerwuje mnie to bo te presety są idiotycznie ustawione (ja chciałbym podbić same skraje a środek w miarę zostawić to nie, przy podbiciu skrajów środek idzie w dół). W Technicsach z serii EH zmienia się już poszczególne częstotliwości góra-dół. Tylko że znów korektor jest bardzo ograniczony, i nie można podbić skrajów pasma tylko buczące 100Hz. O ile sie orientuję w wieżach Aiwy jest możliwość regulacji każdej częstotliwości + T-bass x3 + BBE x3. Możlwiości ma super, ale podobno tam psują się zmieniarki. I to jest all-in-one. Te lepsze Sony MHC mają osobną regulację Czyli opłaca sie kupić te konstrukcje z bi-ampem, czy nie bardzo i lepiej zainwestować w osobne kolumny? Budzik musi być - telefon mnie nie obudzi, poza tym zawsze nastawiam go na pełną godzinę na radio, słucham wiadomości i dopiero wstaję z łóżka To co opisujesz mam u siebie, czasami (czytaj: raz na miesiąc) nagram jakąś audycję z radia która leci w nocy więc lepiej żeby był. Zdarza się że zasypiam przy muzyczce więc SLEEP jest przydatny. Która wieża będzie najlepsza wg. Ciebie? Ja stawiam na Sony MHC bo mają sporo możliwości i pełny korektor. Choć myślę też nad Sony LBT, bo wyglądają "poważniej" jak zestawy osobne. I co sądzisz o Technicsach? W ogóle to dzięki za rady
  23. Na wstępie chciałem się przywitać, bo jakby nie było to mój pierwszy temat. Post będzie dłuugii, zamieściłem TL:DR na końcu. Chcę kupić sprzęt do odtwarzania muzyki do pokoju 12m2, dokładniej mówiąc wieżę stereo. Mam na myśli "klasyczne", duże konstrukcje (nie miniwieże ani mikrowieże) Muzyki słucham w 80% z kaset i płyt CD, w 10% z radia i w 10% z czegoś podpinanego na AUX. Absolutny must-have: - pełny zestaw (CD, deck, wzmacniacz, tuner) - obsługa z pilota (jeden do wszystkiego, nie osobne) - moc koło 30-40W na kanał (wyjaśnię niżej) - korektor, najlepiej taki z osobnym ustawianiem każdego pasma - podbicie basu - Dolby w magnetofonie - timer (budzik) z ustawieniem wyboru źródła - możliwość podłączenia gramofonu w przyszłości. Rzeczy które mogą być, ale nie muszą: - zmieniarka CD (z jednej strony o wiele większa wygoda, z drugiej bardziej awaryjne) - modułowa budowa (w sensie osobne komponenty łączone na taśmy czy chinche) - łatwiejsze do naprawienia i ułożenia - sourround czy inne prologic - raczej nie będę korzystał ale jak będzie w zestawie to się nie obrażę - kalibracja taśmy w magnetofonie - funkcja drzemki (wyłączająca sprzęt po jakimś czasie) - timer nagrywający o zadanym czasie z zadanego źródła W tej chwili stoi u mnie wieża Panasonic SU-CH40 z kolumnami od jakieś innej wieży Philipsa. Zestaw jest ultrabudżetowy ale gra nieźle, bas jest niski, choć "tłuczący", średnie i wysokie dźwięki są wyraźne, choć tych ostatnich czasem brakuje. Słucham głównie oldschoolowego rapu typu 2Pac, Eminem, Cypress Hill, Nas, Public Enemy, Rakim i rocka (Nirvana, Korn, RATM, Linkin Park, Aerosmith, Queen, Scorpions, Bon Jovi). Lubię brzmienie dynamiczne, z wykopem (inaczej określane jako konturowe albo "uśmiech DJ'a" o ile dobrze kojarzę). Taką energię w przekazie muzyki. Przepraszam jeśli coś źle nazwałem ale nie znam się na nomenklaturze audiofilskiej Wieża ma moc 35W na kanał i taka wystarcza w zupełności, rozkręcam ją na trochę ponad połowę i jest już dość głośno. Jak chcę to wykręcam na 3/4 i już się praktycznie nie da wytrzymać. Niestety w wieży magnetofon dogorywa (zębatki bez zębów, rozciągnięte paski, zjechane rolki dociskowe) i działa tylko jedna kieszeń w jedną stronę. CD nie czyta niektórych kopiowanych płyt. Dodatkowo w jednym z głośników nie ma połowy zawieszenia a druga połowa trzyma się na słowo honoru, dlatego zestaw jest do zmiany. Dodatkowo w wieży jest dziwny system korekcji - mogę zmieniać EQ ale tylko w takim zakresie jak zaprogramował producent - co mi się nie podoba. Chciałbym mieć możliwość osobnego ustawienia każdego suwaczka. Mam dwie opcje - kupić wieżę razem z kolumnami w zestawie lub kupić wieżę i kolumny osobno. Pierwsze rozwiązanie ma ten plus, że mogę kupić coś na bi-amp czyli osobny wzmacniacz do wysokich i osobny do niskich częstotliwości - mniemam że to wpływa pozytywnie na dźwięk. Natomiast drugie umożliwia mi kupno lepszych kolumn niż te dołączane do wieży. Tutaj proszę o doradzenie bo nie mogę się zdecydować między tymi dwoma wariantami. W drugim wariancie koszty rozłożyłbym jako 400 zł za wieżę i 200 zł za kolumny. Raczej nie będę nic dokupywać do zestawu, wolę kupić raz a dobrze. Może poza gramofonem, który chciałbym kupić i podłączyć w przyszłości. Moje propozycje wież: 1. Technics EH500/EH600 - różnią się tylko obecnością zmieniarki CD w drugim. Wyglądają efekciarsko ale kolumny sprawiają solidne wrażenie, jest ich cała masa na allegro/olx i to najczęściej pełne zestawy razem z pilotem i glośnikami prologic. Dodatkowo mają bi-amp. Zastrzeżenia mam tylko do korektora, który jest od 100hz do 10Khz co jest bardzo ograniczonym zakresem. Przykładowa aukcja: https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-sa-eh-600-zestaw-5-1-kino-mocna-520w-100-db-zamiana-CID99-IDw4Bl3.html#3d72109141 2. Technics CH505/CH510/CH530/CH730 - najlepsza z nich wszystkich jest chyba pierwsza, ma bardzo ciekawe kolumny w zestawie, wyglądają na lepszą klasę niż seria EH, ale mają ten nieszczęsny sposób ustawiania korektora jak u mnie w Panasonicu. To mnie od nich odrzuca. Ale jeśli okazałyby się godne uwagi to mogę je rozważyć. One nie mają bi-amp więc można kupić do nich kolumny osobno. Przykładowe aukcje: https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-wieze-technics-ch-730-CID99-IDt5xMn.html#c0ae64074f https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-wieza-technics-ch610-z-kolumnami-i-pilotem-100-sprawna-CID99-IDk9I6a.html#c0ae64074f https://www.olx.pl/oferta/technics-se-ch505a-wieza-stereo-CID99-IDtVKRb.html#bac399e5fe 3. Sony MHC - tutaj chodzi mi o całą serię tych mniejszych wież z kolumnami na bi-amp. Wyglądają niepozornie ale mają olbrzymie możliwości konfiguracji dźwięku - w prezentacji na YT któregoś wyższego modelu gość mówił że ma łącznie 30 presetów EQ do ustawienia, osobne stopiowane podbicie basów i DSP. Dodatkowo są tam dobrze doposażone magnetofony, nierzadko z Dolby C. Ogółem pod względem funkcjonalności to chyba jedne z najlepszych modeli. Przykładowe aukcje: https://www.olx.pl/oferta/sony-mhc-3600-kolumny-zestaw-CID99-IDudiz7.html#536b9ddafc https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-wieze-sony-mhc-s7av-bluetooth-sklada-sie-ona-z-4-segmentow-CID99-IDosz3v.html#536b9ddafc https://www.olx.pl/oferta/sony-mhc-7700d-CID99-IDw5BEF.html#536b9ddafc (tak, wiem że ostatnia jest droższa, chciałem tylko pokazać o co mi chodzi) 4. Sony LBT D509/D609/V701/V901 - te wyglądają już jak wyższa półka wież, porządne wzmacniacze, duże możliwości magnetofonów, nie "plastik" jak poprzednie modele. CD jest po kablu optycznym co dodatkowo polepsza dźwięk (tak mi się zdaje). Trudno je tylko dostać w moim zakresie cenowym. Przykładowe aukcje: https://allegro.pl/sony-wieza-st-d707-ta-d507-cdp-m43-tc-d507-i7323560817.html https://www.olx.pl/oferta/wieza-sony-lbt-d509-CID99-IDueBnR.html#05bd30b93b Proszę o opinię kogoś kto słuchał tych modeli. Postaram się w miare możliwości odsłuchać sprzęt przed kupnem ale nie zawsze jest to możliwe. Będę wdzięczny tez za inne propozycje, marka mnie nie interesuje, ważne żeby zawierała to co napisałem w "must-have" i mieściła się w widełkach cenowych. TL:DR : Szukam klasycznej wieży, do 600 zł, z programowalnym equalizerem, wzmacniaczem o mocy koło 30-40W na kanał i magnetofonem z Dolby. Mile widziana zmieniarka na płyty. Rozważam modele Technicsa i Sony. Dzięki za wszelkie porady i propozycje!
  24. Mam discmana Panasonic SL-165 i jakość dźwięku jest naprawdę dobra, jest też bardzo głośny. Może uda Ci się upolować. Uprzedzając pytanie - mojego Ci nie sprzedam, ma ułamaną klapkę na płyty i coś z wyjściem słuchawkowym - czasami lewy kanał nie styka. Do tego sentyment Ale rozumiem Cię z uwielbieniem do fizycznych nośników choć ja wolę kasety bo są wytrzymalsze i walkman jest o wiele mniejszy niż discman.
  25. @wpszoniak może zostałem źle zrozumiany bo już jest późna godzina i nie za bardzo myślę Osobiście lubię podbić sobie w taki sposób dźwięk, nie że totalna V-ka ale delikatny "uśmiech" jak najbardziej, czasem "zbijam" też wyższy bas bo nie lubię dudnienia tylko miękki bas. Zaś wysokie mogę podbić ale jak słysze jakieś zniekształcenia to dalej nie ciągnę bo nie ma sensu. Jeśli jest możliwość to nie korzystam z presetów tylko robię to samodzielnie bo presety są często bezsensownie zaprogramowane - za bardzo podbarwiają albo podbijają zupełnie dziwne częstotliwości totalnie psując dźwięk. Czyli korekcja, ale z umiarem i w miarę możliwości samodzielna. Nie zgadzam się z tym że trzeba słuchać jak producent czy realizator ustalił bo oni tego słuchają na monitorach w studiu a nie na typowym domowym sprzęcie w pomieszczeniu które często do odsłuchów się średnio nadaje. Mam nadzieję że nie poplątałem ze względu na późną porę. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...