Skocz do zawartości

Shauddy

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Shauddy

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Hmm... Może i Chromecast nie jest takim złym rozwiązaniem. Jeśli nie znajdę amplitunera z aktualnym Spotify to fajnie jakby miał Chromecast Biuld In jak wspomniał użytkownik S4Home. A jeśli będzie miał aktualny soft to zawsze jakież zabezpieczenie na przyszłość. Dzięki wszystkim, którzy odpowiedzieli do tej pory na temat, dużo rzeczy mi rozjaśniliście W tym lub następnym tygodniu przejdę się do jakiegoś sklepu i przesłucham parę modeli, do tego czasu nie krępujcie się z kolejnymi podpowiedziami, naprawdę pomagają.
 2. Z tego co zrozumiałem to do słuchania Spotify bezpośrednio na amplitunerze to musiałbym albo kupić ostatni model i liczyć, że następny szybko nie wyjdzie albo wybrać firmę, która aktualizuje poprzednie modele co i tak wiąże się z ryzykiem, że może w każdym momencie przestać. Cóż, ostatecznie zostaje BT, chociaż rozumiem, że jakoś będzie wtedy niższa.
 3. Brzmi nieźle, ale chętnie dowiem się co na to inni użytkownicy, może podadzą jeszcze jakieś ciekawe opcje.
 4. Witam Na starcie powiem, że jestem kompletnym laikiem w sprawach audio, próbuję zgłębić wiedzę w tym zakresie, ale jestem jakiś odporny na widzę i nadal nie wiem czego potrzebuję. Potrzebuję całego zestawu, od podstaw, tzn kolumny, wzmacniacz i ewentualne źródło. Do tej pory używałem jakichś tanich głośników komputerowych do odsłuchu muzyki(ew słuchawek), a za źródło odpowiadał PC z zintegrowaną kartą dźwiękową. Po dłuższym czasie stwierdziłem, że skoro słucham muzyki dość sporo to może warto zainwestować w lepszy sprzęt. Na początku myślałem o lepszych głośnikach komputerowych, ale chyba pójdę od razu w coś większego. I tak zdecydowałem się na kolumny. Pokój ma ok. 12m2. Ich rozmiar nie ma większego znaczenia, mogę zrobić małe przemeblowanie w razie konieczności. Słucham praktycznie wszystkiego, choć najczęściej to metal, rock, house i utwory typowo z radia. Co do wzmacniacza to nie mam żadnych konkretnych wymagań. Muzykę słuchałbym głównie przez bluetooth(Spotify) oraz komputer ew telewizor. Zakładam, że do odsłuchu przez bluetooth potrzebuję jakiegoś dodatkowego sprzętu, ale wolałbym obejść się bez chromecastów itp jeśli to możliwe. Wiem, że przez BT nie nacieszę się pełnią możliwości kolumn, ale coś za coś. Komputer jak wspomniałem ma zintegrowaną kartę dźwiękową i nie wiem czy przez to jakość dźwięku za bardzo nie oberwie, czytałem o DAC, ale nie wiem jaki sprzęt miałbym wybrać do moich warunków i budżetu. Generalnie największy problem to źródło dźwięku. Budżet to ok 2000-2500, nie wykluczam sprzętu używanego. Nie ukrywam, że chciałbym zmieścić w tej kwocie cały zestaw. Jednakże jestem w stanie wydać więcej na wzmacniacz(+cały ten osprzęt potrzebny do odtwarzania m.in. przez Bluetootha) czy amplituner(zbudować bazę na przyszłość), a trochę mniej na głośniki i wymienić je np. za pół roku jak odłożę trochę pieniędzy. Nie jestem ultraaudiofilem, muzyka będzie grała bardzo często, ale jako "tło", nie planuję siadać na kanapie z filiżanką kawy oraz wpatrywać się w obraz sztuki abstrakcyjnej. Wiem, że w tej kwocie nie mogę oczekiwać cudów, po prostu szukam solidnego sprzętu w tej półce z ewentualną przebudową, jeśli obudzi się we mnie miłośnik doskonale czystej muzyki(czyli kolumny do wymiany). Jeśli brakuje jeszcze jakiś informacji dajcie znać, chociaż stale edytuję post dodając co nieco Z góry dzięki, a teraz wracam do dokształcania się @edit: natknąłem się na informacje o cofnięciu wsparcia Spotify dla większości amplitunerów, niewiele dostało aktualizację. Czy jest sens pakować się w amplituner, skoro nie mogę na nim odtwarzać bezpośrednio Spotify, a jedynie BT? No i czy jest sens wydawać X na sprzęt jeśli główne źródło dźwięku to smartfon przez BT?
×