Skocz do zawartości

Shauddy

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Wrocław

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Ref i lekka zmiana pytania - do DT 770 kupować DragonFly Red czy Black? I czy w ogóle jest sens? Słuchawki wersja 32 Ohm, dodam, że w przyszłości będą też podłączane Aune E1, źródło nadal iP.
  2. Sugeruję się opiniami w internetach, zdecydowana większość twierdzi, że wersja 80 Ohm ma najmocniejszy bas, chyba w każdym temacie, który przejrzałem ktoś o tym wspomniał.
  3. 80 ohm przede wszystkim kuszą mnie mocniejszym basem i wygodniejszymi padami, wersja 32 w sukie tylko krótszym kablem. W ostateczności sam zmienię kabel, jeśli nie znajdę nikogo, kto się tym zajmuje. W każdym razie - kupię DACa i porozglądam się za jakimś sklepem we Wrocławiu, który ma w ofercie któryś(lub oba) model.
  4. Witam W innym temacie myślałem nad słuchawkami ATH-M50X, ale chyba jednak zdecyduję się na BD. Pytanie na którą wersję? Od razu odpada wersja 250 Ohm - słuchawki będą użytkowane przez większość czasu na smartfonie. Zostają wersje 32 i 80. Smartfon to iPhone Xs, myślicie, że da radę w jakimś przyzwoitym stopniu uciągnąć wersję 80 Ohm? Niedługo później kupię DragonFly'a - wersję Black lub Red(jeszcze nie zdecydowałem, ale skłaniam się ku Red) Muzyki słucham dość cicho, nie przekraczając 50% na Sennheiserach CX 3.00 @edit: Przy okazji spytam: zmiana kabli - ktoś się tym zajmuje lub zna kogoś takiego we Wrocławiu? Wersja 80 Ohm ma aż 3m, to zdecydowanie za dużo, a nie chcę sam się tym zajmować, bo moje doświadczenie w tym zakresie wynosi równe 0.
  5. Już zgłębiłem się trochę w ten temat, generalnie nadaje się każda z certyfikatem MFI, ale nie będę ryzykował i kupię od Apple, szczególnie, że chyba nie ma zbyt dużo tego typu przejściówki oprócz jabłka właśnie. Głównie chciałem zapytać czy taka przejściówka obniży jakość dźwięku. I czy iPhone uciągnie słuchawki w stylu ATH-M50X(z DragonFly i bez, ale załóżmy, że zaopatrzę się w niego od razu po zakupie słuchawek). Jeśli będzie mu brakowało mocy to zastanowię się nad dokanałowymi np Aune E1.
  6. Witam Czy wymieniona w temacie przejściówka(oryginalna) obniży w jakiś sposób jakość dźwięku? Również interesuje mnie przejściówka lightning usb(wejście), żeby podłączyć DragonFly(Black albo Red, jeszcze nie zdecydowałem). Przez tą przejściówkę nie będzie żadnych strat? Dodatkowo chciałem zapytać o słuchawki ATH-M50X - iPhone Xs uciągnie je bez większych problemów(z DACiem lub bez jeśli będzie to miało znaczenie)? Z góry dzięki i pozdrawiam Ref
  7. Dzięki wszystkim za pomoc, temat w zasadzie do zamknięcia
  8. Znowu trochę odkopię temat - zastanowiłem się nad tym DACiem, ew trochę tańszy Audiotrak Prodigy Cube Black Edition(też ze względu na wejście słuchawkowe). Pytanie czy bez problemu podłączę głośniki Fenda R25BT po RCA i wszystko będzie "ładnie" grać?
  9. To może inne pytanie Podłączając ampli do PC użyłbym przejściówki Cinch-Jack i podłączyłbym pod integrę(bez zewnętrznych DACów itp). Ewentualnie biorę pod uwagę zakup karty dźwiękowej(niedrogiej, do 500zł max), która posiadałaby złączę optyczne. Złączem optycznym podpiąłbym kartę dźwiękową w PC bezpośrednio pod amplituner. Będzie w ogóle jakaś różnica w dźwięku?
  10. A w razie opcji nr 2, z podłączeniem do komputera? Warto zaopatrzyć się w jakiś dodatkowy sprzęt w postaci karty czy nie doświadczę jakiegoś skoku w jakości jeśli budżet wynosi tylko 500 zł? I gdyby apli został podłączony do TV, a telewizor do PC po HDMI(czyli dźwięk płynąłby z komputera) to jakość dźwięku spadnie czy póki jest w "cyfrowej formie" nie doświadczę spadków?
  11. Trochę odkopię temat, bo mam małe pytanko, a raczej nie warto zakładać osobnego tematu. Generalnie czekam już na dostarczenie sprzętu, podłączę go raczej do TV. I tutaj pytanie - czy kupując DragonFly Black(+rozgałęziacz?) i JitterBug otrzymam lepszą jakość dźwięku czy najlepiej podłączyć amplituner(Yamaha R-N602) jakimś innym złączem(np. optycznym)? Ewentualnie głośniki będą na stałe podpięte do komputera(TV i tak używam sporadycznie jako drugi monitor do PC). I tutaj ponawiam pytanie, czy warto zainwestować ww sprzęcik czy może jakąś kartę dźwiękowa wewnętrzną/zewnętrzną? Najlepiej do 500zł
  12. Hmm... Może i Chromecast nie jest takim złym rozwiązaniem. Jeśli nie znajdę amplitunera z aktualnym Spotify to fajnie jakby miał Chromecast Biuld In jak wspomniał użytkownik S4Home. A jeśli będzie miał aktualny soft to zawsze jakież zabezpieczenie na przyszłość. Dzięki wszystkim, którzy odpowiedzieli do tej pory na temat, dużo rzeczy mi rozjaśniliście W tym lub następnym tygodniu przejdę się do jakiegoś sklepu i przesłucham parę modeli, do tego czasu nie krępujcie się z kolejnymi podpowiedziami, naprawdę pomagają.
  13. Z tego co zrozumiałem to do słuchania Spotify bezpośrednio na amplitunerze to musiałbym albo kupić ostatni model i liczyć, że następny szybko nie wyjdzie albo wybrać firmę, która aktualizuje poprzednie modele co i tak wiąże się z ryzykiem, że może w każdym momencie przestać. Cóż, ostatecznie zostaje BT, chociaż rozumiem, że jakoś będzie wtedy niższa.
×
×
  • Utwórz nowe...