Skocz do zawartości

TheKleszcz

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O TheKleszcz

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Sosnowiec

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć, mam ampli Yamahę R-803D i chciałbym zapewnić sobie bezprzewodowe połączenie ze stojącym niedaleko komputerem. Czy dowolny nowy nadajnik bluetooth będzie ok, czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś specjalne technologie, aby zapewnić jak najlepszą jakość? A może jest możliwe połączenie przez wifi? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Nikt?
 2. O, jestem bardzo miło zaskoczony, że Pan z konkurencji nie walczy tutaj, a raczej wspiera taki wybór - bo nie ukrywam, że czekałem, co Pan napisze. Dziękuję. Więc nie ma różnicy między vela bs 403 a bs 403? Czy ktoś z was porównywał jeszcze?
 3. Cześć, ostatnio w katowickim Top Hifi odsłuchałem sobie Yamahę R-N803D razem z Elacami Vela BS 403 i bardzo mi się spodobało, co słyszałem. Zanim dokonam zakupu, chciałbym się jeszcze rozejrzeć, co w tej cenie (10-12 tys. zł) byście proponowali - amplituner / wzmacniacz + monitory (na pełne kolumny nie ma miejsca). Pokój ok. 25m2., słucham głównie metalu i rocka, źródło z komputera przez Dragonfly Black i ze Spotify, monitory będą stać niedaleko ściany. Mam też pytanie o kable, ponieważ dotychczas używałem zwykłych głośników na minijacku. By połączyć Dragonfly z amplitunerem potrzebuję kabla jack-chinch, tak? A jakich kabli potrzebuję, aby połączyć monitory ze wzmacniaczem? Czy rzeczywiście warto wydać więcej na kable "audiofilskie"? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 4. To może wzmacniacz + do niego kolumny? Raczej nie mam miejsca na podłogowe, więc podstawkowe wchodzą w grę. Dobrze, jeśli wzmacniacz ma USB z tyłu (bo widziałem takie tylko z przodu), abym mógł spokojnie poprowadzić kabel za meblami do komputera. Chyba że da się jakoś bezprzewodowo? Jak wtedy z jakością dźwięku?
 5. Nie przejmuję się, po prostu zauważam, że tak jest. 1. Tak planuję. Głośniki są aktualnie na półce przy ścianie na wysokości 1.2m, oddalone od bocznej ściany o pół metra. Może to się zmieni po jakiejś zmianie mebli, a z grubsza może zmienić się tylko odległość od bocznej ściany. 2. Pokój ma ok. 20-25m2 Dzięki za pomoc.
 6. Cześć, chciałbym zainwestować w jakość swego słuchania muzyki. Mam do wydania ok. 3-5k zł - nie mam napałki, by koniecznie wydać te 5k, ale może być trochę więcej, jeśli będzie to uzasadnione. Chciałbym mieć sprzęt na lata, najchętniej nowy. Mój aktualny to: słucham z komputera, głównie Spotify DAC Dragonfly Black głośniki Microlab 4c słuchawki Meze Classic 99 zwykłe kable z allegro Głośniki byłyby ułożone ok. 2m za mną podczas pracy lub ok. 5-6 m gdybym sobie słuchał dla przyjemności. Nie mam jakiegoś kosmicznego słuchu i jak porównywałem FLAC i 320 to nie słyszałem jakiejś znaczącej różnicy. Lubię, kiedy mogę "czuć" muzykę, jak czuję się taki otoczony przez nią oraz zauważać różne detale - na pewno moje Meze pokazują mi, ile szczegółów tracę na Microlabach. Słucham głównie metalu, rocka, progresywnej muzyki, czasem electro, pop i hh. Zastanawiam się, jaki zestaw złożyć. Czy kupić po prostu lepsze głośniki + DAC, czy może kolumny półkowe+wzmacniacz? Jak to połączyć z komputerem? Czy jeśli wzmacniacz, to najfajniej byłoby, abym nie musiał odłączać słuchawek, a mógł przełączać kanały między kolumny a słuchawki. Spędziłem trochę czasu czytając różne fora i artykuły i jestem po prostu przytłoczony ilością opcji, zwłaszcza, że nie mam żadnej praktycznej wiedzy w zakresie kompletowania sprzętu. Będę wdzięczny za rady, w jaką stronę iść, co kupić. Jeśli potrzeba, bym coś jeszcze podał, to chętnie to uczynię.
×
×
 • Utwórz nowe...