Skocz do zawartości

Samwieszkto

Uczestnik
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Samwieszkto

 1. Inferno. Oczywiście. Biorę pod uwagę wszystkie dostępne opcje, z tym jednak zastrzeżeniem że niczego nie kupię bez obsłuchania w salonie a później w domu. Taką naukę wyniosłem z lektury tego forum. Dlatego, gdy już będę kupował, to będę wybierał spośród asortymentu oferowanego w salonie do którego trafię. Z wielką dozą prawdopodobieństwa będzie to S4home bo do nich mam stosunkowo blisko i wypożyczają sprzęty do domu. Jeżeli Piotr ma te głośniki to napewno poproszę o ich podłączenie.
 2. Tyle dobrego piszą wszędzie o Cyrusie że trudno nie zwrócić na to uwagi. Jednak trzeba też zauważyć że mimo fantastycznego brzmienia to urządzenie nie oferuje żadnej z tych funkcjonalności na których mi z założenia zależy. Nie daje możliwości regulacji barwy. Nie współpracuje ze słuchawkami bezprzewodowym. Nie łączy się z serwisami muzycznymi. Ale za to gra pięknie, a to jest przecież sensem jego istnienia. Przyjmijmy że zrezygnuję z możliwości regulacji barwy i przyjmę że współcześnie jest ona niepotrzebna. Załóżmy że kupię Cyrusa One w wersji analogowej i do tego streamer - np. tego malucha z Yamahy. Dzięki temu zyskam dostęp do wszystkich serwisów i obsługę słuchawek bezprzewodowych ( nie wiem czy to ma sens, mieć świetny wzmacniacz a muzykę na słuchawki "ciągnąć" z WXADa ? ..) Czy w takiej konfiguracji zewnętrzny streamer od innego producenta nie wpłynie znacząco ( i negatywnie) na efekty pracy tego wzmacniacza? Czy znajdą się głośniki podstawkowe które pozwolą wykorzystać potencjał tego wzmacniacza a jednocześnie nie rozsadzą znacząco założonego pierwotnie budżetu? ( myślałem o kwocie 6000 zł)
 3. Na odsłuchy przyjdzie pora. Puki co brakuje jeszcze trochę kaski, a i z czasem nie najlepiej. Więc czytam. W zasadzie wszystkie Wasze propozycje są ( sądząc po lekturze testów) świetne albo przynajmiej godne uwagi. Jednak, jeśli mogę powybrzydzać, w każdym zestawie coś mi nie pasuje ; a to nie ma możliwości korekcji brzmienia, chociażby takiej dwupozycyjnej, a to brak bluetootha dwukierunkowego, albo wogóle bluetootha, a jak już to wszystko jest na pokładzie to cena jest za wysoka. W sumie jak się zastanawiam to obsługa słuchawek bezprzewodowych jest dla mnie jedną z kluczowych funkcjonalności przyszłego zestawu. Często pracuję po nocach i lubię wtedy słuchać muzyki a jednocześnie nie czuć się skrępowanym jakimiś kablami ciągnącymi się przez całe mieszkanie. Poza tym mam już takie słuchawki i używam ich również poza domem parując z telefonem, więc nie chciałbym niepotrzebnie mnożyć bytów. Może nie powinienem się tym przejmować bo sprawę załatwi jakąś przystawka za 100zł, ale na razie myślałem o streamerze lub wzmacniaczu z bluetoothem put up ( tak to się chyba nazywa?) a zdaje się że tą funkcję mają tylko urządzenia Yamahy i chyba NAD 338. Jeszcze inna sprawa : Jak funkcjonowałby zestaw złożony z głośników aktywnych i streamera ( np. Yamahy). Czy głośniki aktywne mają możliwość korekcji dźwięku? a może są streamer które zawierają funkcje korekcji, chociażby z poziomu aplikacji ? I dlaczego wogóle we współczesnych sprzętach nie używa się takich fajnych equalizerów jak to drzewiej bywało ?
 4. Trochę czasu minęło ale nie porzucam tematu. Zastanawiam się jak zagrają kolumienki Dali Oberon 3 lub Zensor 3 ( które mogłyby pięknie zrównoważyć budżet planowanego zestawu) że wzmacniaczem Nad338 ? Po głowie chodzi mi też Denon PMA-800NE + dedykowany do niego streamer. ( ładnie to razem wygląda). Czy ktoś ma te sprzęty u siebie, żeby odsłuchać ?
 5. Ot taki pokoik. Wysokość pomieszczenia - 3,4m. Zaplanowałem głośniki podstawkowe żeby dać oddech basrefleksom we wnękach okiennych. Jeżeli jest tak jak twierdzicie, i brzmienie tego wzmacniacza jest znacznie lepsze niż amplitunerów Yamahy czy Onkyo ; a do tego cena jest taka a nie inna. Jeżeli ma on przy tym wbudowane funkcje sieciowe i bluetooth output ; to nie ma chyba lepszego sprzętu na moje potrzeby. Jeżeli zdecyduję się na ten wzmacniacz to do wydania na głośniki zostanie mi prawie 4000 zł. Co zaproponowali byście w tym zakresie cenowym wiedząc że słucham przede wszystkim Jazzu i pamiętając że dźwięk ma być precyzyjny i soczysty również przy bardzo cichych odsłuchach ? Może zostawmy na chwilę głośniki. Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem kupienie jakiegoś bardzo dobrego, znanego i docenianego od lat wzmacniacza o stosunkowo okrojonej jak na dzisiejsze czasy funkcjonalności a za to oferującego bezkompromisowe walory akustyczne ( czytałem o Onkyo A 9050 czy 60 ; czytałem o Maranz 6006.) Takich wzmacniaczy za 1500 - 1700 zł. o świetnych parametrach akustycznych jest pewnie wiele więcej. Z tego co czytam wystarczy do nich podpiąć nowoczesny streamer i mamy wszystko co trzeba. Czy ktoś korzysta z takich konfiguracji ?
 6. Piotrze. Nie mam żadnych głośników. Sugerowana cena dotyczy jedynie źródła dźwięku i jest pochodną ceny za Yamahę 803. Drugie tyle mam zamiar przeznaczyć na głośniki podstawkowe do których podstawki zrobię sobie sam bo mam takie możliwości. Cały zestaw będę ( gdy już przyjdzie na to czas) kupował najprawdopodobniej u Ciebie gdyż liczę na możliwość odsłuchu głośników w domu i na Twoje legendarne upusty ceny, dzięki którym mam nadzieję ( płacąc gotówką) zamknąć wydatki w kwocie 6000 zł./ brutto.
 7. Od paru miesięcy zainfekowany konceptem wprowadzenia dźwięku wysokiej jakości do swego domu, noszę się z zamiarem zakupu odpowiedniego wyposażenia. Początkowo byłem niemal pewny że podstawą systemu będzie Yamaha r-n803d a moją niepewność wzbudzały jedynie kwestie doboru odpowiednich głośników. Zapewne, gdyby nie to że w pewnym momencie środki przeznaczone na nowe hobby musiałem zaangażować w inne przedsięwzięcie, zestaw stałby już na moim regaliku i cieszył ucho a rozterki przedzakupowe poszłyby w niepamięć. Jednak życie jak zwykle zweryfikowało plany a zyskany czas pozwolił mi głębiej zainteresować się tematem. Obecnie jestem na etapie rozważań czy w/w Yamaha jest najlepszym rozwiązaniem i czy za dedykowaną kwotę nie byłbym w stanie skompletować systemu który przysporzy mi jeszcze więcej radości. Czytam więc i czytam, a im więcej czytam tym bardziej zdaję sobie sprawę że temat mnie jednak trochę przerasta. Dlatego jeszcze raz poproszę kolegów o pomoc i zapytam : Jaki zaproponowali byście zestaw złożony z osobnych klocków, który grał y lepiej niż jakikolwiek amplituner sieciowy a jednocześnie zachowały wszelkie jego funkcjonalności a przy tym nie przekroczył znacznie ceny ( 3 - 3,5 K) ? Chciałbym żeby sprzęt posiadał następujące właściwości : - Muzyka wysokiej jakości z internetu. Sterowanie smartfonem z androidem. - Dwukierunkowy bluetooth ( z myślą o słuchawkach) - Współpraca z telewizorem w celu korzystania z Netfixa i YouTube. - Rozsądne gabaryty, dobre wzornictwo i klocki raczej z jednego kompletu. Dodatkowo ( choć niekoniecznie) mogłoby to ustrojstwo odtwarzać płyty CD, a gdyby można było na tym odtwarzać również filmy, to już byłoby idealnie.
 8. Czy oprócz Yamahy jakieś amplitunery mają wbudowany dwukierunkowy bluetooth ?
 9. Już czytałem jakieś niemieckie recenzje. Czy jest wogóle jakąś sensowna alternatywa dla Yamahy i Onkyo ? Alternatywa tzn. w podobnej cenie.
 10. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Bose SA5. Można to kupić w cenie Yamahy 602 lub Onkyo 8270, ale czy jest to porównywalny sprzęt ?
 11. Czytam i nie wiem. Działa to czy nie działa? Da się przez to korzystać ze Spotify i sterować przez smartfona ?
 12. Piotrze. No to mam zagwozdkę bo te MA Silver2 są w Częstochowie do wyrwania za 2800 za parę, natomiast Silver 100 u Was kosztują już 4000. A jak powszechnie wiadomo, mieć 1200 a niemieć 1200 to już 2400 różnicy. ? Z drugiej strony Onkyo u Was jest znacznie tańsze a kontakt z Tobą już mam i jak widzę na forum, zawsze jest to dobry kontakt. Nie chciałbym generować takiej sytuacji gdzie jeżdżę do ciebie na odsłuch, pożyczam sprzęt, zawracam dupę, a potem kupuję gdzie indziej ; bo to by było nie w moim stylu. Czy możesz ( żebym miał pojęcie) napisać mi na "priva" jaka byłaby u Ciebie przykładowa cena za Onkyo + MA Silver 100. (?) No i jeszcze jeden dylemat. Czy lepiej kupić Onkyo 8270 a w przyszłości dokupić odtwarzacz na którym będę mógł również odtwarzać filmy ; czy może lepiej kupić Pionnera NC50DAB z odtwarzaczem CD i olać te filmy ? Czy jakość wzmacniaczy i funkcjonalność tych urządzeń są porównywalne?
 13. No to pytanie do Piotra ( S4home) Czy znajdziesz u siebie te - JBLe 306B Mk2, - Monitor Audio Silver2 - Klipsh RP600M Chciałbym te głośniki posłuchać z amplitunerami - Yamaha r-n803d - Onkyo TX 8270 No i może coś jeszcze o czym nie mam pojęcia a co rzuci mnie na kolana ?
 14. Trochę czasu minęło ale nic nie kupiłem. Pieniądze musiałem awaryjnie zużyć na inne cele a na "hi-fi" nie miałem czasu. Teraz być może będę mógł wrócić do swoich planów muzycznych, więc podbijam wątek. Trochę czytałem w tym czasie i nie jestem już taki pewien że musi to być koniecznie R-n803d. Mało tego ; nie jestem pewien że to ma być Yamaha, a ni nawet tego że to musi być amplituner. Pewny jestem natomiast że ma to być zestaw STEREO który z łatwością czerpie z zasobów internetu. Który nie będzie "kinem domowym" ale pozwoli przy okazji słuchania muzyki obejrzeć teledysk lub koncert z zasobów np. Tidala lub YouTube. Chciałbym też żeby można było tego słuchać cicho lub bardzo cicho, i żeby obsługiwało słuchawki z bluetooth. Problem w tym że takich konfiguracji można znaleźć w internecie setki, a każda jest zachwala a przez handlowców pod niebiosa jako ta najlepsza, natomiast przez userów przeważnie wyszydzana jako pełna wad..... .....I nie wiem teraz nawet czego szukam. Acha. Natknąłem się dzisiaj na recenzję nowych monitorów studyjnych JBL306B mk2 , oferowanych w niezwykle atrakcyjnych cenach i o doskonałych parametrach, choć dość podłym wyglądzie. No i wobec tego pytanie. Czy takie głośniki nadają się do " domowego zacisza"?
 15. Magnat 1003s i Studio hz16 Canto One rozsadziłyby mi budżet. Nie mogę/nie chcę wydać więcej niż planowane ~6000zł. To już i tak jest kompromis pomiędzy chcieć a móc. Co do Monitor Audio Silver 100 ; Czy one są wyraźnie lepsze od Ma Silver2, i czy nie okazałyby się zbyt "potężne" do mojego (17m²) pomieszczenia? W recenzji pisze że dedykowane są do pomieszczeń nawet 30m².
 16. Hmm.... Do Pabianic mam z 250km. Jestem że Śląska..... ale nie wykluczam takiej możliwości. Możesz mi złożyć ofertę na priv.? (nie wiem czy na tym forum jest taka możliwość)
 17. Jeśli chodzi o tuner to zostańmy na razie przy 803d ; ma wszystko co trzeba i z tego co czytałem w tej kategorii cenowej stanowi klasę sam dla siebie a na droższe klocki mnie nie stać. Głośniki: KEF R300 - to jedna z opcji wytypowanych również przeze mnie, na pewno będę chciał posłuchać tych głośników. PYLON Audio Diamond Monitor. Nic nie czytałem wcześniej o tych głośnikach a zarówno cena jak i recenzje wydają się wielce zachęcające. Jednak piszesz że wyraźnie eksponują skrajne pasma brzmienia. Podobnie piszą o wybranym przeze mnie amplitunerze!!! Czy to połączenie nie skumuluje tego efektu i nie powstanie z tego jakaś nisko/wysoko tonowa kakofonia ? Typowałem jeszcze dwa inne modele głośników : - ELAC Uni Fi BS U5. - Monitor Audio SILVER 2. Czy to są opcje które wnoszą coś nowego do naszych rozważań? EDYTA.... Pozostałe dwa głośniki dalece wykraczają poza ramy przyjętego przeze mnie budżetu. Optymalna wyjściowa cena głośnika wg. moich założeń to 1500 - 1700 zł.
 18. Dzień dobry. Jestem tu "nowy" i jak zwykle to bywa "zielony" w tematach tutejszych rozważań. Chciałbym zrobić sobie prezent i "zbudować" swój pierwszy zestaw stereo. Na ten cel przeznaczyłem pierwotnie kwotę ok 5 - 6 tyś. jednak liczę się z tym że trzeba będzie perę złotych dołożyć. Jako serce systemu wytypowałem amplituner Yamaha n-r803d i chciałbym to potraktować jako punkt odniesienia bo nie mam czasu na przesłuchiwanie i analizę nieskończonych ilości kombinacji sprzętowych. W tym wątku chciałbym was poprosić o pomoc w wytypowania 3 - 4 modeli głośników które w dalszej kolejności postaram się "odsłuchać" przed podjęciem ostatecznej decyzji. Mam do dyspozycji pomieszczenie o powierzchni 17,2 m² i wysokości 3,4m. w którym jestem w stanie w miarę poprawnie ustawić głośniki. Jak widać na rysunku miejsca nie ma zbyt wiele ale wymyśliłem taki "myk", że jeżeli zastosuję głośniki podstawkowe i ustawię je w świetle otworów okiennych to zyskam dużo miejsca z tyłu, nie zajmując jednocześnie przestrzeni pomieszczenia. ( określony przezemnie budżet nie obejmuje podstawek. Te zrobię sobie sam. ?) Co do moich oczekiwań : Słucham przede wszystkim jazzu, trochę rocka, trochę muzyki poważnej. Lubię free, lubię Fusion, lubię też kameralne klubowe klimaty z "opiumowym" wokalem, ale zdaża mi się też posłuchać elektro jazzu lub popu z mocnym beatem. Muzyki będę słuchał przedewszystkim cicho lub bardzo cicho ( mam dobre relacje z sąsiadami) , dlatego zależy mi na głośnikach które oddadzą " pełnię barw" przy takim właśnie graniu, ale jak zdarzy się imprezka to też dadzą radę. Nie będę się rozpisywał o tym jakie mają być góry i doły, jaka dynamika, scena itd. Wszyscy wiemy jak ma grać - ma grać pięknie ! ? Mam oczywiście jakieś swoje typy, ale jako kompletny laik nie jestem w stanie wziąć pod uwagę i ogarnąć całego zakresu zagadnień w tym temacie. Mógłbym oczywiście kupić " pierwsze lepsze" głośniki za 3-3,5 tyś. i to załatwiłoby sprawę ; ale skoro jest taka możliwość, to pytam i proszę o sugestie.
×
×
 • Utwórz nowe...