Skocz do zawartości

Eltanianin

Uczestnik
  • Zawartość

    162
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Troszkę powielasz, dublujesz temat, bo już jest na forum wątek Muzyka elektroniczna. No, dobra,... Ja ze swojej strony polecam: po polsku, czyli dyskografie lub i albumy: 1. Przemysława Rudzia - dużo kosmicznego ambientu, relaxu... Dyskografia. BaundCamp 2. Dietera Wernera - (sporo różnorodności, od mieszania elektroniki z folkiem, po coś, co bym nazwał "ice ambient", ale też bardzo relaksacyjnie i bogato w formy. Dyskografia BaundCamp. 3. Endorphine - relaksik pierwszej wody To, tam w ogóle, powinienem wymienić n pierwszym miejscu. Dyskografia BaundCamp Adam Bórkowski - Mr. Smok - solo relaksik..... członek grupy Endorphine. Raczej pojedyncze utwory na SoundCloud. 4. Konrada Kucza - Ambient, ale też coś z okolic NBS - tu chyba tylko do kupienia. ale przeszukaj sieć. Wydawnictwo ":Requiem". Dużo ambientu - "zgrzyto-zmerentu" 5. z lat 90 Deliver i album "Bracia Syriusza" na YT są dostępne na pewno "Syriusz B" oraz "Syriusz C", nie wiem, czy jest "Syriusz A". 6. Machine Braders - "1". 7. Electronic Reviva - "Exequator". 8. Z klasyków; Władysław Komendarek - "Time Merchants" Trudno zaszufladkować, ale może coś koło ambientu, ale nie do końca w stylu "zgrzyto-szmerentu" Tam gdzie nie podałem nazw portali, to musisz przeszukać sieć. Ja mam to wszystko na oryginalnych CD, albo pliki FLAC bezpośrednio od kompozytorów. To, tak na początek.... ps. Zagrniczne to wpisz w YT ambient relax-ambient smuf trance, emotion... etc.i masz tego teragodziny Tyle że pewnie wiele stworzone za pomocą SI, a to, już mnie osobiście nie bawi Zasadniczo wszystko trochę na jedno kopyto.
  2. Jeśli, jakieś około ambientowe klimaty, to ja takie coś, jak najbardziej, łykam bez popitki. Przemysław Rudź "Paintings"
  3. Po za tymi 3 albumami, to nic nie kojarzę. Wielu już takich było, którzy pojawili, się jak Supernova, by za "chwilę" zniknąć. Mam płyty takich wykonawców, jak Deliver, lata '90, Karpiński mam od niego 3 albumy w MP3, nigdy nic nie wydał ani CD, ani CD-r -1 dekada 2K. Wierciński -1 CD, Dariusz Wilk -DaWi też "wydał" kilka CD-r, 1 dekada 2K, Przemysław Kępa 1CD, 2007r, Nerious - 4CDr, Empi 1CD-r, Daro- 1 CDr, Mak - 1CD-r.... Pewnie, jakbym się skupił, przypomniałbym sobie jeszcze kogoś, kto zabłysł i zniknął. O, jeszcze SOUNDER - mam od niego 3 CD-ry. O! jeszcze Marek Manowski, od niego też mam kilka CD-rów. Koncertuje czasem, ale nic nigdy nie wydał oficjalnie. Adam Bórkowski, solowo nic nie wydał, mam kilka albumów, nieoficjalnych i nagrań z koncertów, ale oprócz tego gra, konceruje z Endorphine i tu jest dorobek 3 CD / flac. - myślę że będzie więcej. O, był jeszcze taki Fatiq, grał "szmerasty" ambient, nie wiem, czy jeszcze coś tworzy - nie moje klimaty. Różne historie tych ludzi, każdemu coś przeszkodziło w życiu, lub zmiana priorytetów. Także takich ludzi jest sporo.... Jeśli chodzi o N.L.E. Coś tam słyszałem, na zasadzie na YT mi się przewinęło.
  4. No, właśnie, Denon... już nie chciałem tyrać po nich 😛 Nie no, nie mówię o sytuacjach, na które producent nie ma wpływu. Mówię, o sytuacjach, w których producent woli drenować portfel klienta, niż zapewnić mu wsparcie, dla już zakupionego urządzenia. Jeśli CA, jest lojalny wobec swojego klienta, to tylko, kolejny argument za wyborem ich urządzeń. Tym bardziej, że grają jakością dźwięku "ponad stan".
  5. Jest jeszcze jeden aspekt, którego nie brałem pod uwagę.... Jak wygląda sprawa ze wsparciem Cambridge Audio dla urządzeń "schodzących" z rynku pierwotnego? Dokładnie chodzi o wsparcie dla obsługiwania platform streamingowych, aktualizację itp? Ktoś mnie przestrzegł że producenci dość szybko porzucają wspieranie modeli schodzących z rynku pierwotnego. Jak, to z Waszych doświadczeń wygląda? Taki streamer, to zakup na "chwilę"? Wiem, pozostałby mi jeszcze DAC z odtwarzaczem USB, w tym urządzeniu, no ale po jakim czasie - szacunkowo - należy się spodziewać, że taki CXN v2, jako streamer stanie się bezużyteczny? Jeżeli mówimy o raczej 7-10 latach, to można temat olać, ale jak to kwestia, raczej 2-5 lat, od zakończenia sprzedaży danego modelu, to bym się lekko wkurzył.
  6. Laboratoria.... hermetyczne warunki pomiaru....? To, mnie nie interesuje. Istotne: 1. jakość dźwięku 2. Jakość dźwięku Nie ważne, jaki procesor, czy nowszy, czy starszy. Ważne który sprzęt lepiej grający na ucho, nie na urządzeniu pomiarowym Ledwo wychwytywanych niuansów nie chcę szukać, tylko rzeczywiście kupić urządzenie fajniej przestrzenniej grające. Tak, że różnica jest słuchowo niepodważalna. Cena, jednego i drugiego to w tej chwili różnica ok 1000zł. czyli około 20% Relatywnie sporo. Jeśli, ten 1000 robi w dźwięku robotę, w skali cen tych urządzeń, to biorę drożej 😛 Ale załóżmy, że byłby oba w tej samej cenie i zostaje kwestia samego dźwięku? 3. gapless z USB / SSD / obsługiwany rozmiar dysku. To tak samo, jeśli któryś nie obsługuje dużych pojemności SDD i co gorsza nie ma gapless, to biorę ten z gapless, jeśli różnica w dźwięku jest niuansem. Filmy na YT widziałem. Problem w tym, że są to raczej materiały promocyjne / lub handlowe i nie do końca wierzę, że całkiem obiektywne.
  7. Może być transport, tymbarskiej, że rozważam też zakup któregoś z CXN-ów. Czekam na sugestie znających oba tutaj.... Między innymi, dlatego że mogą służyć jako "zewnętrzny" DAC, dla transportu CD. i wtedy nie potrzebowałbym CDka z czytnikiem USB audio. Ogólnie temat złożony, dlatego tak się z tym bujam, bo nie mam jak mieć na test, wszystkich tych urządzeń na raz w jednym miejscu.
  8. Cambridge Audio CXN V2 VS Cambridge Audio CXN 100. Ktoś miał okazję bezpośrednio porównać? Obecnie już na miejscu w "moich" okolicznych sklepach niema obu na raz. Czy, różnica między urządzeniami w kontekście dźwięku, (nie mówię tu o cyferkach, parametrach na papierze, czy innych, nie dźwiękowych walorach), jest warta dopłaty do nowego modelu? Nie mam "starego", jedynie zastanawiam się, na który się zdecydować, jeśli bym brał do "kompletu" CD CXC v2... Więc, czy jest różnica warta tych ponad 1000zł i jeśli, to jaka: 1. W graniu tych urządzeń? 2. Z walorów nie brzmieniowych, to istotne jest odtwarzanie gapless, oraz czytanie z USB / SSD *flac, *wav - obu formatów, oraz maksymalna, obsługiwana pojemność dysku USB / SSD, podpiętego do uradzenia? Powiedzmy 1TB mnie zadowoli w obu przypadkach. Z góry dzięki za sugestie, opinie. Na razie nie bierzmy pod uwagę innych urządzeń, by nie rozmywać tematu.
  9. Tak, Denony DCD czytają z pendrive z przerwami, ale ja o tych produktach pisałem w kontekście ich dramatycznej awaryjności, wbrew zachwytom w opiniach, w internecie. Pewnie, te negatywne są sukcesywnie usuwane. Wszystkie Denony, jakie miałem psuły się wielokrotnie już na gwarancji. DCD 900NE, jeszcze, powiedzmy, się nie zepsuł, ale nie minął rok od zakupu nowego i już zdarza mu się przycinać oryginalne CD w idealnym stanie, takżetenteges. @Q21 Dołączam do pytania o gapless... Dzięki, jednak interesuje mnie sprzęt nowy, nie zmęczony. Jeśli używany, to od znanego mi właściciela, gdzie wiem, jak był używany, a nie, że ktoś zapewnia, bo chce sprzedać. Nie bierz tego do siebie, ale...Sorry, taki mamy klimat. Kupić mogę od znanego mi właściciela sprzęt z tzw "złotej ery Audio", gdzie po solidnym serwisie będę się nim cieszyć kolejne 3 dekady i wcale gorzej nie gra od współczesnych. Mam takie urządzenia i wiem, co piszę. Jak nie przekona mnie żaden współczesny produkt, dam do wymiany laser w CDku, który bez awaryjnie grał i to intensywnie 27 lat. Nowy często się już rozkłada w pierwszym roku pracy, co, dopiero wieloletni, wyprodukowany po latach '90. Po za tym Atmos, Areo i takie tam nie są mi potrzebne, a kosztują. Ja słucham muzyki nagranej w zwykłym 2 kanałowym stereo. Do filmów nie potrzebuję takich wynalazków. Mie mam nawet "Kina" w domu.
  10. No dobra to ewentualnie punkt pierwszy: CXC v2... Tak, ten CXC v2, to transport więc tu temat brzmienia mogę pominąć Determinować ten aspekt będzie DAC Arcama, lub inny zewnętrzny. Pozostaje w jego wypadku kwestia bezawaryjności i niezawodności. Funkcjonalność jest taka se, ale ja zazwyczaj jak włączę płytę, to "leci" do końca... ... a coś więcej o poniższych? Atoll, Rotel, NAD? Co do samych Roteli .... Są istotne różnice brzmieniowe między Rotelami 12 i14, / niezawodność? Transport Rokson... hmmmm jak, tam z jego niezawodnością? / funkcjonalnością itp lepiej od CXC v2? Intryguje mnie Taga Harmony, nie ze względu na cenę.... Po prostu nic o tej firmie, a tym bardziej o tym produkcie nic nie wiem, po za opiniami na temat tego CDka z Allegro. ale o DCD 800 / 900 też na allegro same ochy achy, więc, co Wy na to? Miał, ktoś z Was z nim, dłużej coś do czynienia? O jeszcze jedno! Zapomniałem a to ważne. Odczyt no-gaps Zarówno CD, jak i w wypadku czytnika USB.
  11. Jaki przyzwoity odtwarzacz / Transport CD polecicie. Do wzmacniacza Arcam A5. kolumn Monitor Audio B6. Przyglądam się: Kolejność dowolna, nie sugeruje "pierwszego" wyboru. Cambridge Audio CXC V2; Rotel CD 12, lub 14 Advance Paris X-CD7 Z nieco tańszych Co sądzicie o Taga Harmony TCD-50??? Mogą być propozycje firm mniej znanych, nie komercyjnych, ale solidnych, o ile w tej cenie , w ogóle jest o czym rozmawiać. ************************************************ Nie Denon, nie Marantz, nie Arcam CD5. Odrzucam albo z powodu złego doświadczenia, albo po teście. "Domyślny" Arcam CD5 odpadł po oględzinach i szybkim teście w sklepie. Główny powód; nie działają istotne funkcje przewidziane w specyfikacji, a dotyczące organizacji i odtwarzania plików z pendrive. ************************************************ Priorytety: według istotności.... 1. Najlepsza niezawodność, największa bezawaryjność. nie ma problemów z czytaniem CD / CD-r. 1a. Z wysuwana tacka na CD. Nie chcę otwieranych od góry, no i ze szczeliną, też nie koniecznie. 2. Bez lamp. 3. Przyzwoity, żywy, w miarę możliwości przestrzenny dźwięk, w miarę precyzyjny, ale nie zbyt, tzn nie do przesady rozjaśniony , tymbarskiej, też niezbyt zaciemniony., tak by ożywił nieco Arcama A5, a przynajmniej nie zamulił. 4. Funkcjonalność z pilota. na panelu może być skromnie. 5. Czytnik USB Audio mile widziany. To, tak z grubsza.... Cena MAX 4K, nie oznacza, że interesują mnie propozycje za 4K. Ta kwota to ABSOLUTNY dead line . Mogą być tańsze, jeśli przypadkiem dobre. Z góry dzięki za życzliwą pomoc i sugestie
  12. Byłem dziś na słuchaniu. Szukam odtwarzacza CD z wewnętrznym odtwarzaczem USB plików na pendrive. Tak, więc, że jestem posiadaczem wzmacniacza Arcama A5, pierwszym i naturalnym wyborem był Arcam CD5. Pierwsze wrażenie: Projektanci przegięli z minimalizmem na panelu frontowym. W miękkim nastrojowym oświetleniu nie widać, ale, to absolutnie nie widać oznaczeń funkcji przycisków. Drugie wrażenie: Tacka wysuwa się niby szybko po naciśnięciu "otwórz", ale jak dojeżdża do końca, to aż podskakuje, robi to wrażenie jeszcze większego braku solidności, jak w przypadku moich Denonów. Trzecie wrażenie: Wyświetlacz w CDku świeci ciemniej, jak we wzmacniaczu, podobnie z oczojebną diodą 😛 w obu urządzeniach ten detal też jest niedobrany. Tyle wizualnie. Odtwarzanie. CD. Odtwarza CD-ry poprawnie, nawet te z którymi mam w domu problem na swoiim DCD 900NE. Oryginały tymbardziej... no, ba... W końcu jest nowy.... ps. Wspomniany Drnon potrafi jednak przyciąć nawet nową oryginalną płytę. Odtwarzanie z USB. Tu zaczęły się schody. Po wczytaniu pendrive wyświetlił, że pamięć zawiera, (przykładowo), 321 plików. Niestety nie "widział" struktury katalogów, tym bardziej ich nazw, (w ogóle nie "widział" katalogów), ani tagów plików, czy nawet ich nazw. Wszystko w jednym worze, ponumerowane "track1, track2, track3...track321.", według sobie znanego porządku. A na pendrive wszystkie albumy są otagowane i umieszczone każdy w osobnym katalogu z nazwą "Wykonawca - tytuł albumu", a z kolei utwory ponumerowane wg kolejności jak w albumie i z tytułami, zarówno w nazwie pliku, jak i w tagach pliku. CD5 Zawartość pendrive odtwarzał po kolei według jedynie sobie znanego porządku. W instrukcji jest opisane, jak wybierać katalogi, jak odtwarzać całość pendrive, lub zawartość wybranego katalogu. W praktyce, to nie działa, bo nie może, skoro nie widać nawet struktury hierarchicznej katalogów, a Struktura ta składa się zaledwie z 2 poziomów: katalog główny "Artysta" i w nim poszczególne albumy tego artysty, tak, że nie można mówić o rozbudowanej strukturze drzewiastej katalogów. (Zresztą mój Denon DCD900 NE akurat z tym sobie radzi świetnie). Tak, że głownie z tego powodu, w tym momencie podziękowałem za Arcama CD5. W dotyku urządzenie robi wrzenia solidnego, przyciski pracują dobrze, nie czuć jakiegoś zbędnego luzu, czy niechlujnej ich pracy. Po za tą trzęsącą się, na koniec otwierania, tacką na CD, jest całkiem ok. Napęd w czasie odtwarzania pracuje bezszelestnie, w miarę szybko wczytuje płytę i reaguje, można powiedzieć w normalnym tempie na zmianę ścieżki. Nie ma się wrażenia przymulenia.
  13. Cyrus One: 2790zł. https://audioplaza.pl/products/27051-cyrus-one-wzmacniacz-stereo-salon-poznan W innych sklepach, zresztą podobnie.
×
×
  • Utwórz nowe...