-
Zawartość
19 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Warszawa/Olsztyn
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Żaden. Mam, bo mogę. Sprzęt staram się wykorzystywać na maksa, nawet jak to nie ma sensu. Mogę podpiąć 17 głośników, no to podpinam. Najlepsze. Procesor AV8805 wykorzystuje tylko jeden stereofoniczny DAC AK4490, pozostałe 7 chwilowo się nudzi. Dwie końcówki zasilają osobne sekcje; MM8077 zasila HF, MM8003 zasila LF. I styka. 🙂
-
Na razie prawie nic, bo system w rozbudowie - jedna para Klipsch RP-8000F. Najpierw poskładałem wszystkie potrzebne klocki i w stereo każdy zagra. 😄 Bi-amping ustawiony. Jedna końcówka MM8077 napędza tylko soprany L+R, druga MM8003 napędza tylko basy L+R. Dwie potężne końcówki po 880W każda napędzają parę kolumn. Kopnięcie jest. Oczywiście jedna spokojnie mogłaby napędzać 4 kanały w bi-ampingu, ale musiałbym co jakiś czas przepinać żeby nie zgnuśniały. Tak miałem z poprzednimi końcówkami. Co miesiąc przepinałem kanały lub końcówki (MM7025, MM7055, MM8077). Docelowo ma być 15.2.
-
trochę zmian było i przedostatnia wersja zestawu. Dwie końcówki z lewej górnej strony na sprzedaż. Tzn jedna MM7055 już tylko została mi na sprzedaż jakby ktoś chciał.
-
Chodzi mi o to czy jak zepniemy kabelkiem RCA amplituner Marantza z końcówką Marantza, to czy amplituner po uruchomieniu pilotem wyśle sygnał włączający końcówkę. Trzeba by sprawdzić doświadczalnie. AV włącza wszystkie końcówki MM w torze audio, jeśli są spięte przelotowo (in i out) kabelkiem RCA.
-
Nie jestem pewny czy amplituner wysyła sygnał sterujący do MM. To trzeba sprawdzić doświadczalnie. Ja mam procesor AV8805 i procesor włącza i wyłącza końcówki z dowolnego pilota na którym jest przycisk AMP POWER. Mam podłączony przez Remote Control cały zestaw tymi kabelkami (pomarańczowe, w pudełku są): AV8805 out => in MM7055 out => in MM8077 out => in MM7025 out => in UD7007 out => in CD6006 out => in NA7004. Tablet albo telefon: dedykowana aplikacja Marantza obsługuje widoczne urządzenia sieciowe (wi-fi) i opcjonalnie CD (nie pamietam czy BR). HEOS po wi-fi (trzeba założyć konto) jest lepszy do zarządzania amplitunerem. Jak się wybierze stereo w Marantzu to sygnał idzie na fronty. Reszta głośników milczy.
-
Jeżeli dobrze widziałem na zdjęciach w necie to ten Dual (CV 5650, nie CT 5650 ) ma wejście na końcówkę (Main-In). Wtedy jest rozwiązanie. Dobry amplituner do kina i łączysz wyjście Pre-Out z amplitunera na wejście Main-In Duala. Do stereo masz Duala (fronty), a do kina amplituner i Duala (te same fronty).
-
Kupując amplituner Marantza możesz obrać drogę 1 i zamiast wzmacniacza kupić wzorniczo dopasowaną końcówkę 2 x 140 W MM7025. Część posiadaczy amplitunerów z serii SR tak robi. Fronty zasilane końcówką a reszta głośników amplitunerem.
-
Ale jak już mam kupione wszystko co chciałem, to co mam kupić? 😀 Co najwyżej mogę zrobić upgrade dwóch wzmacniaczy 2ch+5ch (7ch) na jeden 8ch. I to wszystko. 😀 Możesz kupić amplituner z wyjściami pre-out i za jakiś czas dokupić końcówkę lub wzmacniacz stereo z wejściem direct. Wtedy masz konkret. Fronty zasilane końcówką, a surroundy amplitunerem. Ale muszą wtedy pracować dwa urządzenia.
-
I wzmacniacz na górze ma lepsze chłodzenie. Nie podgrzewa napędu od dołu.
-
Teraz chciałem mieć dzielony sprzęt. Jak pisałem Yamaha grała średnio - CD odtwarzane z DVD, na wielokałowym sprzęcie. Kiedy dojrzałem do decyzji zakupu przeczytałem artykuł w Audio ( ) o dzielonym systemie Marantza i stwierdziłem że tego szukałem od lat. Bo albo były mega drogie amplitunery za 15-20 tys. albo coś co już miałem. Niby najwyższy model DSP-AX620 i to bez tunera FM (integra 5.1 za 2,5 tys. - wyjątek w świecie kina), ale to jednak nie było to. Po kilku latach od artykułu sprzęt się unowocześnił i kupiłem już procesor bez tunera , końcówki i źródła dźwięku. Jestem mega zadowolony, a to chyba najważniejsze. To mnie ma pasować.
-
A tak. To ja. Sprzęt składam raz na 15-20 lat. Nie lubię wymieniać i szukać jakiejś supersynergii między elementami. Jak kupię to już najczęściej na lata. Ostatnio miałem właśnie amplituner 5.1 + DVD Yamahy (DSP-AX620; DVD-S510). Głośniki Jamo z serii E6 (2x E670 front, 2x E630 tył, E6CEN, E6SUB). W kinie grało świetnie, ale w stereo kulało okrutnie. Płasko i bez wyrazu. Niskie i wysokie trzeba było podkręcać. Teraz te same Jamo teraz z dzielonym Marantzem. Zupełnie inna historia. Słucham na Pure Direct czyli sekcja korekcji odcięta. I jest o wiele lepiej niż z Yamahą i podkręconymi skrajami pasma. Gra czysto i wyraźnie. Jak włączę korekcje, to mam wrażenie że jest za dużo skrajnych części pasma. Czyli jednak jest różnica w odsłuchu. Albo stereo w cenie amplitunera, albo dużo droższe kino żeby brzmiało jak stereo. Tańsze amplitunery AV to jednak mocny kompromis.
-
Nie wiem pod jaką kategorię pasuję. Ja mam np procesor (8ch) i 3 niezależne końcówki mocy do niego (2 + 5 + 7). Stereo (gramofon, strumieniowec, CD ) i kino (DVD, BD, TV) brzmi super. Tak, wiem. Pojechałem po całości, ale co tam. Raz się żyje. Więcej już nic nie kupię.
-
Oj dużo kasy poszło. Tylko na zakupy. TV 50", 9 elementów Marantza, 19 interkonektów, 2 szafki z granitowymi półkami galaxy star. A to dopiero połowa. Kolumn jeszcze tylko brak - 15 (7.2.6). Czyli jeszcze ze dwa, trzy lata. Pasuje mi tak jak jest. Nic nie zamierzam już zmieniać. 😆
-
Zostawiłbym. Wymyśliłem sobie zestaw jaki chciałem. Przeczytałem o nim po raz pierwszy chyba w 2015 r. w Audio https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/1959-marantz-av7005-mm7055-mm7025 a zacząłem składać dopiero w 2017 r. Każdy element jest taki jaki miał być. Zostanie ze mną aż do końca.
-
A proszę bardzo. Mam też Diorę (stare zdjęcie, Diora jest, tylko na razie odłączona) 😃 . Powiedz żonie że jesteś absolutnie, zupełnie normalny, to inni mają gorzej. 😂 Od lewej góry: procesor AV7703, końcówka 5ch MM7055, końcówka 7ch MM8077. Od prawej góry: tuner sieciowy NA7004, CD6006, DVD4003, Blu-Ray UD7007, końcówka stereo MM7025. Szafki od TomBase Audio, na zamówienie: metal + granitowe blaty (galaxy star). 😃 kable In-Akustik z serii Excellence.