Skocz do zawartości

Neo

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

O Neo

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 16.07.1970

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Orkanów

Ostatnio na profilu byli

342 wyświetleń profilu
 1. No właśnie, bardzo ciekawy temat. Jak rozwiązałeś problem, no jak? Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
 2. Neo

  Kolumny nova 8

  @Zabros, pamiętaj że słabym wzmacniaczem, czy amplitunerem jaki masz o wiele szybciej można spalić głośniki, niż bardzo mocnym. Słaby, niewydajny sprzęt, przy wyższych poziomach głośności generuje duże zniekształcenia. "szpilki", które mogą szybko uszkodzić głośniki. Gdybyś kupił typowy, tradycyjny wzmacniacz stereo, nawet używany, to dałby on radę wysterować porządnie te kolumny i głośniki by się nie paliły. Takie amplitunery jak ta Yamaha, to tylko strata pieniędzy. Tu jak widać dosłownie są straty. Poza tym co to może być za jakość kolumn, które mają prawie 110 cm wysokości, mają po 4 głośniki i kosztują 1200 zł za parę? Porządne monitory (dwugłośnikowe) trudno w tych "piniondzach" kupić. W jak dużym pokoju masz te kolumny? Podejrzewam że najmniej 30 metrów kw. Bo chyba do mniejszego nie wstawiłeś? Jak chcesz słuchać muzyki, to kup porządny wzmacniacz stereo i nie będziesz miał kłopotów ze spalonymi głośnikami. Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
 3. Oczywiście w takiej cenie można kupić jeszcze dużo lepsze od tych wszystkich, czyli kolumny używane. To chyba oczywiste? Ze dwa razy lepsze klasowo. Na tle takich kolumn Heco Aurota 700 są po prostu hmmm... dość toporne. Ok, dobre nawet, ale bez szału. Ale przecież nie o dobre tylko chodzi, jak chcemy kupić sobie zestaw stereo, kolumny. Jakie to mają być kolumny zależy od bardzo wielu spraw. Najważniejsze z nich to pomieszczenie (jego wielkość, akustyka i możliwość ustawienia tych kolumn - w tym odległości od ścian), To, jaki dźwięk lubisz, jaki jego charakter, jakiej muzyki słuchasz, do jakiego wzmacniacza i źródła masz zamiar je podłączyć. Kończąc na okablowaniu, choć kabelki są najmniej ważne. Ale ważne, żeby nie było.
 4. @hubert hubert widzę, że dla Ciebie ilość postów, czy czas bytności na forum jest wyznacznikiem czyjejś wiedzy, Nie patrzysz co ktoś pisze, o co Cię pyta, jakiej wagi są te pytania. Ale by to stwierdzić, też trzeba by mieć choć blade pojęcie o audio. Kółko się zamyka. Zatem czerp wiedzę od tych z tysiącami postów, którzy nie zawsze i niekoniecznie wiedzą, o czym piszą, choć napisali bardzo dużo. Nie będę pisał o kogo m,in. chodzi, bo wiadomo. Zatem pa-pa, z mojej wiedzy już nie skorzystasz. ☺️ Nie lubię się narzucać. Ale z ciekawością poczytam co wyjdzie z tej audio nirwany do kotleta dla całej rodziny i bez dobrego źródła.
 5. @hubert hubert zakładam, że jesteś poważnym człowiekiem, inaczej myślałbym, że z nas żartujesz. Najpierw piszesz o "kotlecie" a teraz o audio nirwanie. To raczej przeciwne bieguny, z całym szacunkiem. Do kotleta wystarczy to o czym pisaliśmy. Audio nirwana, to insza inszość. Tu jednym wystarcza kilka tysięcy za element innym mało kilkadziesiąt. Jeśli chcesz czegoś naprawdę dobrze grającego, to przede wszystkim musisz opisać szczegółowo swoje potrzeby, oraz potrzeby jak widzę całej rodziny. Trzeba odpowiednio napisać pierwszy post. Jak się to robi, radzi sama Szefowa. Warto przeczytać i jak najszerzej odpowiedzieć. Zapytam przy okazji. Widziałeś zestaw potraw albo filmy, które odpowiadałyby wszystkim w rodzinie? Jesteście jak jeden organizm? Może podaj skład rodziny i wymagania każdego z jej członków co do dźwięku? Później rozrysuj plan pokoju, pokaż ustawienie kolumn z wymiarami. Opisz meble, pokaż gdzie stoją. To wszystko jest bardzo ważne dla dźwięku, nic się tam nie rozgrywa w próżni. Źródło nie ma znaczenia, twierdzisz? Ale wysokiej jakości kolumny już tak? To może napisz więcej, z ciekawością poczytamy, bo to nowa, nieznana szerzej teoria. Przyszedłeś pytać o radę, czy ich udzielać? Tak nieśmiało zapytam. Jak się udasz do mechanika samochodowego i stwierdzisz, że zapłon, czy elektronika są nieważne, to zgadnij jak zareaguje? Znasz teorię źródła dźwięku jako najważniejszego w zestawie audio?
 6. Tak, bierz Melodiki i to koniecznie od RMSu. Nowe. Daj chłopakom zarobić. 😉 A tak poważnie. Mogą być i Melodiki, ale jeśli nie muszą być nowe kup używane za pół ceny. Po co przepłacać. Tobie ma coś grać tylko, nieprawdaż? W cenie nowych kolumn kupisz używane kolumny i wzmacniacz. Jak już wybierzesz kolumny, to wzmacniacz podpowiem. Jak mnie wcześniej nie zbanują, bo takie pogróżki otrzymałem. No jasne, że jak masz czas i chęci, to skocz do salonu i posłuchaj kilku par kolumn. Jedne zagrają tak, inne inaczej, będziesz wiedział co Ci bardziej pasuje. Jak się boisz o basy a kolumny będą stały bardzo blisko ściany lepiej kup kolumny podstawkowe i postaw je na standach. Albo mniejsze podłogowe. Żeby basy Ci się nie wzbudzały zbyt blisko ścian. Wzmaka wybierzemy później, odpowiedniego do kolumn jakie kupisz. Z czego będziesz puszczał muzykę z odtwarzacza jakiegoś, czy z kompa?
 7. @S4Home. Biję się w piersi, zaszła oczywiście ogromna pomyłka. Chodziło mi o Q21. Jeszcze raz przepraszam i to nie są oszczerstwa, Bo chodzi o Q21. Tak na marginesie, to można by podyskutować jak to z tą Twoją pomocą jest, bo i tak zawsze się reklamujesz. Dla mnie branża nigdy nie będzie wiarygodna. Ale każdy ma swój rozum. Piszesz. Kim Ty jesteś, że wolałbyś, by użytkownicy pisali otwarcie a nie do mnie w PW? Kim jesteś abyś mnie weryfikował? I przede wszystkim rzucał oszczerstwa, że handluję sprzętem? Niczym nie handluję. Dlaczego Tobie wolno a komuś nie? Domagam się przeprosin. Ja mogłem przeprosić, to i Ty powinieneś. Z tym, że moje "oszczerstwo" było pomyłką a Twoje jest świadome. Czy ja się znam na sprzęcie? Pozwól niech to ocenią Ci, którym ew. poradzę. Ty jak widzę niespecjalnie znasz się na sprzęcie a doradzasz. Coś tam "liznąłeś" w tym swoim sklepiku, ale wierz mi Twój poziom doradztwa nie jest na najwyższym poziomie a jednak doradzasz. I co? Tobie wolno mnie nie? Przede wszystkim, jak już jesteś tak inteligentny i dociekliwy, mógłbyś zauważyć, że mój "podpis" o doradztwie, to żart. Zgadnij z czyjego aroganckiego podpisu? Nikomu nie będę prywatnie doradzał tylko na forum.
 8. Neo

  "Metalowe" kolumny.

  @recluse kupiłeś kolumny, które grają dość jasno i twardo. Na pewno polecane Rotele nie będą dobre ze względu na brzmienie. Będziesz miał metal, ale w uszach. Z modelami CA, np. 500 byłoby lepiej, ale ten świetny w swojej cenie wzmacniacz nie napędzi dobrze tych kolumn. Generalnie nie są one łatwe do wysterowania. Ale nie napisałeś ile pieniędzy Ci zostało na wzmacniacz. myślę tak sobie, że kolumny stoją dość daleko od ścian? Bo jak za blisko będziesz miał kłopoty z najniższymi tonami. Bo są mocne. @1Ender. Napisałeś Gdzieś czytałem, zaznaczam, nie odsłuchiwałem, że do tych kolumn pasuje Arcam. Gdzie czytałeś i jaki model Arcama? Bo to rada na poziomie "słyszałem, że dzwonią w jakimś kościele, ale nie jestem pewny w jakim". Jak nie wiesz, to nie pisz, bo takie rady są guzik warte. Masz kolego jakiś przymus pisania, byle tylko pisać? Daj sobie na wstrzymanie. ok? Gdyby szanowna Moderacja uznała, że ten fragment mojego wpisu jest niemerytoryczny, to zapytam o ile bardziej niemerytoryczne są niektóre wpisy 1Endera i się je toleruje? Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
 9. Większość kolumn obecnie produkowanych spełnia normy hi-fi. https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi Twoje pytanie powinno być bardziej precyzyjne. Ale z drugiej strony jeśli ma to być granie "do kotleta", czy warto pytać o szczegóły? Sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć. Z drugiej strony wiele osób nie docenia swojej wrażliwości. I okazuje się, że słyszą o wiele lepiej niż sądzili. Szkoda, że nie napisałeś jakiego typu dźwięku szukasz. To jest najważniejsze a nie waty, hertze, mosfety, czy klasa D. Dźwięk ma być taki, by się Tobie podobał. Branża w "osobie" S4Home jak zwykle chce sprzedać co ma na stanie. Twoje pytanie właściwie nie ma dla nich znaczenia. Masz przyjść i kupić. Nowe. Ja Ci polecę używane kolumny. Bo kolumny dobrze traktowane są raczej mało podatne na zniszczenie. Można śmiało kupić używane. Taką mają zaletę że za takie same pieniądze kupisz dużo lepiej grające niż nowe. Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
 10. Trzeba by sprawdzić jakie napięcie wyjściowe ma Twój telefon. Być może dużo wyższe niż standardowe urządzenia audio? Sprawdź w telefonie, czy masz tam jakiś korektor, albo tryby muzyczne. Być może masz ustawione jakieś podbicie najniższych tonów? Na przykład ustawione do słuchawek i to się może w słuchawkach sprawdzać. Ale podłączone do wzmacniacza będzie miało już za silny dół. Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
×
×
 • Utwórz nowe...