Skocz do zawartości

Hanse Uber alles

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Hanse Uber alles

 1. Wszystko wskazuje na to że są to 8ohm. Zarówno archiwalne dane jakie znalazłem jak i fakt, jak grają z 8080. Tak, produkowany w drugiej połowie lat 70-tych, jest 10 lat starszy ode mnie ; ) Co do anteny - miałem przypuszczenia że nie bedzie trzeba bo z tyłu wystaje taka gruba lufa ; ) Raczej nie spotyka się czegoś takiego w amplitunerach.
 2. Byłem na odsłuchu S x911dg, wziąłem ze sobą swojego AX5 ( targać kolumn nie miałem jak i daleko ) i powiem tak: różnica na korzyść 911 oczywiście była, ale nie żeby mnie powaliła z nóg. Sprzedawca miał na stanie też Sansui 8080 i zachęcał mnie do przesłuchania właśnie jego - i powiem Wam że szczena mi opadła. Co prawda słuchaliśmy na bardzo specyficznych kolumnach, czyli Coral (wczesny Kednwood?) ( głośniki średniotonowe na memebranch miały łopatki jakby turbin ) - więc brzmienie specyfixzne, ale było słychać różnicę. I zdecydowałem się nie konsekwentny i nie przemyślany zakup własne tego Sansui 8080. Po podpięciu do Zollerów dostałem jeszcze więcej ciepłego grania niż chciałem w trybie Loundess ktory zawsze używam, kiedy to ustawienie jest na OFF, muzyka ma swoje inne, piękne bardziej naturalne brzmienie. Przy okazji mam też radio, tylko trzeba jakąś antenę wkomponować bo wbudowana totalnie nie daje rady. No i zainteresować się trzeba będzie przeglądem....
 3. SANSUI AU-X911 DG - kolejny kandydat, wychodzi na prowadzenie, wstępnie jadę na odsłuch w sobotę.
 4. Pojawiła się też sugestia takiego wzmaka: https://allegro.pl/oferta/yba-integra-z-pilotem-8178315485 Jednak moim zdaniem może czasem nie wystarczyć mocy kiedy będę słychać głośniej, a tym bardziej jak źródłem będzie np laptop. Na liście aukcji podanych przez Ciebie jest SANSUI SU-666 @1Ender, chyba podobnia jak YBA, może być troszkę za mało mocy?
 5. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Tak się składa że mam u siebie w Chorzowie https://vintageaudio.pl/pl/, i chyba jest nawet możliwość zrobienia u nich serwisu. Czy np taki zestaw Yamaha można traktować jako lokata kapitału jeżeli sprzęt jest sprawny ? Albo czy w przypadku gdybym kupił Luxa i Yamahe, i stwierdził że bardziej przemawia do mnie Lux, czy będzie problem ze sprzedażą takiego zestawu ?
 6. Zadzwoniłem w sprawie Luxmana, ale Pan nie był w stanie powiedzieć czy coś było naprawiane , czy przez nich czy przez kogoś wcześniej. Mam 14 dni gwarancji żeby sprawdzić i ew zareklamować sprzęt. Jeszcze posłałem pytanie o odstąpienie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Także suma sumarum nic nie wiemy o tym wzmaku, tylko to że ktoś sprawdzi czy "działa" przed wysłaniem.
 7. 1ender - dziękuję za posta. Będę dzisiaj dzwonił do sprzedającego w sprawie Luxa. Na poważnie traktukę jeszcze Yamaha M65 + AVC 70 albo KA-1100D. Jesteś coś w stanie o nich powiedzieć? Czy dobrze obstawiam że od KA-1100D móglbym oczekiwać najdluzszej bezawaryjnej pracy ( jest troche nowszy )?
 8. Panowie widzę że temat żyje, mogę prosić odezwę też w moim ?
 9. Czołem Społeczności, Nadszedł w moim życiu moment aby zakupić trochę lepszy sprzęt Audio. Do tej pory słuchałem na kolumnach Quart 1000 + JVC AX5, Cd DCD 700 AE. Udało mi się zakupić kolumny Zoller Onyx, w wersji kit. Po podpięciu do mojego AX-5 byłem zaskoczony że JVC tak dobrze je napędza. Jednak mimo wszystko jestem ciekaw jakby brzmiały kolumny z dużo lepszym wzmakiem. Słucham każdego rodzaju muzyki, jednak najbardziej rock, lubię ciepły dźwięk, potężny gdy słucham głosniej. Czasem puszczam muzę z komputera, więc zastanawiam się nad dokupieniem DACa ( Aune X1s). Jeżeli chodzi o wzmaki to rozważam tylko używkę, nawet sprzęt Vintage ( bardzo jestem ciekaw dźwięku jaki wydobywa się ze starego Martnza,Luxmana czy Yamahy). Uważam że wzmacniacz powinien mieć regulację basu, z racji że te Onyxy to niezłe bestie, ale zdaje się na Wasze opinie. Kilka wytypowanych przeze mnie sprzętów: https://www.olx.pl/oferta/zestaw-yamaha-koncowka-m65-pre-avc-70-cdx-520-ory-piloty-CID99-IDzGuDk.html https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-nad-356-bee-mod-muda-44-CID99-IDyYQA0.html https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hifi-hi-end-carat-a57-7960521376 https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-densen-beat-b-100-7929005730\ https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-117-7118589394 https://allegro.pl/oferta/kenwood-ka-1100d-nie-onkyo-rotel-denon-yamaha-8169894004 Oraz taki coś , nie wiem czy nie za mało mocy: https://allegro.pl/oferta/yba-integra-z-pilotem-8153195944 Budżet około 2k, mój salon ma 22m2 Najlepiej by było przetestować na moich głośnikach docelowy wybor, ale nie zawsze moze byc taka mozliwosc ( sprzet na drugim koncu Polski).
×
×
 • Utwórz nowe...