Skocz do zawartości

meloszymek

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O meloszymek

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  opolskie
 1. Po wielu przestawieniach kolumn, wszystko wskazuje na kiepską akustykę pomieszczenia. Najlepszym miejscem gdzie drgały mi nogawki spodni było przejście do drugiego pokoju z tyłu za kolumnami, albo między kolumnami. Subwoower raczej tu niewiele pomoże. Zastanawiam się powoli nad sprzedażą sprzętu, bo najwięcej radości z muzyki daje mi przenośny odtwarzacz ze słuchawkami dousznymi i FLACami na pokładzie.
 2. Właśnie nie jestem pewien tego połączenia Hegla z Cantonami. Ile mocy RMS mają Tannoy TS2.10 i TS2.12.
 3. Wzmacniacz ma jakieś 220W na kanał przy 4rech omach. Jak mocno rozkręcę, to słychać, że woofery mają już dosyć. Też się zdziwiłem, tym bardziej, że model 701DC jest chwalony ze względu na zejście. Zrobiłem dzisiaj przemeblowanie i ustawiłem kolumny na środku pokoju tak, że nie mają za sobą ściany, co w efekcie pogorszyło sprawę dźwięku samych kolumn i dodatkowo skomplikowało umiejscowienie subwoofera. Może jeszcze spróbuję z innymi kolumnami, ale akustyka tego pomieszczenia jest naprawdę kiepska. Wcześniej miałem małe monitory Grundiga i w innym mieszkaniu dosyć fajnie sobie radziły, a po przeprowadzce zrobiło się słabiej, dlatego kupiłem Cantony. Chętnie odsłuchałbym inne kolumny w tym pomieszczeniu, tylko też nie wiem, czym mógłbym zastąpić Cantony.
 4. Witam. Posiadam kolumny Canton Fonum 701DC pod wzmacniaczem Hegel H100. Odsłuch prowadzę w pokoju ok. 25mkw. Niestety pokój jest niesymetryczny i połączony z innym(łącznie ok. 35mkw), przez co mam za mało basu. Brakuje uderzenia perkusji i zejścia. Na tą chwilę uzupełniam zestaw subwooferem JVC SP-DW103, ale nie nadaje się do muzyki(takie buczydło do filmów). Szukam dobrego jakościowo, uniwersalnego i punktualnego subwoofera do muzyki. Czytałem wiele dobrego o Tannoy TS300, ale nie potrafię go znaleźć. Znalazłem Tannoy 2.10, ale nie wiem jak on się ma do TS300. Czy ten Tannoy 2.10 jest warty uwagi? Jakie jeszcze mogę wziąć pod uwagę?
×
×
 • Utwórz nowe...