Skocz do zawartości

san-sui

Uczestnik
  • Zawartość

    545
  • Dołączył

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Mazowsze Pd

Ostatnio na profilu byli

3 258 wyświetleń profilu
  1. Na kolumny potrzeba miejsca. Istotne pytania: 1) W jak dużym pomieszczeniu ma grać Sonus Faber Sonetto? Mam nadzieję, że minimum 25 - 30 m2. W mniejszym? Wymagają sporo miejsca z tyłu i co najmniej 0.5 m po bokach. 2) Jakie masz Sonus Faber Sonetto? Wyszło tego sporo modeli. Sonus Faber wprowadził tę serię 6 lat temu. Ostatnia to Sonetto VIII.
  2. Piszecie o czymś, o czym nie macie zielonego pojęcia. Proponujecie zbadanie słuchu? Sami to zróbcie. Koniecznie! Tylko czy jest sens? 🤣 W jakim celu!? Nawet nie wiecie, że takie badanie, ze względu na możliwości aparaturowe, które obejmuje bardzo wąski zakres częstotliwości niewiele daje. O ile pamiętam od ok. 125 do 12 000 Hz. Ja słuch mam bardzo dobry! O czym ta dyskusja? O niczym?! Co usłyszeliście kiedykolwiek! To przerażające! Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że jednak można słyszeć niskie częstości? Powtarzam. Trzeba mieć sprzęt, który to potrafi przekazać To tak mało. Kto z krytyków ma taki sprzęt? Mam wrażenie że NIKT! z tu piszących.
  3. Wiem co piszę! Ty udajesz, że jest inaczej --> "głośniki "dmuchają" basami w podłogę", czyli że "głośniki są umieszczone konstrukcyjnie, do dołu". W moich jeden głośnik basowy umieszczony z tyłu ale wylot tunelu jest z przodu. 🧐 Istotniejsza kwestia to jaki jest podział pasm częstości na poszczególne głośniki, w tym basowe, budowa głośnika i materiał z którego zbudowano membrany.
  4. Za gratulacje dziękuję! Nie jestem jednak wyjątkiem. Jest wielu (jak widać), którym sprawia trudność usłyszenie całego pasma słyszalnego. Czy to tak trudne by zajrzeć do netu? Cytuję to co jest ogólnie wiadome: "Ucho człowieka jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości od 16 Hz (najniższa wartość) do 20 000 Hz (najwyższa), ale najbardziej wyczuleni jesteśmy na zakres częstotliwości od 1000 Hz do 3000 Hz." To jest norma że się słyszy od 16 Hz do 20 000 Hz! Odczucia na ciele w okolicy 30 Hz to też jest norma, podobnie jak to, że przy 20 - 24 Hz mocno odczuwa się w uchu zmieniające się ciśnienie. 😁 33Hz SONIC ORGASM (woman has orgasm from sound!!!) 🤫 Jest jednak warunek: Trzeba mieć odpowiedni sprzęt !!!
  5. Jeżeli nie masz głośników, które potrafią zejść do min 20 Hz to nie mamy o czym dyskutować. Zamieszczałem tu fotki moich kolumn. Przypominam, że pasmo słyszalne zaczyna się od 20Hz. Nie wiem czemu to tu ciągle podważacie?
  6. Kwestionujesz atmosferę i odczucia, np. na koncertach?
  7. Moje kolumny spokojnie biją KEF 107. Masaż klaty jest, gdy głośniki basowe grają w okolicy 30 Hz. Gdy zejdą niżej niż 24 Hz i przekażą te drgania otoczeniu, poczujesz inne efekty, o których pisałem. Ale .... Nie każdy ma możliwość kiedykolwiek to poczuć. Nie każdy ma odpowiednie głośniki. Ciekawe czy KEF 107 też będą wyśmiewać, za to, ze głośniki "dmuchają" basami w podłogę, skoro wyśmiewali moje, że "dmuchają" do tyłu? 🤣
  8. C/B-2301L to zestaw, który gra bardzo dobrze z dowolnym, dobrym źródłem i głośnikami w zestawie, co jest rzadko spotykane. Zaskakuje czystością i szczegółowością przekazu. Gra bardzo neutralnie, konturowo ale zarazem gładko, bez jakichkolwiek niedociągnięć. C-2301 gra bardzo dobrze również z innymi końcówkami, np. zbudowanymi na mosfetach, niezależnie czy grają jaśniej, czy ciemniej. Od B-2302 odstraszyła mnie jej waga.
  9. Integry alpha 907 nie mają. Takie wyjścia mają starsze modele z lat 70-tych. Do B-2302 chcesz zastosować ćwierć-środek, czy szukasz dodatkowego wzmacniacza?
  10. To jak zagrają Arcusy bardzo zależy w jak dużym/małym pomieszczeniu stoją. W odpowiednio dużym, bez załamań (np. poddasza!) TL 500 najlepiej gra z 907XR oraz B-2103MV, ewentualnie MR. Z NRA zbyt mocno wyeksponuje dół pasma i tu należy zadbać o dobre ustawienie głośników. Jeżeli chodzi o model 1000 to należy pisać o który model chodzi? Jest ich aż 4-ry i każdy gra inaczej.
  11. I następna bardzo ciekawa wpadka to: "B2102mos ma potencjał i mało tego - możliwy do podniesienia częściami gdyż to konstrukcja zbieżna nie z B2301 jak chciałbyś bardzo tylko z 907lextra (zapisz sobie żeby Ci nie uciekło ...) B2301 jest oparty na 907i i ..." Przypomnij, gdyż nie pamiętam dobrze ale czy nie Ty pisałeś, że 907i to wzmacniacz grający do d... ? A .... przecież schematy grają? Dalej: ".... B2301 jest oparty na 907i i od B2102 różni się chociażby pojedynczym desymetryzatorem (tak tak w B2102 jest podwójny ...) 4 razy większą filtracją na blokach mocy (wiem wiem - dla Ciebie to żadna różnica ...) no i driverem który w zasadzie jest osobnym wzmacniaczem pełniącym rolę sterownika czyli pre ... no a w B2102mos go nima". I co z tego ma niby wynikać? To, że B-2301 gra lepiej od B-2102MV? Wielokrotnie to pisałem. Pisałem również, że dół pasma (którego nigdy nie słyszałeś, bo niby na czym!) mają bardzo podobny i to właśnie potwierdziłeś, że wzmacniacze końcowe są na tym samym schemacie! Gdyż "driver który w zasadzie jest osobnym wzmacniaczem pełniącym rolę sterownika" to nie jest wzmacniacz końcowy. Może się mylę?
  12. Znów podsyłasz mi argumenty! Różnice między wzmacniaczami, w tym jak grają, są bardzo duże. To od razu słychać! Wiadomo, że na to wpływają elementy. To mnie nie zaskoczyło. Zaskoczyło mnie co innego. Twierdzenie, że 907Lextra gra bardzo dobrze (co wielokrotnie pisałeś), a jednocześnie, że B-2102MV gra źle (co wielokrotnie pisałeś). Jednocześnie tu i teraz twierdzisz, że są na tym samym schemacie ..... ??? To jakbyście (wraz z fachowcem z branży - @miłosnik vel @jan 😆) twierdzili, że jajo gra lepiej od kury! Porównywanie integr do kocówek jest zabawne i mija się z celem. Końcówki zagrają lepiej! Oczywiście z dobrymi pre. B-2102MV ma potencjał? No tak. Zmieniasz poglądy ... A teraz "brzdąknę se na forum"! O tym, że nie znasz tego sprzętu do końca i różnic między nim, tego jak gra, świadczy ten fragment: "Mówienie o tym że B2102 ma większy bas niż B2103 jest po prostu zwykłym "wydaje mi się" i nic w praktyce oraz teorii (bo strona techniczna tych konstrukcji przeczy tej tezie w całości) tego nie zmieni. To, że ci gra tak a nie inaczej już wszyscy słyszeli ..." Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo nie znasz B-2102MV i B-2103MV. Bo .... Nie masz sprzętów w torze, które by to uświadomiły. W dole pasma są większe różnice miedzy 2102MV a 2103MV, niż w jego górnej części. Pomijając inne aspekty, jak budowa sceny itd. Ale twierdzę, że nigdy się tego nie dowiesz z takimi kolumnami jakie masz. Także z kolumnami które chcesz mieć nie jesteś w stanie się dowiedzieć. Strona techniczna to tylko rozbudowa poszczególnych modeli o elementy wewnętrzne, na które nie mamy wpływu i nie może dowodzić niczego, a szczególnie, co słyszysz na końcu! Na końcu słyszysz dźwięk, na który wpływa każdy element toru. Masz "wąskie gardło" (głośniki!) i nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić niczego w aspekcie różnic brzmienia tych wzmacniaczy.
  13. 😁 Co z tego wynika? Zbanujecie stronkę https://audio-heritage.jp/ i googla? Czy tylko klakierów, którzy lubią za specami od Sansui bezmyślnie powtarzać.?
  14. Ale komu ja to piszę? Komuś, kto widział mnie w 30 rzędzie filharmonii. Tylko, czy to bylo w filharmonii w Barcelonie? Tego nie jestem pewien .... Jeszcze jedno stwierdzam. mało kto z tu piszących słyszał dobry, nisko schodzący bas.
  15. Zastanów się co wypisujesz. Dałem ci konkrety - cytaty twoich własnych wpisów. Jeden przeczy drugiemu. Do tego się odnieś. Wiadomo! Nie doczekam się nigdy! Może ... tylko rzucisz znowu "mięsem"? Opisz odsłuchy 1:1 obok siebie, a nie stare notatki z odsłuchów i z pamięci wykonane w tym samym systemie. Najwidoczniej nie znasz słowa: "SYNERGIA". Każdy wzmacniacz zagra tak, jaki zbudujesz na nim system grający!
×
×
  • Utwórz nowe...