Skocz do zawartości

san-sui

Uczestnik
  • Zawartość

    544
  • Dołączył

Posty napisane przez san-sui

  1. Piszecie o czymś, o czym nie macie zielonego pojęcia. Proponujecie zbadanie słuchu? Sami to zróbcie. Koniecznie! Tylko czy jest sens? 🤣

    W jakim celu!? Nawet nie wiecie, że takie badanie, ze względu na możliwości aparaturowe, które obejmuje bardzo wąski zakres częstotliwości niewiele daje. O ile pamiętam od ok. 125 do 12 000 Hz. Ja słuch mam bardzo dobry! 

    O czym ta dyskusja? O niczym?! Co usłyszeliście kiedykolwiek! 

    To przerażające! Nawet nie zdajecie sobie sprawy, że jednak można słyszeć niskie częstości? 

    Powtarzam. Trzeba mieć sprzęt, który to potrafi przekazać To tak mało. Kto z krytyków ma taki sprzęt? Mam wrażenie że NIKT! z tu piszących. 

     

  2. Dnia 3.05.2024 o 21:18, Rega napisał:

    No, widzisz - i jak zwykle. Nie wiesz, a piszesz po to aby pisać. Kefy, pomimo głośników umieszczonych konstrukcyjnie, do dołu, to wylot tunelu BR mają pionowo do góry. A jeśli chodzi o jakość basu to w tyle pozostają takie tuzy jak Klipsch La Scala. I nie jest to moja opinia. No, ale po co ja to tłumaczę?🤨

     

    IMG_20211109_203833.jpg

    Wiem co piszę! Ty udajesz, że jest inaczej --> "głośniki "dmuchają" basami w podłogę", czyli że "głośniki są umieszczone konstrukcyjnie, do dołu". W moich jeden głośnik basowy umieszczony z tyłu ale wylot tunelu jest z przodu. 🧐 

     

    Istotniejsza kwestia to jaki jest podział pasm częstości na poszczególne głośniki, w tym basowe, budowa głośnika i materiał z którego zbudowano membrany. 

  3. Dnia 3.05.2024 o 19:45, Wing0 napisał:

     

    No po tym wyraźnie widzę że nie ma z kim dyskutować. Kolejny co wyżej s... niż d... ma. 

    Nikt nie będzie 300 stron przekopywał ani o fotki twoich kolumn ani twoje jeśli by takie były raczej nie warto. Pewnie DIY jak ciężko nazwę podać...

    Żeby usłyszeć 20 Hz lub poniżej trzeba mieć odpowiednie warunki, sprzęt, a przede wszystkim wiek i za czym idzie słuch, tego się nie oszuka, ale zapewne jesteś młodzieniaszkiem w idealnie zaadoptowanym do swoich kolumn pomieszczeniu i delektujesz się 16 Hz dołem pasma :). Gratuluję :)

    Za gratulacje dziękuję! Nie jestem jednak wyjątkiem. 

    Jest wielu (jak widać), którym sprawia trudność usłyszenie całego pasma słyszalnego

    Czy to tak trudne by zajrzeć do netu? Cytuję to co jest ogólnie wiadome:

    "Ucho człowieka jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości od 16 Hz (najniższa wartość) do 20 000 Hz (najwyższa), ale najbardziej wyczuleni jesteśmy na zakres częstotliwości od 1000 Hz do 3000 Hz." 

    To jest norma że się słyszy od 16 Hz do 20 000 Hz!  

    Odczucia na ciele w okolicy 30 Hz to też jest norma, podobnie jak to, że przy 20 - 24 Hz mocno odczuwa się w uchu zmieniające się ciśnienie. 😁

    33Hz SONIC ORGASM (woman has orgasm from sound!!!)  🤫

     

     

    Jest jednak warunek:

    Trzeba mieć odpowiedni sprzęt !!!

  4. 4 minuty temu, Wing0 napisał:

    Co ma atmosfera na koncercie do tego co napisane powyżej bo nie czaje? Na koncertach kogo, bo często nagłośnienie na koncertach pozostawia wiele do życzenia, atmosfera również :). W ogóle z czapy wtręt

    Jakie te kolumny masz i jak się mają do podanych parametrów tych ubitych na basie kefów? :)

     

    Jeżeli nie masz głośników, które potrafią zejść do min 20 Hz to nie mamy o czym dyskutować. 

     

    Zamieszczałem tu fotki moich kolumn. 

    Przypominam, że pasmo słyszalne zaczyna się od 20Hz. Nie wiem czemu to tu ciągle podważacie? 

  5. 4 minuty temu, Wing0 napisał:

    Jak narazie to ty je wyśmiewasz jak widzę, a co za kolumny masz? 

    Ciekawe ile jest prawdy w tych pomiarach Pasmo przenoszenia: 20 Hz–20 kHz ±2,5 dB (-6 dB przy 18 Hz, Q=0,5)

    Widzę, że tu producent deklaruje bardzo niskie zejście w KEFach, zostaje jeszcze kwestia czy jesteśmy w stanie je usłyszeć w danym pokoju i czy w ogóle jesteśmy w stanie usłyszeć ;) bo poczuć może i tak tylko po co :).

    Kwestionujesz atmosferę i odczucia, np. na koncertach? 

     

  6. 23 godziny temu, Rega napisał:

    Na pewno na kilka dni do potestowania nie byłoby dużego sprzeciwu. U mnie też mam podobny efekt z Sansui. Podobnie jest z Audią Flight. Jednak brzmienie przyjemniejsze z Sansui. Natomiast drżenie domu większe z Audią. I to nawet nie na ,,pół gwizdka,,. Te kolumny mają taką ,,przypadłość,, że nawet przy duzym wzmocnieniu nie zauważyłem jakichś zniekształceń. Nawet kiedy chałupa drży. No, ale tu kłania się skuteczność 104 dB, choć  gotowość na przyjęcie mocy nie jest jakaś powalająca bo zaledwie 100VA. Kiedy znowu potrzebuję masażu klaty to włączam KEF 107. Te są nie do pobicia jeśli chodzi o zejście basowe. Pod warunkiem , że siedzi się w sweet place. Obok to trzeba uważać bo zdarza się dudnienie. No, ale dość bo w większości to OT. Przepraszam. W każdym razie, wbrew moim zasadom niepolecania, do Sansui polecam kolumny z hornami.  Warto choćby spróbować. Mam ten komfort , ze słucham na stałe.

    Moje kolumny spokojnie biją KEF 107. 

    Masaż klaty jest, gdy głośniki basowe grają w okolicy 30 Hz. 

    Gdy zejdą niżej niż 24 Hz i przekażą te drgania otoczeniu, poczujesz inne efekty, o których pisałem. Ale .... Nie każdy ma możliwość kiedykolwiek to poczuć. Nie każdy ma odpowiednie głośniki. 

    Ciekawe czy KEF 107 też będą wyśmiewać, za to, ze głośniki "dmuchają" basami w podłogę, skoro wyśmiewali moje, że "dmuchają" do tyłu? 🤣

     

  7. Dnia 1.05.2024 o 22:22, Marr napisał:

    Ile ludzi tyle opinii

    Kiedyś chciałbym postawić u siebie b/c2302 bez względu na cenę jaka przyjdzie za to zaplacic.

    Póki co sprzedałem X1 i powoli będę szukał 2301L, najlepiej uszkodzonej 

    C/B-2301L to zestaw, który gra bardzo dobrze z dowolnym, dobrym źródłem i głośnikami w zestawie, co jest rzadko spotykane. Zaskakuje czystością i szczegółowością przekazu. Gra bardzo neutralnie, konturowo ale zarazem gładko, bez jakichkolwiek niedociągnięć. 

    C-2301 gra bardzo dobrze również z innymi końcówkami, np. zbudowanymi na mosfetach, niezależnie czy grają jaśniej, czy ciemniej. 

    Od B-2302 odstraszyła mnie jej waga. 

     

  8. 6 godzin temu, Piotr-Piotr napisał:

    Cześć , mam pytanie.

    Czy integry alpha 907 mają wyjścia pre out ?

    Mam końcówke 2302  ,niestety bez pre ( używam innej firmy). Chciałbym kupić kolejne Sansui i jeżeli miało by pre out to mogłaby

    sterować końcówką.

    Oczywiście cały czas szukam c2302.

    Integry alpha 907 nie mają. Takie wyjścia mają starsze modele z lat 70-tych. 

    Do B-2302 chcesz zastosować ćwierć-środek, czy szukasz dodatkowego wzmacniacza? 

     

  9. Dnia 8.04.2024 o 16:05, Nowy audiofil napisał:

    Co powiecie na taki zestaw Sansui 907Nra i Sansui 907Mr z Arcus Tl 500 bedzie synergia miedzy nimi?

    To jak zagrają Arcusy bardzo zależy w jak dużym/małym pomieszczeniu stoją. W odpowiednio dużym, bez załamań (np. poddasza!) TL 500 najlepiej gra z 907XR oraz B-2103MV, ewentualnie MR. Z NRA zbyt mocno wyeksponuje dół pasma i tu należy zadbać o dobre ustawienie głośników. 

    Dnia 8.04.2024 o 19:12, Pygar napisał:

    Jak zrobisz generalny remont zwrotnic to tak . Kiedys słuchałem 1000-czek . Bardzo dużo elementów wewnątrz = dużo kasy do wydania plus ktoś kto to zrobi profesjonalnie . 

    Jeżeli chodzi o model 1000 to należy pisać o który model chodzi? Jest ich aż 4-ry i każdy gra inaczej. 

     

  10.  

    I następna bardzo ciekawa wpadka to: 

    "B2102mos ma potencjał i mało tego - możliwy do podniesienia częściami gdyż to konstrukcja zbieżna nie z B2301 jak chciałbyś bardzo tylko z 907lextra (zapisz sobie żeby Ci nie uciekło ...) B2301 jest oparty na 907i i ..." 

    Przypomnij, gdyż nie pamiętam dobrze ale czy nie Ty pisałeś, że 907i to wzmacniacz grający do d... ? 

    A .... przecież schematy grają? 

    Dalej: 

    ".... B2301 jest oparty na 907i i od B2102 różni się chociażby pojedynczym desymetryzatorem (tak tak w B2102 jest podwójny ...) 4 razy większą filtracją na blokach mocy (wiem wiem - dla Ciebie to żadna różnica ...) no i driverem który w zasadzie jest osobnym wzmacniaczem pełniącym rolę sterownika czyli pre ... no a w B2102mos go nima". 

    I co z tego ma niby wynikać? To, że B-2301 gra lepiej od B-2102MV?

    Wielokrotnie to pisałem.

    Pisałem również, że dół pasma (którego nigdy nie słyszałeś, bo niby na czym!) mają bardzo podobny i to właśnie potwierdziłeś, że  wzmacniacze końcowe są na tym samym schemacie! Gdyż "driver który w zasadzie jest osobnym wzmacniaczem pełniącym rolę sterownika" to nie jest wzmacniacz końcowy. 

    Może się mylę? 

  11. Dnia 26.03.2024 o 08:17, czubsi napisał:

    Jako, że nie lubię jak ktoś opowiada niestworzone historie to coś ci san-sui napiszę . Możesz to sobie zanotować bo bedzie dotyczyć B2102MOS 🙂 To, że o tym wzmacniaczu pisze się tak jak wyżej jest wynikiem tylko i wyłącznie twoich tez o wyższości tej konstrukcji nad wszystkim co skacze i wąha po ziemskim padole ... W rzeczywistości to całkiem fajny wzmacniacz , ma swój charakter brzmienia - głównie po stronie dostojnego i poważnego oddania klimatu utworu co wynika wprost z jego konstrukcji i części w nim zawartych. Ma fajny ponadczasowy wygląd i wspominając mój z nim kontakt to wspominam go całkiem ciepło 🙂 Nie piszę o nim dobrze głównie przez ciebie bo każdy plus wyłowiłbyś i podniósł do rangi epokowego przełomu ... Jest dość specyficzny ale to nadal Sansui i to Sansui z tych naprawdę ciekawych ! Nie ma co budować wokół niego aury lepszy gorszy bo w kontekście jaki tu podejmujemy czyli zbliżania się do realizmu brzmienia jemu jest po prostu nieco dalej niż innym konstrukcjom i nic tu nie da usilne powtarzanie że go lubisz i chciałbyś żeby inni też lubili ... B2102mos ma potencjał i mało tego - możliwy do podniesienia częściami gdyż to konstrukcja zbieżna nie z B2301 jak chciałbyś bardzo tylko z 907lextra (zapisz sobie żeby Ci nie uciekło ...) B2301 jest oparty na 907i i od B2102 różni się chociażby pojedynczym desymetryzatorem (tak tak w B2102 jest podwójny ...) 4 razy większą filtracją na blokach mocy (wiem wiem - dla Ciebie to żadna różnica ...) no i driverem który w zasadzie jest osobnym wzmacniaczem pełniącym rolę sterownika czyli pre ... no a w B2102mos go nima 🙂 ... pisać dalej o tych różnicach które i tak nie zmienią niczego ????  Aby ci uzmysłowić po co to robię i dlaczego czasem wspominam o schemacie - otóż schemat jest dla mnie wyznacznikiem ale jego rola sprowadza się dla mnie do tego jak został potraktowany w danej konstrukcji i to dla mnie jest ciekawym aspektem technicznym z całym spektrum konsekwencji jakie ze sobą niesie w finalnym efekcie brzmieniowym a dla ciebie to tylko pretekst żeby o tym brzdęknąć na forum ... odpuść se zatem wrzuty tego typu bo tylko z ciebie robią większego wała ... Mówienie o tym że B2102 ma większy bas niż B2103 jest po prostu zwykłym "wydaje mi się" i nic w praktyce oraz teorii (bo strona techniczna tych konstrukcji przeczy tej tezie w całości) tego nie zmieni. To, że ci gra tak a nie inaczej już wszyscy słyszeli - masz słuch jaki masz , upodobania i zapewne wystrój wnętrz taki jak lubisz i chwała ci ale zachowaj to w końcu dla siebie ... Lubisz konwersacje - ok ale bez tej swojej wrodzonej nachalności bo zawsze po tobie pojadę gdyż nie nawidzę takiego wrzucania na siłę swoich racji ... Zaraz mi napiszesz że robię to samo - otóż nie do końca - ja jak już może nie raz wyłowiłeś zmieniam czasem opinię - bo najzwyczajniej w świecie ciągle szukam prawdy  , ciągle odkrywam nowe rzeczy z których sobie sprawy dotąd nie zdawałem ... Wiem jaki potencjał jest w DR wiem co potrafi lextra (tak tak zaraz to wyłowisz ....) i wiem co potrafią inne konstrukcje którym producent nie zdążył rozwinąć skrzydeł ... Moje zabiegi (tak - stać mnie na to by tworzyć ...) to próba popchnięcia tych koncepcji nieco w kierunku jaki czynili to konstruktorzy Sansui - czas pokazał że ma to sens ... ale tobie - czystemu teoretykowi nic do tego ....  

    Znów podsyłasz mi argumenty!

    Różnice między wzmacniaczami, w tym jak grają, są bardzo duże. To od razu słychać! Wiadomo, że na to wpływają elementy. To mnie nie zaskoczyło. Zaskoczyło mnie co innego. Twierdzenie, że 907Lextra gra bardzo dobrze (co wielokrotnie pisałeś), a jednocześnie, że B-2102MV gra źle (co wielokrotnie pisałeś). Jednocześnie tu i teraz twierdzisz, że są na tym samym schemacie ..... ??? To jakbyście (wraz z fachowcem z branży - @miłosnik vel @jan 😆) twierdzili, że jajo gra lepiej od kury! Porównywanie integr do kocówek jest zabawne i mija się z celem. Końcówki zagrają lepiej! Oczywiście z dobrymi pre. 

    B-2102MV ma potencjał? No tak. Zmieniasz poglądy ... 

    A teraz "brzdąknę se na forum"! O tym, że nie znasz tego sprzętu do końca i różnic między nim, tego jak gra, świadczy ten fragment: 

    "Mówienie o tym że B2102 ma większy bas niż B2103 jest po prostu zwykłym "wydaje mi się" i nic w praktyce oraz teorii (bo strona techniczna tych konstrukcji przeczy tej tezie w całości) tego nie zmieni. To, że ci gra tak a nie inaczej już wszyscy słyszeli ..." 

    Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo nie znasz B-2102MV i B-2103MV. Bo .... Nie masz sprzętów w torze, które by to uświadomiły. W dole pasma są większe różnice miedzy 2102MV a 2103MV, niż w jego górnej części. Pomijając inne aspekty, jak budowa sceny itd. Ale twierdzę, że nigdy się tego nie dowiesz z takimi kolumnami jakie masz. Także z kolumnami które chcesz mieć nie jesteś w stanie się dowiedzieć. 

    Strona techniczna to tylko rozbudowa poszczególnych modeli o elementy wewnętrzne, na które nie mamy wpływu i nie może dowodzić niczego, a szczególnie, co słyszysz na końcu! Na końcu słyszysz dźwięk, na który wpływa każdy element toru.

    Masz "wąskie gardło" (głośniki!) i nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić niczego w aspekcie różnic brzmienia tych wzmacniaczy. 

     

     

  12. 2 minuty temu, czubsi napisał:

    San sui ty jesteś normalny??? Rozumiesz w ogóle co ja napisałem??? Widzę że pisanie nie ma sensu bo ty w dupie masz co inni piszą... I tak jak zakładałem cedzisz tylko to co dla ciebie wygodne żeby potem z tego lepić swoje mądrości. 

     

    Do moderatorów 

    Założono to forum jako alternatywę do ścieku na audio stereo ale jak widać i tu jest przyzwolenie na wysyp idiotyzmów w imię źle pojętej wolności słowa. To nie hydepark tylko merytoryczne forum a takie jest wtedy gdy skutecznie tempi się oszołomów... 

    Zastanów się co wypisujesz. Dałem ci konkrety - cytaty twoich własnych wpisów. Jeden przeczy drugiemu. 

    Do tego się odnieś. Wiadomo! Nie doczekam się nigdy!

    Może ... tylko rzucisz znowu "mięsem"? 

     

     

    Opisz odsłuchy 1:1 obok siebie, a nie stare notatki z odsłuchów i z pamięci wykonane w tym samym systemie. 

    Najwidoczniej nie znasz słowa: "SYNERGIA".

    Każdy wzmacniacz zagra tak, jaki zbudujesz na nim system grający! 

     

    • Gratulacje 1
  13. @Chyba Miro 84

    Nie dziwi mnie nic, nawet to, że zapomniałeś napisać - Ta ja weryfikuję fałszywe legendy! 

    Kontrowersje zawsze będą, gdyż audio to nie jest absolut! Wystarczy poczytać "krytyczne" testy sprzętu. Potem okazuje się, że to była tylko sowicie opłacona reklama. 

    Że niby ludzie zaczęli wyprzedawać się z kultowego sprzętu, np. wysyp AU-70, bo niby ktoś coś napisał na jakimś forum?? 

    Że cena B-2102MV poszybowała do nieba za moją przyczyną? Jak mi zarzucano!! Gdzie ta cena, gdzie te końcówki widziałeś na wyprzedaży, za niebotyczne ceny? A inne, tu chwalone przez tzw. expertów, widziałem! Wiele razy! Uważasz ludzi za nierozgarniętych? Bo ....  ja coś tam skrobnąłem na forum? 😅

    Jeżeli idziesz w tym kierunku to idziesz w ślepą uliczkę. Wysyp AU-70 i innych wzmacniaczy, jest następstwem nagminnego budowania klonów tej integry lampowej, przez rozochoconych jej brzmieniem zapaleńców. To tylko chęć posiadania kultowego, bardzo dobrego brzmienia, za stosunkowo małe, rozsądne pieniądze. W dodatku klon jest nowy. Nowy i na lata. I o to też tu była "g.... burza, czy dym na forum"! Oczywiscie to ja byłem winien?! Nie ci, którzy budują te integry? 

    To też  ... "audiovodo"? 

    Czytając różne fora, szybko można się zorientować, że wielu nowych młodych i starszych zapaleńców audio preferujących każdego, grającego jako tako "gniota" (najlepiej integrę!) za 15-20k i więcej, byleby był nowy, w miarę nowy. Nowy i najlepiej z 5 letnią gwarancją! Audio traktują podobnie jak sprzęt AGD.

    Potem robią z niego wystawy?! 


     

     

     

     

     

    4 godziny temu, Rega napisał:

    Czyli w/g Ciebie można pisać różne niedorzeczności, tylko dlatego ze zaglądają audiofile, a nie elektronicy? I audiofilom można wciskać tzw kit bo się nie znają jak elektronicy. I PO TO TYLE DYMU zeby można było przeczytać rzetelne wiadomości, a nie jakieś wydumane i nic nie znaczące okreslenia. 

    O jakich niedorzecznosciach piszesz? O tym  https://audio-heritage.jp/ i co tam napisane?? 

    Konkrety! czy blablaaa za innymi?

     

     

    • Lubię to 1
  14. 6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

    No właśnie! Bo tak to wlasnie działa w tej dziedzinie. Pisze sie różne "różności" w nadzieji że "pojdzie to dalej" licząc ze nie znajdzie sie nikt kto powie Stop lub zweryfikuje to i owo. Tak powstało wiele kontrowersji w audio, niektore zachaczajac o audiovodo. A pozniej zdziwko że g.... burza, czy dym na forum.

    Komu zabraniam pisać? 

    Co oznacza "zachaczajac o audiovodo"? 

  15. 3 minuty temu, elektron6 napisał:

    Można można i to bardzo dużo to że ktoś nam każe aby wskoczyć do ogniska to nie znaczy, iż musimy zrobić pod jego dyktando...

    Nie ma takich pojęć w elektronice, akustyce.

    Twoje musi być na wierzchu. Mea Culpa .... 😒

    Ale tu zaglądają głównie audiofile nie elektronicy ... Więc po co tyle dymu? 

  16.  

    3 minuty temu, elektron6 napisał:

    Tutaj nie chodzi o dym ale jak coś piszemy to posługujmy się jakimś ogólnie przyjętym standardem technicznym. 

    Jaki jest sens "kaleczyć" pojęcia techniczne i wymyślać farmazony w postaci kondensatorów zbiorczych. To jest żadna tam literatura fachowa tylko bzdury - nazywajmy rzeczy po imieniu:)

    Ja tu nic nie mogę.

    Jak masz wpływy napisz z pretensjami do https://audio-heritage.jp/ lub google ...

     

  17. 6 godzin temu, czubsi napisał:

    Do każdej końcówki stosuje pre zewnetrzne i to pre, "którego nima"(!) w 2102MV jest tu zupełnie zbędne, wiec daruj sobie takie wytykanie i nie osmieszaj się. Dla mnie to oczywiste ale ty wiesz więcej .... Czy mógłbyś porównywać np. 2301L z 2102MV i t. p. końcówkami wymieniając za każdym razem pre? Przecież to grałoby już zupełnie inaczej! To są końcówki, nie integry! 

    Jedno jest obiecujące w tym wpisie, że wreszcie, po tylu straconych latch odkryłeś, że 2102MV ma potencjał.

    I nie zapominaj o pre i głośnikach!

    Czytaj dokładnie i odnoś się merytorycznie. 

    Ja też się uczę i zdobywam doświadczenie, na żywo ale szybciej niż ty i kolega z branży. Jest różnica - ja mam na czym! Nie z kulawej pamięci! 

    To mnie smuci. 

    😃

     

    18 godzin temu, elektron6 napisał:

    Trochę człowiek się niby uczył elektroniki ale nigdy nie słyszałem o kondensatorze skupiającym czy też o mocy efektywnej…cóż to za nowe pojęcia? 

     

    To był CYTAT z fachowej literatury! Ale po co zwracać na to uwagę? Byle dym był ....? 

     

    Dnia 25.03.2024 o 14:29, san-sui napisał:

    Z netu dowiedziałem się, ze schemat  B-2301L jest podobny (identyczny?) do schematu  B-2102MV. To schemat tzw. starego typu, tylko inne elementy, jak np. tranzystory mocy. 

     

     B-2301L "Transformator waży 12 kg i ma dużą moc 1,3 kVA. Kondensator skupiający o pojemności 60 000 μF w stopniu mocy oraz kondensator skupiający o pojemności 40 000 μF w stopniu przedwzmacniacza." 

    B-2102MV ?? 

     

     

    • Lubię to 1
  18. @Tadżitsu Patrząc na znamionowy pobór mocy w końcówkach MV  jest 350W, a w integrach 400 W ale co na to się składa? 

    Na moje oko 😉 podobne transformatory 13kg ale widać tylko puszki w których są zamknięte (zalane). 

     

    W przypadku 907XR (MR, NRA itd.) całkowita waga 33,0 kg,

    a efektywna moc wyjściowa 190W+190W (6Ω) 160W+160W (8Ω), a moc dynamiczna 310 W (6 Ω), 390 W (4 Ω) i 580 W (2 Ω).  

    W przypadku każdej B-2102, 03, 05 MV (MOS FET), całkowita waga 35,0 kg,

    a efektywna moc wyjściowa 150W+150W (6Ω) 110W+110W (8Ω), a moc dynamiczna 190 W (6 Ω), 240 W (4 Ω), 320 W (2 Ω). 

     

     

    Integry są mocniejsze. 

  19. Z netu dowiedziałem się, ze schemat  B-2301L jest podobny (identyczny?) do schematu  B-2102MV. To schemat tzw. starego typu, tylko inne elementy, jak np. tranzystory mocy. 

     

     B-2301L "Transformator waży 12 kg i ma dużą moc 1,3 kVA. Kondensator skupiający o pojemności 60 000 μF w stopniu mocy oraz kondensator skupiający o pojemności 40 000 μF w stopniu przedwzmacniacza." 

    B-2102MV ?? 

     

  20. Tknęło mnie by znów porównać B-2102MV z B-2301L. Porównanie 1:1.

    Odczucia te same co poprzednio. Obydwie końcówki dołem grają niemal identycznie. Dużo lepsza średnica i góra pasma jest w B-2301L i lepiej, wyraźniej słyszalna "czarna dziura" 😁 za nimi. Co oczywiste dla mnie. 

    Z dobrze dobranymi kolumnami B-2102MV jest bardzo dobra. B-2301L jest dobra prawie ze wszystkimi którymi dysponuję. Prawie, gdyż nie próbowałem jeszcze wszystkich (nie chce mi się).

    Porównanie B-2102MV z B-2103MV. Porównanie 1:1. 

    B-2102MV (według mnie) przewyższa B-2103MV na tych samych kolumnach Nr 1 i w tym samym składzie pozostałych elementów z powodu lepszego, wyraźnie mocniejszego dołu. Tak jak lubię! Po prostu B-2103MV gra jaśniej (tak jak 907XR) i z trochę inną sceną. Dla mnie mniej pociągającą. Na kolumnach Nr 2 obydwie grają "prawie" podobnie.

    2102MV ma scenę mocno rozciągniętą w głąb, w górę i dół. Tu przypomina B-2301L. Poza tym 2102MV rozciagnietą sceną przypomina starą, bardzo lubianą AU-9900, czy 11000. 

    Użyte do porównania kolumny Nr 1 i Nr 2 bardzo łatwe do wysterowania, w których linia transmisyjna zapewnia dobrze brzmiący bas. 

    Kolumny Nr 2 są inaczej zbudowane niż Nr 1 i na innych przetwornikach. Nr 2 na dole, z bliska, słychać lekkie przeciąganie dołem. Ale to z bliska. Kolumny te stoją 0,5 m od ściany, a kolumny Nr 1 odsunięte o 1,5 m. Pewnie tu tkwi przyczyna. 

    Radzę dobierać kolumny do konkretnego wzmacniacza lub wzmacniacz do kolumn i nie będzie wam nic się ciągnęło po podłodze, snuło, muliło itd., itp.. Pomimo takiego, czy innego schematu wzmacniacza. Gdy takiej klasy końcówki "mulą" to  głośniki źle do nich dobrane. 

    Pytanie:

    1. Jaki jest schemat w B-2301L? 

    2. Jaki jest schemat w B-2102MV?

    3. Jaki jest schemat w B-2103MV?

    4. Który schemat w/g Was gra najlepiej? 

    🤣

     

    Dla uściślenia dodam, że B-2103MV też nie ma startu do B-2301L. 

    😁

    • Gratulacje 1
  21. Dobry transformator ma kilka odczepów co 10V, od 200V do 240V. To wystarcza by utrzymać ok 100V na wyjściu, jak pisałem wyżej. 

    @HenryCorrez

    Miałem na myśli tanie, ogólnie dostępne transformatory, z mylącymi opisami, że niby są 220V na 100V, a które są w rzeczywistości 220V na 110V. 

×
×
  • Utwórz nowe...