Skocz do zawartości

klavikort

Uczestnik
 • Zawartość

  425
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Bojano

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. U siebie to poczułem , ze po zmianie lamp na te Mullardy, to mniej jest basu tego wyższego, a został raczej ten miękki. Co mi się osobiście spodobało.
 2. Czy ja wiem, raczej tego magnatowego ograniczenia sceny nie da się powiększyć lampą. Chyba gdzie indziej potrzebny jest upgrade. Tzn zmiana wzmacniacza pewnie potrzebna. Gram na mullardach i podoba mi się tonalnie ta barwa, ale scena to się chyba za bardzo nie poszerzyła. W sumie to już nie pamietam jak grały pod tym względem moje chińskie oryginały.
 3. Taka używana za ponad 8k by była. Jednak gdybym nie miał takich pieniędzy to czy warto tego magnata ma-1000 za ok 4k brać? Czy jednak jest taka przepaść ze lepiej poczekać i dołożyć do Roksana.
 4. A na co zmieniłeś tego MA-1000 jeśli możesz zdradzić? Cały czas jeszcze gram MR-780 , ale powoli już źródło będę miał w porządku i przyjdzie czas na wzmacniacz. Gdyby dało się nie wchodzić w pełną lampę, a pozostać w hybrydzie przy zachowaniu przyzwoitości dźwięku to wybrałbym tą drogę:)
 5. No to bym spróbował tego mullarda co wcześniej podawałem link z ebay. To jest jakościowa lampa, gra mi od kilku lat. Wysokie i średnie są czyste po wygrzaniu. Basu jest mniej.
 6. Więcej wysokich ma ta: https://www.ebay.pl/itm/314126905410?hash=item49236c3042:g:XokAAOSwRE5jD0Aw Ale ona ma ogólnie więcej skrajnych barw, a więc i basu jest więcej.
 7. Takie coś to umieszcza się przeważnie w plastikowej obudowie. Cambridge odważył się to zaekranować.
 8. „Tak to formalnie bardzo interesujące”
 9. Ale te „wykastrowane” wzmacniacze maja bardzo dobre opinie i są chyba lubiane. Może z pomocą przychodzi tu wzrok ?
 10. Ja mam tą: https://www.ebay.co.uk/itm/ECC81-MULLARD-NOS-VALVE-TUBE/273157135748 Twoja to teoretycznie lepsza wersja, bardziej chwalona. Ja mam Twoją ale pod brandem phillipsa i ta lampa gra bardziej V-ką bogaty bas i wysokie. Natomiast ten co wyżej wskazałem gra bardziej średnicą i miekkim basem. Sprawdza się to idealnie z moim DAC AD1865R, który ma bardzo szeroki bas taki punktowy, szczególnie wiernie odtwarzający kontrabas, perkusję.
 11. Dzieki, ciekawa opcja może w przyszłości skorzystam. Tez trochę ufam sobie, potrafię rozpoznać stare lampy od nowych produkcji. Wiadomo, ze łatwo podrobić napis, ale czas robi swoje z lampą i widać utlenione piny itd.
 12. Lampy oryginalne miałem chińskie , które grały z piaskiem na górze. A zmieniłem je na Mullardy brytyjskie. Ktoś tu posądzał je ze są rosyjskie, jednak ja będę upierał się ze to stare lampy angielskie, gdyż grają jednak dużo lepiej od znanych mi rosyjskich lamp.
 13. Nie przerzuciłem wiele lamp w swoim życiu, ale te z którymi miałem do czynienia wskazują na to, że ruskie lampy są albo trochę lepsze od takich chińskich bazowych, albo maja jakaś magię/przestrzeń która nie grzeszy jakością. Stąd jak się nie zapłaci to się nie ma.
 14. Tam tak;) u mnie jeszcze nie…. mimo to jest nad czym pracować. Okazuje się ze Magnat nie jest jakimś elementem blokującym upgrade innych elementów systemu i słychać na nim wszelkie poprawy w źródle sygnału.
 15. Kiedyś na interii ktoś mnie nazwał "ruskim trollem" widocznie nim jestem
×
×
 • Utwórz nowe...