Skocz do zawartości

klavikort

Uczestnik
 • Zawartość

  342
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Bojano

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Trochę było tu przypadków z przydźwiękiem w głośniku. W sumie, jak sobie przypomnę swój przypadek, to możliwe, że one się pojawiły dopiero po zmianie lamp z fabrycznych. Nie wiem, może Magnat nie jest przystosowany do zmian na lampy z innymi parametrami pracy.
 2. Dzieki, to też wskazówka też dla tych co pytali: Jeśli nie Magnat to co w podobnych piniądzach?
 3. Dziadowski, to może się okazać Magnat. Kilka osób tutaj na forum narzeka na piski. Mi się wydaje, że mój pisk chyba jest "wędrujący", raz słyszę z lewa, raz z prawa. Zresztą zawsze go miałem, nawet po zmianach lamp.
 4. Nic nie sprezentowałem:) ręczna robota. Wcześniej na forum pisałem, że robię coś na kształt AudioNote DAC 2. Tylko, że tam są zastosowane transformatory jako konwersja I/V. A ja uzyłem squaristorów 700ohm. Rezystory sprowadzane z UK, oclone i ogólnie przepłacone Ale chciałem to zrobić zgodnie z zaleceniami tych co uważają ze to najlepsze rezystory do tego zastosowania.
 5. Zgadza się, Magnat może zaciemniać takie rzeczy już audiofiliskie, jak prezentacja planów, szerokość sceny. Jednak jeśli podłączy się DAC inaczej grający, np. taki bardziej analogowy, "mokry" to ta zmiana będzie od razu wyczuwalna. Mam u siebie zlampizowany DAC i on robi baaardzo dużą zmianę, nawet na Magnacie. Tak, że aż się rozleniwiłem w poszukiwaniu innego wzmacniacza.
 6. Nie, między monoblokiem magnat i yamaha. Sorry musiałem:)
 7. Ja bym je użył jako dwa monobloki.. Z wyjściem redundantnym
 8. A czy ten CXN nie jest 3 razy droższy od Wolf+malina? Jeśli tak to chyba łaski nie robi ze gra lepiej.
 9. Jak cholera nie zapłacisz 20tys za urządzenie , to nie ma gwarancji, ze będzie bez usterki.
 10. Ciekawe w tym wszystkim, ze oba używają praktycznie tej samej kości Wolfson 8740 vs 8741. A jednak sam sposób aplikacji musi robić ta różnice. Nostromo jednak używa lepszych komponentów.
 11. Taki loudness w wykonaniu starej szkoły, to było działanie do mniej więcej środka głośności potencjometru, gdzie był wyprowadzony odczep. Dalej już nie działało podkręcanie barwy niskich i wysokich. To było takie pasywne, podbarwienie cichego słuchania, gdzie prosty filtr RC był montowany na potencjometrze. Działało to fajnie, bo przy głośnym słuchaniu po prostu nie działał.
 12. Ja słucham FM i brzmienie na pewno jest lepsze od DAB, jest żywe i otwarte. W porównaniu z internetowym to czasem tez wypada lepiej, choć jak znajdziemy stacje ze strumieniem ponad 128kb, to już nie ma szans. Natomiast jest trochę stacji których chyba nie stać na taki transfer, dlatego bardzo sobie cenie obecność FM w magnacie.
 13. Ja tez nie. Jak już przez godzinę nie znajdę pilota to użyje.
 14. Uważam, ze pokrętła w magnacie wszystkie działają podobnie. Niestety z wiekiem pogarsza się ich działanie. Magnat próbował to poprawić lepszym firmware’m ale i tak słabo to dziala. Z czasem jest tylko gorzej.
 15. Do końca nie wiem co mam przez to rozumieć? Ja mam małoefektywne kolumny, ale nie narzekam na ciche granie. Czy chodzi o to ze hybryda gra bardziej miękko niż tranzystor i niektóre kolumny potrzebują szybkiego, mocnego impulsowego sygnału aby cicho tez grać selektywnie?
×
×
 • Utwórz nowe...