Skocz do zawartości

klavikort

Uczestnik
 • Zawartość

  374
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez klavikort

 1. AptX vs AptxHD to nie tylko kwestia wersji Bluetooth , ale inny bitrate i sposób kodowania muzyki.
 2. MA-900 wg specyfikacji ma AptxHD. Bluetooth powinnien brzmieć lepiej od MR-780.
 3. Magnat składa się właśnie z takich klocków jak ten po 200zl. Tutaj jest chińszczyzna jak każda inna tyle ze fajnie gra jak za te pieniądze. A jeśli komuś zależy na Bluetooth to może kupić jeszcze gorszy wzmacniacz, bo magnat gra zbyt dobrze, aby używać go z takim stratnym przesyłem jakim jest Bluetooth. Nie mówię o AptxHD, którego jeszcze nie słuchałem ale pewnie brzmi dużo lepiej.
 4. Wyglada jakby wszystko było w normie. Głównie jeśli chodzi Bluetooth. Gałka akurat u mnie o nic nie ociera, ale wiele osób tutaj na to narzekalo.
 5. Jednak nie same parametry się liczą:) Ta subiektywna sfera, czyli to jak odbieramy dzwięk jest stokroć wżniejsza, niż to, że wzmacniacz obiektywnie jest lepszy. Tak sobie wyartykułowałem oczywistość:)
 6. Panie, niektórzy tu nabierają tempa i apetytu:)
 7. Potencjalny sprzedawca PMC twenty5.22 napisał mi, że one w odróżnieniu od Dynaudio zagrają pełną sceną nawet przy cichym słuchaniu... a Dynki rzeczywiście pokazują piękno, ale przy głośniejszym odsłuchu.
 8. Dzięki za propozycje. Overture 302b jest jeszcze akceptowalne wizualnie. Ciekaw jestem jak brzmią, bo testów mało. Z tego co widzę w Sopocie mogą być. Mam już 3 pozycje do odsłuchu więc może zagoszczę tam jeszcze raz.
 9. To szkoda, ze średnica mniej nasycona. Już myślałem, ze znalazłem swoje nowe podstawki:) Czyli, żeby tak zmienić markę Dynaudio to pewnie trzeba by wejść w Monitor Audio Gold 100.
 10. Ale jakieś takie estradowe , energetyczne, nachalne czy jak? Dynaudio tez nie są jakoś tam dopasowane do magnata, ale przynajmniej nie grzeszą zniekształceniami i są kulturalne. Są też dość uniwersalne, można je użyć jako monitory.
 11. Czy któryś z forumowiczów słuchał kolumn PMC twenty5.22 ? Czy magnat ma w ogóle odpowiednią "wtyczkę" aby napędzić takie klumny? Muszę oddać, żonie moje Dynaudio 2/7 i szukam jakichś innych podstawek.
 12. Zależy jak dla kogo. Jednak w tym wzmacniaczu producent zapuszkował lampy jakgdyby chciał dać do zrozumienia „nie zmieniać”.
 13. MR780 to wzmacniacz raczej z trudno wymienialnymi lampami. Nie każdy zrobi to sam. Ale są takie w których zdjęcie obudowy to już połowa sukcesu.
 14. To MR780 wyglada już bardziej jak Chińczyk. Te stare wzmacniacze widzę były produkowane bardziej po niemiecku, zwłaszcza MA-1000 nie ma się kompletnie czego wstydzić.
 15. Z chińskich:) Można spojrzeć czy jest tam tez coś japońskiego, ale jakie to ma znaczenie? Sprzęt wykonany z dobrych komponentów przez nieudolnego inżyniera może grać gorzej od tego chińskiego magnata.
 16. Można tez włączyć z winyla „dziewczynkę z zapałkami” żeby dzieci zrozumiały, ze u nas i tak jest ciepło.
 17. W tych czasach to albo magnata, albo tonę węgla. Zależy co komu bardziej potrzebne:)
 18. Podawanie wzmacniaczy droższych ma na celu pokazanie ścieżki, która można w przyszłości iść. Oczywiste ze nikt tańszego sobie nie kupi, tylko robi jakiś progress i chce od muzyki czegoś więcej. Na magnacie swiat się zaczyna a nie kończy.
 19. Jak filtr „gówno daje” tzn. że masz sieć bez zakłóceń. Ja tez mam do zrobienia listwę z filtrem zakupionym na AliExpress , ale coś mi się nie spieszy bo szkoda życia na strzyżenie uszami i wyszukiwanie, czy dźwięk się poprawił zdeczko, czy nie. Natomiast kupiłem tez zasilacz liniowy za ok 330zl i tu rzeczywiście się poprawiło przy odtwarzaniu z RPI. Ale w tym wypadku tez widać różnice na oscyloskopie wiec ma to tez jakieś uzasadnienie fizyczne:)
 20. Wcześniej kolega wspominał Radmora. Rzeczywiście coś w tym jest ze Mr780 ze swoją deklarowaną mocą 4-krotnie większą od Radmora 2x25W, nie zagrał choćby dwukrotnie głośniej.
 21. Wydaje mi się, ze to kwestia tylko w głowie, przestawienia. Jak przyjdzie sąsiad to zakleić wyświetlacz i pokrętło na max. Koniec końców, MR780 ma więcej mocy i nie musi sobie „dodawać” na wyswietlaczu.
 22. Hmm, tak z filmu wnoszę, ze dopiero MA1000 robiłby jakąś poważna różnice, a MA900 to tylko więcej mocy z podobną szerokością sceny, przestrzenią.
 23. Faktycznie różnica jest tylko Radio+Bluetooth na rzecz MR780. Ale ja bym porównał te urządzenia i zobaczył czy oprócz mocy jest jakiś przeskok jakościowy, taki ze warto w ogóle zmieniać dotychczasowe urządzenie.
 24. A to nie będzie jakiś regres dźwiękowy, skoro MA600 to wzmacniacz bez wodotrysków z MR780?
 25. Mogą mieć racje. Magnat nie był testowany z innymi lampami. Tylko z tymi, które są montowane fabrycznie. Wiem, ze to powinno działać w teorii, jednak praktyka to często pokazuje coś innego.
×
×
 • Utwórz nowe...