Skocz do zawartości

Dare432

Uczestnik
 • Zawartość

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Dare432

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Toruń

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ta opcja z dac dobry pomysł tylko trochę strach z tą cyfrową regulacją.Nad, jako końcowa gra parkatycznie, moim zdaniem oczywiście, jak po modyfikacji, która omija zbędne rzeczy.
 2. A to zmienia postać rzeczy, trochę kicha z tymi drzwiami. Co do nad c356bee,miałem go ok. 3 lat, dużo lepiej gra po modyfikacji u muda44,tylko wtedy tracisz gwarancję, jeżeli kupisz nowy wzmacniacz. Polecam też kolumny zamknięte lepszy bas, mogą stać bliżej ściany, polecam poczytać, dużo, dużo lepiej się sprawdzą.
 3. Szukałem info o kolumnach aktywnych i tak się natknąłem na ten post. No cóż, próbowałem,może kiedyś zmienisz zdanie. Pierdyknij też panel albo jakąś zasłonę na tę boczną ścianę.
 4. Moim zdaniem siedzisz za blisko kolumn to raz. Druga sprawa za dużo odbić przede wszystkim od ścian. Też mam pokój szeroki 313cm długi 460 wysoki 330 dopiero ustawienie kolumn na krótszej ścianie plus odsuniecie ich od tylnej ściany 50cm plus odsunięcie się od kolumn plus panele pochłaniające na boczne ściany na pierwsze odbicia o dywanie nie wspomnę i na koniec pułapki basowe za kolumnami grubości 50cm wys 2m i szer 60cm, czyli praktycznie przy kolumnach co w żaden sposób nie zmniejsza głębokości sceny. Po takich zabiegach jest bajka, można zacząć się bawić ustawieniem kolumn, szerokością i dogięciem. Jeżeli akustyka kuleje i źle rozmieszczone są kolumn w pomieszczeniu, to nigdy nie będzie dobrze, fale stojące i pierwsze odbicia tak niszczą wszystko, że masakra. Można wymieniać całe życie kolumny, wzmacniacze,dac, kable itp i zawsze będzie średnio albo słabo. Zresztą w niezaadaptowanym pomieszczeniu raczej kabli nie usłyszymy. Jeżeli nie możesz zmieniać ustawienia, to przynajmniej zrób jakieś panele na pierwsze odbicia, tylko nie przegnij z ilością. Jednak jeżeli nie zrobisz tak, jak pisałem wyżej, to będzie słabo, wiem coś o tym:) Jeszcze chciałem dodać, że teraz masz bardzo nie symetrycznie, z prawej strony ściana wszystko się odbija, a z lewej 4m jak nie lepiej przestrzeni gdzie może tworzyć się nawet jakiś pogłos czy coś takiego. To jak w takich warunkach ma nie być chaotycznie, zbyt jasno ?
 5. Po tym wszystkim postanowiłem kupić SUPERES, tak będzie najlepiej. Nie chcę później zaprzątać sobie głowy, że mogło być lepiej. Wiem, że to tylko opornik, i między tym za 3zł i tym za 15zł może niebyć słyszalnej różnicy, i czy w ogóle taka istnieje, w cenie na pewno. No ale spokój umysłu jest najważniejszy, czy nie? Mam jeszcze dwa pytania, cyna zwykła czy ze srebrem? A drugie pytanie tyczy się tego, czy rezystor ma być w powietrzu, czy ma dotykać płytki? Z góry dziękuje wszystkim zainteresowanym za pomoc:)) Jeszcze nr rezystorów z odnośnikami do strony, czy oby na pewno dobre, dobrałem, proszę o odpowiedz. R1 3,3 Ω na https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-10w-330-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-569.html R2 4,0 Ω na https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-10w-390-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-571.html R3 15,0 Ω na https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-10w-1500-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-583.html R4 4,0 Ω na https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-10w-390-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-571.html R5 3,3 Ω na https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-10w-330-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-569.html R6 3,3 Ω na https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-10w-330-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-569.html
 6. Nawilżałem rezystor wodą, żeby przeczytać wartości, czasem przetarłem palcem i czułem lekkie szczypanie. Ten nalot wyglądał podobnie jak kwas taki z baterii takie kryształki i dlatego tak mi się skojarzyło. Co do omomierza mam dwa, ale za porządne one nie są.
 7. One nie tylko są zaśniedziałe, ale też spuchnięte, powierzchnia miejscami chropowata, a to, co było na nich to jakiś kwas.
 8. Witam, a co powiesz o takim rezystorze czy jest lepszy od ceramicznego, który podałem wcześniej? https://allegro.pl/oferta/rezystor-metalizowany-mox-10w-3-3ohm-5-8817612991 Chodzi o to, że Superas są trochę drogie, z kolei Mundorf nie ma rezystora, 3,0 Ohm jest 3,3.
 9. Witam, dzięki za pomoc, właśnie odlutowałem rezystory od drugiej kolumny i tu bardziej napisy się zachowały i co się okazuje. Oprócz rezystora nr1 wszystkie są takie jak na schemacie i wszystkie mają 22W mocy. Rezystor nr1 zamiast 3,0 ma 3,3 co ty na to. Te rezystory ceramiczne wybrałem tylko dlatego, że nie mogę znaleźć innych o mocy 20W,a nie wiem, czy np. 10W wystarczy. Nigdzie nie mogę znaleźć rezystora, 4,0 są tylko 3.90 Ohm lub 4.30 Ohm. Tak więc, jak bym zastosował 3.90 Ohm, bo jest najbliżej 4,0 to czy będzie duża różnica. Mówisz o łączeniu równoległym, żeby uzyskać R4, który ma 4,0 Ohm 10W,to rozumie, że trzeba połączyć dwa takie rezystory: https://www.poweraudio.pl/rezystor-superes-5w-200-ohm-drutowy-bezindukcyjny-p-525.html Jeżeli tak to, jak to fizycznie to zrobić, polutować je drucikami z jednej strony a pozostałe wsadzić w płytkę i przylutować czy jak? Wiem, że pytanie laika, ale w ogóle nic nie czaje w tej materii, jedyne co mogę wykonać to odlutować, przylutować tylko żebym wiedział co i jak. Jeszcze raz dzięki i czekam na twoją pomoc.
 10. Witam, chcę wymienić stare rezystory w kolumnach b&w dm7 mk1 i za cholerę nie wiem, o jakich wartości rezystory dobrać. Poniżej zamieszczam zdjęcie schematu zwrotnicy i zdjęcie samej zwrotnicy jak widać, brakuje dwóch elementów, które są na schemacie i nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie w doborze rezystorów. Problem jest w tym, że jak widać na zdjęciach, obecne rezystory zaśniedziały i ciężko jest coś odczytać, z resztą te rezystory wyglądają zupełnie inaczej jak na zdjęciach kolumn, które można znaleźć w internecie. Prawdopodobnie ktoś kiedyś wymieniał. Co udało mi się odczytać to moc 22W,jest to dziwne, bo nigdzie nie mogę znaleźć rezystorów o takiej mocy, no i czy potrzebne są tak mocne? Zaznaczam, że są to kolumny 8 Ω, o zalecanym wzmacniaczu 200W. Następna sprawa jest taka, że nigdzie nie mogę, znałeś, rezystora 4,0 Ω. Wymyśliłem sobie w ten sposób, ale nie wiem, czy tak mogę zamienić, podje też obok linki do rezystorów, bo nie wiem, czy oby na pewno dobre wartości dobrałem, jak by co proszę mnie poprawić. Pierwszy raz mam z tym styczność więc proszę o wyrozumiałość,i z góry dziękuje za pomoc.:) R1 3,0 Ω na 2,7ohm https://allegro.pl/oferta/rezystor-ceramiczny-20w-2-7ohm-5-7440648721 R2 4,0 Ω na 4,3ohm https://allegro.pl/oferta/rezystor-ceramiczny-20w-4-3ohm-5-8446070903 R3 15,0 Ω na 15ohm https://allegro.pl/oferta/rezystor-ceramiczny-20w-15ohm-5-7440651318 R4 4,0 Ω na 4,3ohm https://allegro.pl/oferta/rezystor-ceramiczny-20w-4-3ohm-5-8446070903 R5 3,3 Ω na 3,0ohm https://allegro.pl/oferta/rezystor-ceramiczny-20w-3-0ohm-5-7664039998 R6 3,3 Ω na 3,3ohm https://allegro.pl/oferta/rezystor-ceramiczny-20w-3-3ohm-5-7440649019
 11. Wzmacniacz to nad c356bee po modyfikacji u Mudy ,dac Hegel hd11.NAD C356BEE na papierze ma 80 W przy 8 omach, z testów na stronie top hifi wynika, jednak że 120W przy 8 omach. Jak na mój słuch na obecną chwilę te 120W jest wystarczające. Czytałem, że te kolumny potrzebują mocnego wzmacniacza, 200W by było idealne. Twój wzmacniacz jest stanowczo za słaby. Co do różnicy między oryginalnymi głośnikami a tymi, co zamontowałem, to nie mogę się za bardzo wypowiedzieć. Jak kupiłem swoje kolumny i pierwszy raz włączyłem, to usłyszałem dźwięk, błotnisty zamulony tak jak by Kolumny były przykryte grubym kocem, zero wysokich, a nawet rzekłbym, że średnich, tak to kiepsko grało totalne dno. Po krótkiej analizie stwierdziłem, że w jednej kolumnie prawie w ogóle nie słychać wysokotonowego, może było go słychać w 15%,w porównaniu do drugiej kolumny. Druga grała zdecydowanie lepiej, ale i tak dźwięk był bez życia, taki ciemny słychać było, że brakuje dużo dźwięków, które powinny być w danym utworze. Przed DM7,miałem przez 3 lata Canton gle 490, które wydawały mi się dobrymi kolumnami. No ale Dm7 z tymi głośnikami grają moim zdaniem kilka klas wyżej, nic im nie brakuje słychać każdy szczegół głośno i wyraźnie co Lubie, dźwięk jest żywy, naturalny, że tak powiem nie za ciemny nie za jasny w sam raz. Udało mi się też ustawić idealną scenę, na tych kolumnach czego nie mogłem zrobić do końca na poprzednich kolumnach przez 3 lata. Są skierowane mocno do środka jak monitory studyjne, idealnie na uszy, wtedy uzyskałem moim zdaniem najlebszą sceną. Jeszcze raz polecam ci spróbować wymiany głośników 200zł,czy tam 250zł to nie majątek a może dużo zmienić, w razie czego zawsze możesz wrócić do poprzednich, w co wątpię. Co do wzmacniacza to też parę razy obiło mi się o uszy, że NAD-y bardzo dobrze dogadują się z B&W. Ja miałem to szczęście, że już maiłem swojego i szczerze powiem, że jest, Ok.Swoją drogą ten mod u Mudy dużo zmienił, dźwięk stał się czysty nie taki basowy, ciemny błotnisty jak ja to mówię słychać więcej szczegółów, co nie oznacza, że nie mam basu. U mnie po adaptacji pokoju bas schodzi na tych kolumnach do 30Hz, a nawet poniżej. Wiadomo, każdy ma inny gust, ale moim zdaniem fajnie się dogadują te dwa klocki. Sorki, że tak późno odpisuję, ale prędzej nie mogołem choroba,która zresztą nadal trwa.jeżeli się zdecydujesz na wymianę głośników, to daj znać, to ci powiem, czego użyć jako obudowy.
 12. Witam, podczepiłem się pod ten, wątek: https://forum.audio.com.pl/topic/70378-bw-dm7-wymiana-kondensatorow-w-zwrotnicy-i-okablowanaia/?tab=comments#comment-301207
 13. Witam, zrobię, tak jak radzisz, nałożę troszkę kleju, żeby drut się nie urwał całkowicie. Co do wymiany kondensatorów i rezystorów to chciałby to kupić i wymienić za jednym razem. Poczekam jakiś czas, może kolega Piotrek się zdecyduje i wymieni u siebie kondensatory i podzieli się spostrzeżeniami. Jeśli by tego jednak nie zrobił, to odezwę się do ciebie o pomoc w doborze odpowiednich rezystorów i kondensatorów, chciałbym spróbować wspomnianych MUNDORF MCAP CLASSIC.
 14. Witam, też się zastanawiam nad tymi kondensatorami, na pewno chciałbym wymienić rezystory, tylko nie wiem na, jakie, w ogóle się nie znam 5 watt, 10 watt,metalizowany a może ceramiczny? Nie wiem, czy kolega wie o problemach związanych z głośnikiem wysokotonowym w tych kolumnach, że po tylu latach z pewnością wyschła powłoka z kopułki w jakimś stopniu u jednych w mniejszym u drugich w większym. Nalepie jak sobie poczytasz, masz tu kilka linków, w trzech pierwszych jest mowa o próbie naprawy poprzez nałożenie lakieru lub kleju, mnie osobiście to się nie udało, tylko uszkodziłem jeden głośnik, ułamał się drucik, więc odradzam. W kolejnych dwóch jest mowa o wymianie na inny głośnik i szczerze polecam to zrobić, jest kosmos. W ostatnim linku podaje stronę sklepu, gdzie kupiłem głośniki,Jeżeli byś się zdecydował na wymianę kondensatorów, daj znać, jak to gra. https://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/b-w-dm7-tweeter-problem.336988/ https://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/b-w-dm-14-tweeter-problem.48842/ https://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/speaker-hat-trick.375341/ http://forum-hifi.fr/thread-7614-page-3.html https://www.audiovintage.fr/leforum/viewtopic.php?f=20&t=13393&start=50 https://en.toutlehautparleur.com/dome-tweeter-sica-lp-28-n20-8-ohm-voice-coil-28-mm.html
×
×
 • Utwórz nowe...