Skocz do zawartości

Jerzyk_Kr

Uczestnik
 • Zawartość

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Z racji naprawy gwarancyjnej mojego wzmacniacza Roksan dostałem od sprzedawcy na wypożyczenie właśnie Atoma HDMI. Zachwycił mnie niebywale, zarówno jakością dźwięku jak i możliwością obsługi z aplikacji. Zintegrowałem go z TV po HDMI i optyku, CD po analogu, radio internetowe, Tidala. Wszystko idealnie dopracowane, intuicyjna aplikacja, żadnych skoków poziomu sygnału przy przełączaniu na różne źródła, czytelny wyświetlacz z poziomem głośności; co mnie najbardziej bolało i irytowało w Roksanie. Naprawa się przeciąga i po miesiącu użytkowania Atoma dostałem na wypożyczenie Naima Uniti Stara, którego do dzisiaj testuję. Różnicy w jakości dźwięku nie zauważyłem, nieco mocniejszy model: 70W zamiast 40W, ale nie osobiście nic mi nie brakowało w Atomie i przepłacać drugie tyle nie warto. No chyba, że ktoś korzysta z wbudowanego CD w Starze, który działa znacznie lepiej niż mój Denon i ma fajną opcję zgrywania płyt na kartę CD lub HDD, przez co nie trzeba mieszać z nośnikami non stop. Ja niewiele słucham CD, przerzuciłem się na Tidala i najprawdopodobniej niebawem wykupię raczej Atoma. W pomieszczeniu ok 40 m2 i kolumnach Monitor Audio Gold 200 Atom gra dostojnie Może w przyszłości pomyślę o wymianie głośników na MA Gold 300 lub może B&W 702/703?
 2. Jerzyk_Kr

  All in one

  Niestety, mam wcześniejszą serię 4G, z głośnikami niskotonowymi 2x5,5", które zdecydowanie słabiej wypadają w porównaniu z nową serią 5G. Przy większym wzmocnieniu graja w miarę ok, ale przy cichym słuchaniu wieczornym, brakuje im swobody, zwłaszcza w dolnych partiach dźwięku, a wyeksponowane i dominujące stają się wysokie.
 3. Jerzyk_Kr

  All in one

  Końcówka, to tylko rezerwowa opcja, obecnie może trochę przerost formy nad treścią, bo mam pomieszczenie ok 30-40 mb i kolumny MA Gold200 i te 40W zdecydowanie wystarczy. Natomiast, jeśli chciałbym zmienić kolumny na np. Focal Aria 948 lub Kanta to Atom może złapać lekką zadyszkę. A dodatkowo jeśli dołożenie końcówki w przyszłości pozwoli uzyskać lepsze brzmienie to podwójna korzyść.
 4. Jerzyk_Kr

  All in one

  Widzę, że Qute 2b to bardzo podobne urządzenie do Atoma , jeśli pójdę tą drogą to pewnie z czasem podepnę jakąś końcówkę Naima lub może rozważę coś z ciepłej lampy, jeśli to dobra droga? Z dołożeniem końcówki może się też wiązać wymiana głośników. Obecnie szukam możliwości odsłuchania Novy, bo Lyngdorf i Nad jest bardziej dostępny i mam je w zasięgu nie za długiej wycieczki.
 5. Jerzyk_Kr

  All in one

  Sorki, coś mi się pozajączkowało z postami, najwyraźniej poszedłem zbyt dużym skrótem W przyszłym tygodniu posłucham zestawu Naim Atom, Lyngdorf, Arcam SA20 (nie mają obecnie SA30 ale brzmienie ponoć zbliżone) i wzmacniacz Naima. Może będzie też możliwość dołączenia końcówki Naima do Atoma? bo to może być ciekawa alternatywa cenowa do Uniti Nova. Może zagra lepiej i wydatek rozłoży się w czasie
 6. Jerzyk_Kr

  All in one

  Zadzwoniłem lokalnie i mam możliwość odsłuchać Atoma i Arcama SA20, w przyszłym tygodniu będę się umawiał, dam znać co wyszło. Dzięki. A czy miałeś okazję porównać w akcji Uniti Stara z Atomem czy Novą? Star jest bardziej popularny i jest większa szansa odsłuchu, z Novą słabo. Z kolei Star ma niepotrzebny mi odtwarzacz CD i szkoda poza 70W przepłacać 100%, może lepiej dołożyć końcówkę jak sugerował Felix1.
 7. Jerzyk_Kr

  All in one

  Mam nadal Monitor Audio Gold 200, Roksana K3, streamer Azur 851N. Nie byłem zadowolony początkowo z tego zestawu. Brakowało mi cieplejszego, bardziej basowego brzmienia, zwłaszcza przy cichym, wieczornym słuchaniu. Ale w geście desperacji, zmodyfikowałem układ położenia kolumn; odsunąłem je od ściany na ok 80 cm i na boki na odległość ok 2,8 m, lekko podniosłem przednie podstawki do góry i obróciłem do środka (naoglądałem się Reduktora Szumu i innych takich i sprzęt nabrał drugiego życia. Generalnie Roksan gra przyzwoicie, ale w połączeniu z Azurem zdecydowanie, jak dla mnie, za bardzo jest wyeksponowana góra i środek. A dodatkowo połączenie z TV i CD jest słaba W K3 (zróżnicowane poziomy głośności) i ten brak widoczności na jakim poziomie wzmocnienia jest Roksan ;-( Jak używam tylko BT to ok. A jak gra Uniti Star, bliżej mu do Atoma czy też do Nova. Atom przy 40W może mieć problem z obsłużeniem większych kolumn, jeśli w przyszłości bym chciał zmienić. (Aria 948)
 8. Jerzyk_Kr

  All in one

  Witam, Podczepiając się, pod dawno nie odświeżany temat All in One, nawiązuję do urządzeń firmy Naim i mam nadzieję, że wielu z forumowych Kolegów jest w posiadaniu sprzętu tego renomowanego producenta i będzie chciało się podzielić swoimi doświadczeniami. Ja trafiłem na serię Uniti w jednym z salonów audio i obecnie rozważam wymianę swojego sprzętu na Uniti Atom lub Nova. Zachwycił mnie mały Atom, zarówno jakością dźwięku, ale też doskonale opracowaną i działającą aplikacją mobilną oraz wielokierunkowa funkcjonalność. Odsłuchując Atoma razem z kolumnami Focal Aria 926 i 948 uważam, że tworzą zgrany duet. Pytanie do Kolegów: czy mieli okazję porównać brzmienie dźwięku obu modeli, czy jest faktycznie znaczna różnica pomiędzy Atomem, a Novą. Producent reklamuje Novę jako przedsionek High End-u, ale czy to ma uzasadnienie w subiektywnych odczuciach? Z pewnością jest różnica w mocy katalogowej 40W vs 80W, ale zastosowana sekcja przetwornika cyfrowo-analogowy PCM 1791 i 40-bitowego procesora sygnałowego DSP SHARC Analog Devices ADSP-21489 wyglądają identycznie dla obu rozwiązań. Pytanie do branży: czy mieli lub mają okazję porównać, jak grają obydwa modele z różnymi kolumnami?
 9. Witam, Rozpoczynając wątek związany z urządzeniami firmy Naim, mam nadzieję, że wielu z forumowych Kolegów jest w posiadaniu sprzętu tego renomowanego producenta i będzie chciało się podzielić swoimi doświadczeniami. Ja trafiłem na serię Uniti w jednym z salonów audio i obecnie rozważam wymianę swojego sprzętu na Uniti Atom lub Nova. Zachwycił mnie mały Atom, zarówno jakością dźwięku, ale też doskonale opracowaną i działającą aplikacją mobilną. Razem z kolumnami Focal Aria 926 i 948 stworzyły zgrany duet. Pytanie do Kolegów: czy mieli okazję porównać brzmienie dźwięku obu modeli, czy jest faktycznie znaczna różnica pomiędzy Atomem, a Novą. Producent reklamuje Novę jako przedsionek High End-u, ale czy to ma uzasadnienie w subiektywnych odczuciach? Z pewnością jest różnica w mocy katalogowej 40W vs 80W, ale zastosowana sekcja przetwornika cyfrowo-analogowy PCM 1791 i 40-bitowego procesora sygnałowego DSP SHARC Analog Devices ADSP-21489 wyglądają identycznie dla obu rozwiązań. Pytanie do branży: czy mieli lub mają okazję porównać, jak grają obydwa modele z różnymi kolumnami?
 10. Niestety budowlańcy nie trzymają standardów, ani projektów wykonawczych. Sam się o tym przekonałem, gdyż w trakcie budowy mojego mieszkania,spółdzielnia wyraziła zgodę na drobne przeróbki, w ramach których założyłem we własnym zakresie ogrzewanie elektryczne podłogowe w łazience i kuchni. Miałem wgląd w projekt i widziałem, że przed wylewką miał być położony styropian 3 cm. I jak zrobiłem swoje, weszli budowlańcy z rurą do zalania materiałem do wylewek, ... a gdzie styropian zapytałem? Zrobili wielkie oczy i pognali do inspektora. Po 30 minutach styropian się znalazł. Ale podejrzewam, że to tylko uratowało moje relacje z sąsiadem z dołu. A wracając do tematu, przy istniejącym stanie, niewiele można zrobić bez gruntownego remontu. Są materiały sprasowane o podwyższonym tłumieniu przewidziane np. pod panele, wylewki, parkiet , ewentualnie dywany jeśli nie ma w domu alergików... gorzej z sufitami. W większych miastach warto wybrać się na targi budownictwa i wyposażenia wnętrz. Tam zawsze mają ciekawe pomysły. Tylko, że w czasie pandemii wszystko poodwoływane. Pozostaje internet branżowy.
 11. Tak też będę musiał zrobić. Co prawda połączenie działa bez zarzutu i gdybym nie dłubał przy szafce, blisko głośników, to pewnie bym nawet tego nie usłyszał. Rozeszło by się po kościach. Ale skoro w innych egzemplarzach nie ma przydźwięków, to sprawa w miarę jasna. Dziękuję za radę. Może sklep wypożyczy mi coś z wyższej półki na czas naprawy, do testowania, bo w między czasie apetyt wzrósł, i może podniósł bym poprzeczkę. Brakuje mi opcji podbicia sygnału przy cichym słuchaniu oraz jakiejkolwiek regulacji basu czy sopranu. I o ile przy transmisji z telefonu jest ok, to ze streamera jakby trochę basu brakowało
 12. Jestem posiadaczem rocznego wzmacniacza Roksan Kandy K3 i w ostatnich dniach zauważyłem, że w przerwach między utworami, pojawia się lekki brum w głośnikach. Dzieje się tak, gdy źródłem dźwięku w K3 jest antena Bluetooth. Próby wykonałem w połączeniu z różnymi urządzeniami tj. smartphone z Androidem, IOS oraz laptopem, źródłem dźwięku był Tidal, Spotify. Jeśli podłączyłem do K3 streamer Cambridge po wejściu analogowym przydźwięku nie ma. Wpinając słuchawki ATH do smartphone bezpośrednio kabelkiem lub po Bluetooth również jest cisza. Wygląda na to, że albo jest uszkodzony tor BT we wzmacniaczu Roksan lub "te typy tak mają". Nie mam pojęcia, czy tak było od początku, czy też w trakcie użytkowania, bo zwyczajnie nie zauważyłem. Może ktoś miał doświadczenie w podobnej sprawie lub też może sprawdzić na swoim urządzeniu. Zanim zareklamuję gwarancyjnie Roksana prosiłbym o opinię lub test posiadaczy K3 lub Blak. Z góry dzięki
 13. Cześć, czy rozwiązałeś problem z trzeszczeniem ATH-SR50BT? Ostatnio zakupiłem ten model słuchawek i przy okazji testowania sprzętu Roksan K3 i źródła po bluetooth trafiłem na tego posta i postanowiłem sprawdzić jak się sprawy mają. Sparowałem słuchawki po BT ze smartphone P30 i jest ok, podobnie z laptopem i TV, nic nie trzeszczy, ani nie szumi pauzując lub wyciszając głośność. ATH sprawują się rewelacyjnie, zarówno po kablu, co częściej używam jak i po BT.
 14. Dobierając na wiosnę wzmacniacz do MA Gold 200 wybrałem integrę Roksan K3. Na początku, źródłem dźwięku był streamer Azur 851N, ale obecnie wykorzystuję częściej wejście Bluetooth aptX i smartphona lub komputer. Rozwiązanie wygodne i dla mnie wystarczające. Jednakże, jeśli mogę doradzić, to zanim sfinalizujesz zakup, poszukaj ofertę, która umożliwi Ci wypożyczenie i odsłuch w domu, bo w salkach odsłuchowych Twoje odczucia muzyczne mogą być zupełnie inne. Na Forum są Fachowcy z branży, którzy oferują taką opcję. Ja tego nie zrobiłem i żałuję. Słuchałem też Naim Unity Star z Focalami Aria i z pewnością przy cichym słuchaniu muzyki wywarły na mnie lepsze wrażenie. Sprawa subiektywna oczywiście. Wracając do MA i Roksana, w moim przypadku po kilku dniach użytkowania zauważyłem, że przy cichym, wieczornym słuchaniu zaczęło mi brakować nieco basu. Jak podkręciłem wzmacniacz w górę, było ok i ogólnie przy średnio głośnym i głośnym słuchaniu zestaw jest godny polecenia. Przy muzyce rockowej (AC/DC, Metallica, Guns N' Roses, Coldplay ...) Roksan sprawdza się doskonale, gra soczyście i dynamicznie, mocy zdecydowanie mu nie brakuje. Ostatnio zacząłem rozglądać się za sub-em, ale w moim systemie coś się poprawiło. Zmieniłem źródło ze Spotify Premium na Tidala HiFi i basu subiektywnie przybyło. A może to urządzenia właśnie się dogrzały i grają teraz jak należy. Coraz bardziej cieszy mnie brzmienie zestawu.
 15. Chętnie skorzystam z wypożyczenia i przetestowania w domu, zwłaszcza utworów lubianych, ale lekko drażniących w brzmieniu. Do @S4HOME mam niedaleko, przejazdem bym odebrał, bo do kurierów mam ograniczone zaufanie w tej materii.
×
×
 • Utwórz nowe...