Skocz do zawartości

Rbkt666

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Rbkt666

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Września
 1. Czyli heco czy melodika byłyby lepsze niż zensor 7? W tych melodikach nie siedzą jakieś chińskie głośniki?
 2. No myślałem początkowo o zensor 7 + pm6006. Na chwilę obecną można dostać 7 za tyle samo co 5. Zależy mi na uniwersalności najbardziej ze względu na bardzo różną muzykę i TV. Np. spotkałem się z opiniami, że pm6006 i zensory to ciepła klucha i nie nadaje się ten zestaw do rock'a/metalu.
 3. 2. W dali zensor 7 nie będzie lepszego basu? Do 4.5-5 max.
 4. Do każdej muzyki. Rock, metal, rap, elektroniczna, ballady, reggae, pop... Czyli bardzo zróżnicowanie. Będzie też podłączone pod tv, lapka. Zwykle to Dali słyszałem najlepsze w swojej cenie, ale co czytam artykuły o konkretach to zawsze widzę dopisek "najlepsze w swojej cenie"
 5. Z tym, że czytałem, że te melodii z kolei potrzebują solidnego pieca. Chciałbym nowy wzmacniacz za absolutne maksimum 2000zł i zastanawiam się czy Marantz pm6006 np. podoła.
 6. Najbardziej wizualnie pasują mi chyba Zensory (do 3k na ten moment można spokojnie dostać). Kolumny mają grać w 21m, głośno raczej bardzo rzadko. Chciałbym dobry bas, ale też, żeby jednak w miarę możliwości zostawał w pokoju, a nie nagłaśniał pół bloku 😁 W dali podobno są bardzo fajne i lekko brzmiące wysokie tony. Bardzo chwalona jest też stereofonia. Najważniejsze dla mnie, żeby kolumn chciało się słuchać i żeby nie męczyły. Raczej odpadają kolumny, które mają bas-refleks z tyłu.
 7. Co w cenie do 3000zł warto rozważyć oprócz Zensor 7? Z tego co czytałem opinie mają rewelacyjne, ponoć dużo niskiego (nie dudniącego i nie buczącego) basu (2x18cm chyba robi swoje) i lekkie, aksamitne, ale nie wycofane wysokie tony. Klipsch np. sobie nie wyobrażam u siebie. Pylon chyba jednak inna jakość wykonania niż Dali. Ciekawe, że białe i czarne można bez problemu dostać do 3000zł, ale z orzechowymi nie jest już tak kolorowo. edit: Gdyby były dostępne w kolorze jasnego drewna to pewnie byłyby już w drodze do mnie 😋
 8. Tak czy siak, na ten moment kosztują podobnie. To teraz rzeczowo, miał ktoś okazję słyszeć lub porównać jedne i drugie?
 9. Cześć, Mam w planach kupić audio do salonu (21m). Byłem przekonany, że zakupię kolumny Dali Spektor 6, jednak patrząc na obecnie panujące promocje taniej wychodzą Zensor 7. Czy mógłby ktoś przybliżyć jakie są różnice w graniu/brzmieniu między tymi zestawami? Kolumny będę chciał podłączyć pod Marantz'a PM6006 lub Onkyo A9130 (jeszcze nie zakupiłem). Będą działać pod TV, laptopem, Xbox i w przyszłości pewnie CD. Dla porównania Spektor 6 wszędzie twardo trzyma ceny 1599zł sztuka, natomiast nowe Zensor 7 można dostać już za 1269zł szt. z wysyłką gratis. Brać zatem Zensory czy dopłacać do Spektorów? Muzyka każda bez wyjątków. Nigdzie nie znalazłem żadnych typowo porównań w Internecie. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...