Skocz do zawartości

Joseph_k78

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Joseph_k78

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Rzeszów

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ta opcja z opisami wydań jest obecna co najmniej odkąd ja używam Roona, tj. od grudnia 19. Dodatkowo wykrywa booklety zapisane w pliku PDF, ale przegląda się je przy pomocy zewnętrznej przeglądarki PDF.
 2. Jeśli lubisz słuchać trzeszczących od przesterowania nagrań to Twoja sprawa. Loudness war bylby akceptowalny do pewnego poziomu, jednak jeśli już słychać trzaski, pierdzenie i podobne efekty to nie, nie da się tego słuchać. I chyba słuchu Ci nie szkoda.
 3. Death Magnetic wersja z gry Guitar Hero III. Wersji oficjalnej ciężko słuchać. Większa głośność a przesterowane bębny w wersji GHIII brzmią naturalnie. Jeśli ktoś używa Roona, to ma tam informację dotyczącą zakresu dynamicznego danego albumu. Czy jest to ten sam algorytm co w dr database i we wtyczce do foobara to nie wiem, ale czasem zdarza mi się trafić na albumy o wyższej wartości DR. Ostatnim takim nabytkiem okazał się najnowszy minialbum Furii.
 4. Moją alternatywą okazała się Malina. Możesz tam zainstalować różne oprogramowanie do muzyki. U mnie działa jako końcówka do Roona i Spotify Connect (Ropieee XL).
 5. Ja swojego nie sprzedam nigdy[emoji4] Szkoda, że nie mam chociaż jeszcze jednej sztuki.
 6. Apkę na tablety od PC różni tylko to, że brak bit-perfect i wsparcia dla USB-Audio. Ciężko mi to zrozumieć, bo ostatnio uruchomiłem Malinę na RopieeeXL i Roon bez problemu wykrył, jakiego DACa do Maliny podłączyłem i jakie ma możliwości. Czemu nie idzie tego zrobić w aplikacji Roona na Androidzie? Tym bardziej, że temat już dawno był poruszany na forum Roona.
 7. Po rozwinięciu menu w lewym górnym rogu na prawo od Twojego imienia jest kwadratowa ikonka czterech strzałek. Tak samo jak na desktopie w PC.
 8. [ Ustaw jeszcze Roona na fullscreen, to zniknie Ci górna belka z godziną i dolna biała. Ładniej się wtedy prezentuje.
 9. Ja z powodzeniem stosuję Samsunga Galaxy Taba S6. Apka Roona wygląda jak ta desktopowa, szkoda, że to audio ograniczone jest przez Androida. Wcześniej używałem 8 calowego tabletu nVidia Shield K1 i tam apka też hulała, chociaż dopiero od którejś aktualizacji, bo wcześniej zawieszała się na logo Roona.
 10. Na szczęście z Roonem działa wybornie [emoji106][emoji4]
 11. Tak, musi być włączony, na nim działa Core i tam zachodzą wszelkie działania. Inne (inny komputer, smartfon) są w trybie klienta i zawsze "szukają" rdzenia.
 12. Bandcamp dodał castowanie na Chromecasta. Wreszcie....
 13. Sybilanty są wyraźne ale nie powodują odruchu chęci strącenia słuchawek z głowy. Tor to Roon (Tidal)>CA>SMSL m500/xDuoo TA-20>Hifiman HE 400i/Oppo PM3. Żadnych nieprzyjemnych dźwięków.
 14. W sumie to wątek o CA a ja się rozpędziłem pisząc o m500, tak więc ostatni post jego dotyczący i z góry przepraszam za offtop. Nie wiem jak przedwzmacniacz gra, ale kolega z innego forum podpiął go pod SMSL SAP9 po balansie i sobie chwali. Napisał, że SAP trochę inaczej brzmi jak m500, ale teraz ciężko mu jest wrócić i słuchać tylko z dziurki tego drugiego. Grałem jeszcze z Hifimanami HE 400i, by sprawdzić jak sobie z nimi poradzi wzmacniacz pod względem mocy i daje radę, aczkolwiek maksymalna głośność nie powoduje, że słuchawki skaczą na głowie. Na pewno trzeba gałkę bardziej podkręcić niż przy Opposach, w moim przypadku wystarczy 20-25/40, no 30 to max, ale to też zależy od głośności konkretnego albumu. Z m500 Hifimany grają jaśniej (nie znaczy to, że sucho) niż Oppo PM3, ale to wina Oppo, one mają niby szczegółową górę ale jakoś taką przyciemnioną. Na chwilę obecną bardziej mi pasuje granie z nimi. Z Hifimanami nie grałem za długo, by móc coś więcej napisać. Nie mam natomiast żadnych słuchawek 300Ω, tutaj może być gorzej z mocą i nie wiem, czy właśnie jakiś dodatkowy wzmacniacz pokroju SAP9 czy SAP10 nie byłby potrzebny.
×
×
 • Utwórz nowe...