Skocz do zawartości

hopa

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O hopa

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Niestety AVR-2312 nie ma liście obsługiwanych urządzeń. Jest za to X2700, którego zakup rozważałem i wygląda na to, że apka Audyssey MultEQ Editor rozwiązałaby problem (trochę lipa, że trzeba wydać dodatkowo stówę, aby wyprostować niedoskonałości sprzętu). Jednakże po zabawie z X2600 jestem zniechęcony do Denona. Jak już wydawać 3k to wolałbym coś co ma bardziej nowoczesne menu i jest bardziej elastyczne w konfiguracji - bez jakiś dziwnych ograniczeń. Przejrzałem testy, fora itd. i miałbym ochotę spróbować Onkyo TX-NR696 lub RZ740 (nie wiem czy ten drugi warty jest dopłaty 1,4k bo wygląda na bliźniaczy model włożony jedynie do bardziej prestiżowej serii). Niestety wygląda na to, że jest jakiś problem z dostępnością tych modeli.
 2. Witam Mam amplituner Denon AVR-2312 i niedawno zmieniłem kolumny z Dali Zensor 7 na Fyne Audio F501. Początkowo byłem zadowolony ze zmiany, jednak po kilku dniach przeprowadziłem nową kalibrację Audyssey (początkowo grałem wg kalibracji dla Zensorów). Niestety nowa kalibracja mocno dławi basy o około 14 - 17dB z wierzchołkiem przy 70-80Hz. Wiadomo, ze F501 mają mocny fundament, jednakże przy graniu po nowej kalibracji wydaje się że coś jest jednak nie tak - basy są nienaturalnie dławione. Niestety po kalibracji nie da się ręcznie nic poprawić. Albo grasz w trybie z korekcją Audyssey albo w trybie zupełnie ręcznym. Teoretycznie jest korektor, do którego można skopiować ch-kę z Audyssey ale jest on raptem 7-punktowy gdzie w obszarze basu są 1-2 regulatory. Natomiast widać że ch-ka Audyssey jest opisana w bardziej złożony sposób. Tak czy owak poległem z tą regulacją. Próbowałem kilka razy przeprowadzić kalibrację przy różnych ustawieniach kolumn, w tym odsunięte mocno od ścian. Zdesperowany nawet obłożyłem dół kolumn poduchami - aby uzyskać konstrukcję "zamkniętą" i zasymulować podczas pomiaru mniejszy bas.. Bez większych zmian w ch-ce. Gdybym wiedział, zostałbym przy kalibracji dla Zensorów 7. Myślałem o upgrade do AVR-X2700- jednak całe szczęście miałem okazję najpierw pobawić się podobnym AVR-X2600 kolegi - okazuje się że cały system Audyssey oraz możliwości konfiguracji praktycznie nie zmieniły się i Denon nie wchodzi w rachubę. Wkurzony zamówiłem amplituner Sony STR-DN1080. Tu pod względem kalibracji i dźwięku było bardzo dobrze i cały zestaw grał bardzo swobodnie i z balansem tonalnym, który mi odpowiadał. Wprawdzie Sony w ogóle nie ma korektora, ale nie czułem potrzeby poprawiania czegokolwiek (aktywowałem jedynie "Music Optimizer" który stanowi łagodny kontur czy tzw. loudness). Soniak zwiódł mnie za to innych polach - interfejs nieco już archaiczny, nieco powolny, oraz brak sygnalizacji jaka konfiguracja dźwięku wchodzi i wychodzi z urządzenia (i ciągła walka w ręczne przełączanie trybów pomiędzy Stereo i DD/DTS) - i go odesłałem. Pozostało grać Denonem w trybie bez korekcji Audyssey - jednak, mając w pamięci jak grał soniak czuję niedosyt (ech, może trzeba było go zostawić). Rozwiązaniem było by delikatne zamaskowanie dużego talentu F501 w obszarze basu podczas kalibracji - tylko jak to zrobić ? (niestety nie ma tu klasycznego otworu bass-reflex, który by można było zatkać).
 3. Witam Mam model AVR-2312 (z 2013 r.) i przez chwilę testowałem Sony STR-DN1080 - tam natężenie dźwięku przyrastało znacznie szybciej. Wówczas uznałem, że sony ma po prostu więcej mocy. Ale czytając obserwacje kolegi extc1981 wydaje się że Denony tak mają. W pełni zgadzam się z opinią, że menu Denona i sposób obsługi nie jest intuicyjny. Co gorsza w nowszym X2600 nie wygląda to wiele lepiej. Stąd szukam alternatywy. Sonego odesłałem bo wkurzało mnie, że nie ma jasnej sygnalizacji na panelu czołowym typu sygnału jaki wchodzi (stereo / DD / DTS / itd) oraz trybu wyjściowego. Dodatkowo, interfejs w Sony nieco już leciwy (model 2017) choć wydaje się bardziej przejrzysty.
×
×
 • Utwórz nowe...