Skocz do zawartości

darrr1

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Tak krótko o rękojmi. Do roku czasu ujawnione wady są domyślnie jako z winy producenta. Po roku od zakupu trzeba udowodnić że to wina producenta. Jak to wygląda w praktyce: na przykładzie iphona. Gwarancja 1rok, rękojmia 2lata. Po półtora roku psuje się. Do sprzedawcy na rękojmię, on do serwisu który orzeka że to nie jest wada ukryta i odmawia naprawy bezpłatnej. Sprzedawca podpiera się tym i odmawia naprawy z tytułu rękojmi. Gdyby gwarancja producenta była jeszcze ważna to nie byłoby problemu. Serwis by naprawił i nie byłoby problemu. Tu skoro minęla gwarancja to można liczyć tylko i wyłącznie na dobre serce sklepu/serwisu.
 2. Taki IMHO kup. https://allegro.pl/oferta/potencjometr-precyzyjny-20r-64w-200-x-2szt-9677573628
 3. Dane znamionowe tego wentylatora( moc napięcie) Jeżeli dobrze podałeś to jego rezystancja to 12V/0,2A =60R Wychodzi więc że rezystor 7R potrzebujesz by obnizyc napięcie z 5.4 do 4.8V
 4. Nie pisałem o prostokątcie w kontekście thd. Co masz na myśli pisząc o dynamice wzmacniacza?
 5. "Znaczna moc" to jednak nie maksymalna. Do tej pory nie widziałem aby ktokolwiek pokazując wykres thd wycinał sygnał podstawowy. W innym linku tu zamieszczonym wyczytałem że poziom sygnału prostokątnego ustawia się na okolo połowę mocy. Co do wzmacniaczy firstwatt to od razu N. Pass pisał, że to w tych konstrukcjach najważniejszy jest ten pierwszy wat i takie podaje dane. Wielkość zniekształceń zwiększa się wraz z mocą czego nikt nie ukrywa.
 6. Dzięki za linka. Super dla laboratoriów ale w warunkach diy chyba za wiele do zrobienia Chyba nie ma tam nic o wartościach nominalnych dla sygnałów. Mówisz thd na max mocy ? Kto tak mierzy i jak wtedy porównać 2 wzmacniacze?
 7. Ok. Ja Ciebie rozumiem ale pokaż mi jakiś standart w pomiarach abyśmy mogli sobie właśnie w ten sposób np. porównać thd+N. Np jak sprawdzić to dla wzmacniaczy o różnej mocy np mój 25(zmierzone 22.6W) i jakikolwiek o mocy np 100W?
 8. Więc powiedz jak mierzyć wzmacniacz skoro nie dla 1W? Możesz podać parametry techniczne pomiarów?
 9. Widzisz trzeba wiedzieć co szukać. Dlatego pisałem w skrócie co i jak mierzyć. To co ja robilem to : 1. Pomiar mocy - trojkat 1khz 2. Pomiar wzmocnienia - sinus 1khz 3. Kwadrat - tu o mało nie usmażyłem wzmacniacza bo dałem max amplitude na 1khz. 4. Charakterystyka przenoszenia - sinus od 20hz-200kHz dla 1vrms na wejsciu. Niestety ręcznie odczytywany na oscyloskopie Teraz próbowałem Arta ale nie bardzo wiem jak do tego podejść.
 10. Sam jestem na etapie pomiarów wzmacniacza i jestem ciekaw jakie podstawy masz na myśli czyli w skrócie co i jak mierzyć?
 11. To 10 Vpp czy rms? W moim M2x przesadziłem z amplitudą i usmażyłem rezystory biasu. Tzn jeszcze działały ale juz mocno się grzały. Tak to wyglądało. Ochrona głośników zadziałała.
×
×
 • Utwórz nowe...