Skocz do zawartości

Fafniak

Uczestnik
 • Zawartość

  8 840
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

16 610 wyświetleń profilu
 1. i masz do tego prawo Co nie zmienia tego, że warto przeczytać. Nie chcecie, wasz wybór. Rozumiem. Ciekawe, że mając tak ciekawe przemyślenia dotyczące postrzegania, nie masz zamiaru poczytać o psychice i postrzeganiu. Luz. Ciekawe, że jak polecałem artykułu z "Przekroju" - to właściwie mało kto się odezwał (też tak naprawdę dotyczyły naszej psychiki i postrzegania) Spadam, faktycznie nie ma sensu.
 2. Cóż Proponuję przeczytać, bo w sumie to nie jest o filmie tylko o naszej psychice. Zamykanie się na różne spojrzenia jest nierozsądne.
 3. https://www.wprost.pl/kraj/11406685/psycholog-o-dyskusji-wokol-filmu-holland-opowiesc-o-otwarciu-granicy-z-bialorusia-to-wizja-kogos-kto-nie-przeszedl-etapu-doroslosci.html W rzeczywistości nie tylko o filmie
 4. Taka ciekawostka https://natemat.pl/513352,jak-powstala-animacja-chlopi-czy-uzyto-ai-kulisy-kandydata-do-oscara
 5. Waters https://www.terazmuzyka.pl/byly-saksofonista-rogera-watersa-wspomina-jak-parodiowal-polska-wiesniaczke-wideo/
 6. Ale rozróżniasz wypowiedzenie się o całości od sformułowania:
 7. Nie. Napisałem wyraźnie, że po obejrzeniu fragmentów dostępnych w sieci. I napisałem, że te elementy mnie zaniepokoiły, bo nie sa użyte bez powodu/przesłania. Jakaś "fundacja" (?) oskarża go o używanie symboli, które według tej fundacji/działaczy prowadzą do tego że Waters jest uznawany za antysemitę. MA problemy po koncertach w niemczech z racji używania mundurów podobnych do tych od hugo bosa Choć wydawało mi się zawsze że odnosi się on generalnie do władzy z naciskiem na tą dążąca do wojen. Ale okazuje się że miał też wypowiedzi idące w tą stronę. Potwierdzają to ludzi blisko z nim współpracujący. Ale według mnie nie można takich wypowiedzi łączyć z tym co na scenie prezentuje Przepraszam-chaotycznie pisę. Zmęczony jestem.
 8. Nie zrozumieliśmy się. Robiąc film, odwołujesz się do masy elementów tkwiących w kulturze, wychowaniu, historii. Niektóre z nich są "wdrukowane" tak mocno, że ich postrzeganie jest absolutnie jednoznaczne. Podobnymi zabiegami posługuje się Waters, w związku z czym ma teraz kłopoty. I niezależnie od tego czy go lubię, czy nie, to zadziwiony jestem "z powodu czego" ma kłopoty. Reżyserzy nie są idiotami i posługiwanie się tymi elementami jest rozmyślnym działaniem. To jest jedna z podstaw filmu. Działanie z przesłaniem. I to, co widziałem, mnie zaniepokoiło, bo nie ma przypadku w tym przypadku . Nie może go być.
 9. Nie wiem, nie słyszałem nic o tym. Nie "żyję" doniesieniami z "frontu" Obejrzałem na razie te fragmenty, które gdzieś tam w sieci się poniewierają i wysłuchałem recenzji imć Raczka. Jak obejrzę całość, to się wypowiem albo przemilczę ;). Dla mnie, od strony, że tak powiem języka filmowego i użytych zabiegów, niepokojące jest podprogowe przesłanie. Ono odnosi się do wpisanych "w nas" schematów/wyobrażeń/obrazów wydarzeń historycznych/przekazów/filmów o tematyce II wojny i okupacji.
 10. Bardzo mi przykro, ale niewiele zrozumiałeś z moich wywodów. Jest to prawdopodobnie moja wina, wina moich nie do końca jasnych wypowiedzi, lub twojego nastawienia. Nie bardzo mi się chce to analizować. Prawdopodobnie to jest niezrozumienie na zasadzie tego co było przy wymianie zdań z gienas-em. Wybacz, ale wolę odpuścić.
 11. Ponieważ chciałem mieć coś, co można nosić w kieszeni i słuchać gdziekolwiek (kładąc głowę na poduszce, na boku też.) Chciałem, żeby miały aktywne wygłuszanie. Pojemność baterii nie miała zbyt dużego znaczenia, bo jak słucham 2h to jest max. Kupiłem wpierw "REALME Buds Air 3" I nie było w sumie bardzo źle, ale wkurzał koszmarnie sposób wyjmowania słuchawek. Nie wiem, może ja mam zbyt suche ręce, ale ślizgały mi się i cięzko czasem było je wyjąć z "puzderka" Druga wada to przedziwny ucisk w uszach po włączeniu tego aktywnego i silniejszego wygłuszania. No i jednak płaski dźwięk, bez życia. Postanowiłem wymienić na inne Edifire Neobuds pro Pierwszy egzemplarz miał w lewej słuchawce znacznie słabszy akumulator (nawet 40% różnicy) I powiem tak. Dźwięk jak dla mnie, znacznie lepszy bardziej żywy, możliwość definiowania "gęstości" przesyłanych danych. Aktywny system wygłuszania nie powoduje ucisku w uszach. A słuchawki wyjmuje się znacznie prościej
 12. Chyba nie zrozumiałeś, co miałem na myśli. Przeczytaj, proszę jeszcze raz, co napisałem. Może inaczej to ujmę: Nie powinni, bo nie widzieli filmu. Mogą to zrobić (w sensie, że może to się zdarzyć ,a nie że ktoś da im przyzwolenie), bo są tylko ludźmi ze swoimi wszystkimi słabościami.
×
×
 • Utwórz nowe...