Skocz do zawartości

Fafniak

Uczestnik
 • Zawartość

  1229
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fafniak

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

2118 wyświetleń profilu
 1. Absolutnie nie Gdybym usłyszał to podejrzewam ze oddałbym ten sprzęt
 2. Moje kolumny to RLS Oberon II Tap 8 u mnie działa ( kupowałem dla DC blockerow ) i to tyle co moge powiedzieć. Bardzo porządnie wykonany sprzęt.
 3. Nawet nie wiedziałem że coś takiego jest... A jak to ma sie do wspólpracy z tomankową TAP8 ? Bo w niej mam 4 filtry DC
 4. Pytanie jest na tę chwilę mocno teoretyczne ale chciałbym usłyszeć pewne typy. Mam audiolaba 8200q + 2x8200m Dla niektórych sprawa może być nie do pojęcia ale męczy mnie już włączanie tych wszystkich klocków. Do tego dochodzi jeszcze Dac... Brzmienie mi bardzo pasuje. Jeden klocek o podobnym brzmieniu najlepiej z DAC
 5. Kabel głośnikowy.

  No to jeżeli chodzi o roznice w głośności to tak jak wspomniałem, nie widać specjalnych problemow, bo wygląda na to że kolumny pracują w bardzo podobnych warunkach. a A może chodzi o roznice w głośności „na początku wzmocnienia” co jest zwykle spowodowane nienajlepszym potencjometrem?
 6. Kabel głośnikowy.

  Może się zgubiłem, ale pytający ma zdaje się problem z różnica głośności pomiędzy kolumnami/kanałami? Czy źle zrozumiałem ?
 7. Kabel głośnikowy.

  cóż ... nie widac jakiś problemów specjalnych miejsce odsłuchowe jest pośrodku ? a jakie druty tam masz położone ?
 8. Kabel głośnikowy.

  Ponieważ rożne są informacje co do rzeczywistej prędkości rozchodzenia się prądu w przewodniku ( od 200 000 km/s aż do 50 000 km/s ) to dla tych 2 wartości obliczona różnica w czasie: przy 200 000 różnica dla tych 4 metrów to 0,00000002 sekundy dla 50 000 to ta różnica wynosi 0,00000008 sekundy Jeżeli prawdziwą informacją jest że podczas doświadczalnych testów wyznaczono słyszalna granicę jittera na 20 nanosekund (zawodowi audiofile podobno uczestniczyli) to jest to poziom z pierwszego przykładu (mam nadzieje że te wszystkie zera mi się nie popyrtały.) Tyle że w przypadku jittera mówimy o odtwarzaniu/przetwarzaniu sygnału cyfrowego na sygnał analogowy. W przypadku długości kabla mówimy tylko o opóźnieniu sygnału. Dla świetego spokoju, lub możliwości odsprzedaży, większość kupuje równe kable
 9. Kabel głośnikowy.

  Są dwie szkoły. Jedna opiera się na fizyce i realnych możliwościach ludzkiego słuchu i mózgu. Ta szkoła opierając sie na prędkości rozchodzenia się prundu w kablu twierdzi że nie będzie to mieć znaczenia. Druga szkoła opiera się na doświadczeniach słuchowych. Ta szkoła twierdzi że nawet skrócenie kabla o kilkanascie/dziesiat centymetrów wprowadza niebagatelne zmiany. Ta szkoła z zasady ignoruje fizykę (tą poznaną) i opiera się na niewyjaśnionych zjawiskach fizycznych lub wychodzących poza możliwości pomiarowe instrumentów badawczych. Jednak efekty tych zjawisk wytrawny audiofil jest w stanie usłyszeć bez specjalnego problemu, oczywiście tylko wtedy gdy wie co jest podłączone. Ktora wersję wybierasz? Z pragmatycznego punktu widzenia, łatwiej odsprzedać równe kawałki przewodów. edytka... To wszystko przy założeniu że mamy doczynienia z normalnych porządnym przewodem a nie jakimś przedziwnym wynalazkiem
 10. Cześć wzmacniaczy zrobiona na „tradycyjnych potencjometrach” może pochwalić się taką przypadłością. Wiem że niektórym udawało się wymienić taki wzmacniacz a inni machali na to ręką bo ystepowalo to tylko w bardzo małym zakresie na początku. staralbym się wymienić. Wałcz o swoje to nie jest sprzęt który kosztuje „setzlotych”
 11. A czy mógłbyś "step by step" opisać to? Bo ten rezystor też mama dodać czy to jest rezystor który już jes w przedwzmacniaczu? (bo trochę wprowadza niepokój sformułowanie " dołożyć do rezystora"- co sugeruje że ten rezystor juz jest...)
 12. Tylko jakie wartosci dobrać ? OD czego startować ? Czy moze
 13. Robiłem Zastanawia mnie że dotąd tego nie obserwowałem
 14. Advance Acoustic X-i105 jakie ma brzmienie ?

  Ale o 803 pisaliście : Dzień dobry. Najprościej amplituner ten można porównać do obecnego na naszym rynku już od dłuższego czasu wzmacniacza Yamaha A-S701 na bazie którego został zbudowany. To brzmienie mocne, dynamiczne z dobrą szczegółowością oraz wyeksponowanymi skrajami pasma, jednak połączonymi dobrym, gęstym środkiem. To amplituner uniwersalny, ale charakteryzujący się raczej dynamicznym, swobodnym, energicznym brzmieniem. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. I teraz @Mateo89 będziesz nadal czytał opinie w internecie czy jednak wypożyczysz do domu żeby zorientować się jak u CIEBIE ten sprzet zagra ?
×