Skocz do zawartości

Fafniak

Uczestnik
 • Zawartość

  468
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fafniak

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

1295 wyświetleń profilu
 1. W co grają producenci audio?

  Bardziej chodziło mi o to że bardzo ciężko po budowie sprzętu oceniać brzmienie
 2. Ale to raczej nie jest wątek do doradzania ?
 3. W co grają producenci audio?

  Obydwa są pełnowymiarowe Ten z całą masą wnętrzności to Original 2008F Ten z audiofilskim powietrzem to Musical Fidelity E61 Obydwa grają inaczej. Powiedziałbym ze Original jest nudny ale za to najbardziej zrównowazony " pełny" nic nie wybija się ponad przeciętność i sprawia frajdę przy długim słuchaniu. MF czaruje średnicą i wysokimi, ma więcej "powietrza". Ma mniej basu "wysokiego"i niskiej średnicy natomiast ten najniższy jest ale taki "punktowy". Na 100% nie jest to sprzęt który sobie wyobrażałem kupując go. Fama "ciepłego"sprzętu firmy MF u mnie legła w gruzach - chyba że CDki są tak strojone dla zrównoważenia wzmacniaczy które faktycznie są cieplejsze. Najgorsze jest to że "Selling England by the pound" brzmi po prostu sucho na tym odtwarzaczu.
 4. W co grają producenci audio?

  No mój jeden CD ma całą masę audifilskiego powietrza a drugi... jest pełen wspaniałości
 5. Jedynie Dac jest w stanie przetwarzać sygnał cyfrowy. przedwzmacniacz nie ma żadnych cyfrowych wejść... niezaleznie od tego co ustawię w BD to wersja 2.0 brzmi tragicznie. ustawienie 5.1 i tego pcm oraz koduj dźwięk dookolny , daje najfajniejsze efekty. tylko nie rozumiem tego.
 6. Mam kilka koncertów i płyt muzycznych. Jedna z nich to Metallica z orkiestrą filharmoniczną. Problem z tą realizacją jest taki ze brzmi dobrze na 5.1 i bardzo źle na 2.0 - według mnie końcowa realizacja jest po prostu skopana Odtwarzacz mam BD a sama płyta jest wydana na DVD. - sygnał idzie do audi-gd NFB 1.32 I teraz z moich walk z odtwarzaczem i jego ustawieniami. Wyłączoną mam konwersję do stereo w odtwarzaczu. Ustawione "zakoduj dźwięk dookólny" Oraz wyjście cyfrowe ustawione na PCM Przecież mój DAC raczej nie czyta 5.1 zgłupiałem trochę
 7. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Może nie róbmy offtopa - założę temat o odtwarzaniu płyt muzycznych z DVD i BD
 8. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Przy ustawieniu konwersji na PCM w odtwarzaczu BD i na wyjściu cyfrowym jest ustawione zakoduj dźwięk dookulny.. Mój audio-gd to czyta Płyta jest ustawiona na 5.1 ale czy czegoś nie pomieszałem... to nie wiem wejścia optyczne i coaxialne to wejścia cyfrowe - generalnie robią "to samo"
 9. Zakup pierwszego zestawu audio...

  To dokładnie napisałem. Natomiast faktem jest że są też amplitunery "gołe", tylko z radiem
 10. Zakup pierwszego zestawu audio...

  ekhm... czyżbym napisał coś innego ?
 11. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Nie no... to jest jasne ze musi zostać zmieniony z postaci elektrycznej na optyczną, raczej innej możliwości nie ma. Pytanie pozostaje jednak czy to jest jedyny zabieg.
 12. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Jeszcze raz..... w teorii ( u mnie w praktyce) każde urządzenie podłączone poprzez hdmi do tv prześle sygnał video i audio do tv. Sam telewizor zwykle ma wyjście optyczne na którym pojawia się sygnał cyfrowy z aktywnego kanału/urządzenia. To wyjście optyczne "telewizorowe" podłączasz do wejścia optycznego w amplitunerze. nie wiem jednak co dzieje się z sygnałem wielokanałowym. Czy wyjście z telewizora puszcza dokładnie ten sam sygnał co dostaje po hdmi? Czy następuje jakas konwersja?. Od dawna nie mam amplitunera wielokanałowego wiec nie sprawdzę.
 13. co to znaczy że dźwięk jest renderowany

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Renderowanie
 14. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Musisz zobaczyć jakie złącza bedą miały twoje sprzęty. Dekoder upc ( choć tutaj można będzie to chyba ominąć bo większość telewizorów ma wyjście optyczne i na nim pojawia się dźwięk z dekodera), jakie wyjścia ma Xbox one itd. Itp. podloczenie audio będzie niezależne od połączenia hdmi idącego do TV. Przy czym TV na swoim wyjściu optycznym powinien mieć dziwek który przyjdzie z hdmi...
 15. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Hdmi to generalnie potrzebne ci jest w TV. Dzwiek do amplitunera prześlesz złączem optycznym lub coaxialnym. Niektóre amplitunera maja złącza hdmi i puszczają sygnał video dalej a dekorują tylko dźwięk.
×