Skocz do zawartości

faud

Uczestnik
 • Zawartość

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zmienił się adres IP (inna karta sieciowa). Możesz na routerze sprawdzić, czy się coś nowego podpięło do WiFi i sprawdzić nowe IP, albo ponownie wydać komendę ifconfig aby go sprawdzić na konsoli. Jak nie pomoże, to ponownie podłącz kabel i zobacz, czy coś zostało z ustawień WiFi.
 2. Nie. Do dźwięku nie mam uwag. Po kupieniu Toppinga natknąłem się na Gustarda x16 i go też kupiłem. Porównywałem oba i ja nie słyszę różnicy w dźwięku między nimi. Pisałem o tym w wątku https://forum.audio.com.pl/topic/80534-dac-do-1500-zł/ U mnie zostaje Gustard, ale tylko ze względu na XLRy, bo tylko takie wejście mam we wzmacniaczu i nie muszę kombinować z przejściówkami.
 3. Najwygodniej: podłączyć kabel ethernet. i wykonać komendę: ifconfig albo ip a Nie pamiętam, która zadziała. Pokaże ona adres IP maliny. Na komputerze w przeglądarce wpisujesz adres maliny. Powinna pojawić się strona moOde. Potem: m -> Config -> Network.
 4. Alt+F2 przełączy Cię na inną konsolę i będziesz miał możliwość logowania.
 5. Kupiony w marcu od polskiego dystrybutora. Jak nowy. Komplet fabryczny. Paragon z marca. 980zł. Kontakt przez PW.
 6. faud

  DAC do 1500 zł

  @logo83 Próbuję znaleźć jakieś różnice, ale nie jest łatwo. Po pierwsze: nie da się wybrać, by wszystkie utwory były odtwarzane z maliny w tym samym formacie (patrz tabelka wyżej). Postanowiłem więc porównywać tak, jak zwykle słuchałem wcześniej, czyli Tidal HiFi, --enable-mqa-passthrough true. Wyjścia RCA. Po drugie: czas przełączania kabli i restartu utworu - jakieś 15s - nie pozwala na zauważenie niuansów. Mam słabą pamięć muzyczną i ograniczone już słuch. Da mnie oba grają identycznie. Moim zdaniem: X16 jeśli ktoś potrzebuje XLR, zasilacza liniowego w cenie, albo MQA. D50s mu nie ustępuje. Jeśli ktoś liczy każdą stówę, to będzie on bardzo dobrym wyborem.(W komplecie brak zasilacza) Zatrudniłem dzisiaj młodszego "eksperta" z lepszym słuchem. Werdykt po przesłuchaniu kilkunastu utworów: D50s jest bardziej dźwięczny, ale jak wchodzi wokal, to lepszy jest z X16. W X16 lepsze są też niskie tony. Tak, jak pisałem wcześniej - ja tego nie słyszę.
 7. faud

  DAC do 1500 zł

  Teraz różnica to 57zł. Jak zamawiałem, to na hifigo 1736, a na amazonie ok 2200. Dzisiaj wybrałbym inaczej.
 8. faud

  DAC do 1500 zł

  To też zależy od regulaminu sklepu. Tutaj miałem mieć 50% refundacji kosztów zwrotu i 100% refundacji ponownego wysłania towaru. Trzeba tylko uważać na cło w Chinach. Na formularzu EMS można było zaznaczyć zwrot towaru, więc może nie naliczyliby za chińską elektronikę. Największą zagwozdkę miałem: jak wykaligrafować adres docelowy
 9. faud

  DAC do 1500 zł

  Sprawdzałem tylko w necie. Z ubezpieczeniem 2000zł., 3kg, 20x30x10 Poczta EMS: ok 250zł UPS: ok 350 Też przekaźnik obstawiam. Jest cyknięcie 0,5s po włączeniu. Chyba zrobili jakieś zabezpieczenie przed stanami nieustalonymi i pukaniem w głośniki(coś czytałem). Może to właśnie to. Przy przełączaniu wejść cisza.
 10. faud

  DAC do 1500 zł

  Miałem DACa pakować do wysyłki, ale postanowiłem go jeszcze raz sprawdzić. Poleżał tydzień bez prądu i ożył. Wcześniej też był wyłączany na kilka godzin i nie pomagało. Ożył, ale żeby nie było różowo, to zaczął co pewien czas wydawać ze środka dźwięki. Parę sekund, co kilka minut, nieregularnie. Jakieś bzyczenie przekaźnika? Załączam nagranie, może komuś coś się skojarzy. Od 6-tej sekundy. GUSTARD-X16.m4a Po dwóch godzinach mu przeszło. I tak od wtorku prawie bez przerwy gra i nie sprawia problemów. Małe porównanie informacji na wyświetlaczu: streamer malina +moOde + Tidal Master i HiFi 1,3,4,17 to numery utworów na playliście.
 11. Tidal coś ostatnio kombinuje z MQA. Nawet, gdy wybiorę jakość HiFi, to DAC pokazuje mi MQA. Nie przy wszystkich utworach. Przypuszczam, że zastępują powoli swoje zasoby plikami MQA i niedługo nie będzie wyboru. I jeszcze uwaga do autora wątku: posiadanie DAC MQA i streamera potrafiącego przesłać dalej sygnał MQA, niekoniecznie da spodziewany sukces. Chińskie DACi zwykle dekodują MQA tylko na wejściu USB. Node 2i potrafi przesyłać MQA do DAC, ale nie ma wyjścia USB, którym można je połączyć.
 12. vcgencmd measure_temp cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp Przez www: m -> Configure -> System ponownie m -> System info
 13. faud

  DAC do 1500 zł

  Nie dopłacałem, ale muszę wysłać. Jakim spedytorem? Wykres liczby uszkodzeń danego sprzętu przypomina przekrój wanny. Najpierw sporo, potem gwałtownie spada prawie do zera i po jakimś czasie powoli zaczyna się podnosić. X16 pograł ok 5h i zamilkł. W połowie utworu. Wyświetlacz pracuje. W zależności od puszczanych utworów zmienia się częstotliwość i kodowanie. Zmieniłem wejście. Podłączyłem kompa po USB, TV optykiem. Mogę robić głośniej. Na wyjściu cisza.
 14. faud

  DAC do 1500 zł

  Relacji nie będzie. Przynajmniej teraz. Dopadło mnie pierwsze zbocze krzywej wannowej :( Ma ktoś doświadczenie z wysyłaniem paczek do Chin?
 15. faud

  DAC do 1500 zł

  Przyszedł wczoraj. Pograłem zbyt mało, by wyrażać teraz zdecydowaną opinię. Zdam wkrótce relację.
×
×
 • Utwórz nowe...