Skocz do zawartości

PorkOne

Uczestnik
 • Zawartość

  117
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Rze

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Słuchałem Pylon Diamond 25 (jeszcze pierwszej generacji) właśnie z CXA81 i o ile środek był meeeega, bas podobnie, to góra jakby troszkę przyduszona. Nie chodzi o to że było jej mało, tylko jakoś tak "przez szmatę" 😁 U mnie CXA81 gra z Sapphire 25 i jest według mnie lepiej. Nie lepiej - inaczej. Jakby tak tweeter z Sapphire przełożyć do Diamond 25 to bym brał! No po prostu musisz posłuchać żeby zdecydować.
 2. Szum - tak, realizacja - no coś może być nie tak. Ale to nie wina Tidala, na Apple Music brzmi tak samo.
 3. Ja tam nic nie słyszę, ani z Tidala (natywna apka na maca + hiby fc3 + kz zax) ani z Apple Music. W prawym kanale około 1:36 pojawiają się dźwięki z tła, ale nic poza tym. Sprawdziłem też na stacjonarnym sprzęcie, całkiem głośno i nic. A jakiś inny kawałek? Ale fakt czasem trafiają się źle zgrane płyty, jednak są to jednostki.
 4. Kiedyś w CXN v2 dało się odpalić Tidala bez pilota, ale kiedy dodali Tidal Connect to usunęli tą opcję niestety. Pewnie nie chciało im się utrzymywać 3 implementacji tego samego serwisu (Tidal Connect, Airable i własna). Jeśli chodzi o hires w tidal, to miało być do końca roku, ale mam to gdzieś, bardziej traktuję to jako ciekawostkę, 44/16 wystarczy. Wydaje mi się że max co można uzyskać po Tidalu na CXN to 48/24. Co do Eversolo i innych chińskich wynalazków to wydają się fajne na początku, ale zobaczymy jak to się będzie zachowywało za rok czy dwa. Czy producent będzie dbał o aktualizacje softu. Nie wiem jak wy, ale ja za często nie wymieniam klocków i wolę kupić coś sprawdzonego i stabilnego, co będę mógł używać bez problemów kilka dobrych lat.
 5. Jeśli używasz tylko Todal to Roon nie jest ci do niczego potrzebny.
 6. Ależ Tidal napisał jaki ma plan co do Flac HiRes, trzeba tylko przeczytać: https://support.tidal.com/hc/pl/articles/17412130162961-HiRes-FLAC-i-nowe-poziomy-jakości-dźwięku
 7. Szukaj coś takiego: https://m.sklep.rms.pl/kabel-jack-optyczny-mini-toslink-toslink-cyfrowy-d-jt05-hq-0-5m Są też adaptery na zwykły toslink: https://allegro.pl/oferta/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-7228222691 I jeszcze jedno - dźwięku nie poprawisz, tylko co najwyżej mniej na jakości stracisz
 8. Jeśli MiBox ma wyjście optyczne (świeci się jak popatrzysz w dziurkę jacka), to będzie to lepsze rozwiązanie niż puszczanie przez TV. Zresztą takie kable/przejściówki kosztują kilka PLN, warto spróbować.
 9. Z jakiej apki korzystasz? Powinieneś z HEOS. I w zasadzie tylko ta jest potrzebna.
 10. 99% problemów z połączeniem apka - urządzenie leży po stronie routera. I w 99% reboot routera pomaga
 11. Kurczę... spróbuj posłuchać taki zestaw zanim za niego zapłacisz. Inaczej za miesiąc czy dwa, okaże się że nadal jest coś nie tak.
 12. No to nie wiem czego oczekiwałeś, ale różnica w brzmieniu tych klocków jest duża. Przeszedłem dokładnie taką samą drogę dra800h -> CXA więc wiem o czym piszę. Może problemem są kolumny, repertuar albo słuch 😉 ?
 13. Nie ogarniesz póki Cambridge nie zaimplementuje tego w swoim sofcie. Musisz do nich napisać żeby się dowiedzieć czy planują to u siebie wdrożyć. Tak było z Tidal Connect.
 14. Oooo nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak Deezer Connect! No i CXNv2 na pewno nie obsługuje aktualnie tej funkcji. Tylko z poziomu apki StreamMagic i być może po Chromecast. Możesz napisać na support kambridża i zapytać o to. Co do Sonosa to nie pomogę, ale podejrzewam że jest dokładnie ten sam problem.
×
×
 • Utwórz nowe...