Skocz do zawartości

PorkOne

Uczestnik
 • Zawartość

  55
 • Dołączył

 • Ostatnio

O PorkOne

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Rze

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Focal Chora (czy jak się ta nowa seria zwie) słuchałem, w porządku, ale bez szału, nie kupiłbym. Ale posłuchaj oczywiście.
 2. ChromecastAudio teraz w cenie, więc nie wiem czy kupisz Ale - tak - testowanie przez BT mija się w tej klasie z celem.
 3. A widzisz @Froston, pisałem że może być problem z basem Spróbuj kolumny przysunąć do bocznych ścian i posłuchaj. Możesz je skręcić dokładnie w stronę miejsca odsłuchowego. I nie za daleko od tylnej ściany. Aha, sprawdź jeszcze co będzie jak staniesz mniej więcej na śrdoku pokoju, tam gdzie masz tą czerwoną ciapę na schemacie z kalkulatora. Nie znam tego ampli, ale ma chyba wyjście na suba, może ma też w menu włączenie/wyłączenie. Upewnij się że jest wyłączony, inaczej może jakiś filtr odcinać dół.
 4. MQA - nie zawsze chodzi o to żeby było lepiej, czasem wystarczy inaczej Zresztą co znaczy lepiej? Test na http://abx.digitalfeed.net/ - nie do końca jest wymierny. To są kawałki których możesz nie znać, nie lubić danego gatunku. W tym co słucham jestem w stanie zauważyć różnicę lossy vs lossless bez większego problemu, a w tym teście bywa różnie, nie mogę przewinąć, zastopować. Ale fajnie sobie zrobić
 5. No akurat dac-i są u mnie jednym z tych mniej wpływających na dźwięk elementów. Ale tak, tutaj się zgodzę. Bardziej skupiłbym się na głośnikach i wzmacniaczach. Darko gada czasem dyrdymały ale fajnie się go ogląda 😁
 6. Szczerze mówiąc to nie do końca kumam do czego dąży ta dyskusja. Pomiary to jedno a brzmienie to drugie. Trzecie to co komu się podoba brzmieniowo czy wizualnie. Czwarte - pomieszczenie w którym słuchasz, niestety pewnie 90% ludzi nie ma świadomości jak bardzo to wpływa na brzmienie. No i niewiele osób jest w stanie poświęcić tyle żeby dojść do miejsca gdzie wszystkie elementy wpływające na brzmienie zostały ogarnięte. Co do "transparentności" - nie sądzę że jest jakiekolwiek urządzenie które jest transparentne, zawsze dorzuci coś od siebie. Mniej lub więcej, ale dorzuci. Czy cena tutaj gra rolę? Pewnie trochę tak, ale nie do końca. Zauważcie też że w serwisach jak Audio nikt nie mówi że dane urządzenie jest absolutnie najlepsze (przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałem). Przeważnie jest lepsze od czegoś pod takim względem, gorsze pod innym. Zawsze jest odniesienie do czegoś z podobnego segmentu. No i bierze się pod uwagę przedziały cenowe. Dlaczego? No bo co by było gdyby ktoś to podważył? Jak to udowodnić (patrz początek mojego posta)? A co do autorów jak Darko - ja nie mogę gościowi nic zarzucić. Pokazuje ciekawe sprzęty, z tego co wiem to kupuje je za kasę od patronów. Przekazuje swoją opinię. I mam świadomość że jest to jego SUBIEKTYWNA opinia i w jego warunkach, i w muzyce którą lubi - ten sprzęt się sprawdza lub nie, ale to co mówi to są dla mnie wskazówki na co zwrócić uwagę.
 7. Spróbuj zrestartować apkę, po uruchomieniu poczekaj kilka sekund. Zakładam że CCA i iPhone wpięte do tej samej sieci wifi.
 8. Upsampling ma sens jedynie gdy upsamplowany materiał będzie edytowany czy przepuszczany przez jakieś filtry. Inaczej sensu ni ma, nic to nie polepszy.
 9. Z autopsji, reserczu na ten temat i eksperymentów
 10. Specyfika małego pomieszczenia i ustawienia po długości. Z ustawieniem kolumn jest tak że powinny mieć naokoło trochę miejsca, jak już wspomniałeś, ale też ich rozstawienie powinno być trochę większe niż to co masz w pomieszczeniu, jak dla mnie około 3m. To stereofonia. A co do basu, to w pomieszczeniach, o takich wymiarach, tak się bas rozkłada. Będzie wszędzie, tylko nie na środku pokoju. A co do HDMI to na przykład automatyczne włączanie amplitunera jak włączasz TV. Lub włączasz konsolę i włącza sie automatycznie ampli i TV. Technicznie nic więcej nie da, tylko wygoda.
 11. Wydaje mi się że cokolwiek tam wsadzisz problem będzie z: stereofonią - raczej będziesz musiał dosunąć do ścian bocznych będzie brakowało basu w miejsciu odsłuchu Kombinacje sprzętu które podałeś wydają się OK. Możesz jeszcze popatrzeć na Denon DRA-800H (czy jakoś tak). W porównaniu z Yamahą ma wejścia HDMI, czyli podepniesz sobie TV czy konsolę.
 12. Jakby ktoś potrzebował to mam wolne sloty u siebie.
 13. Heos niestety jest ubogi w funkcje. Działać - działa, całkiem stabilnie. Nie wydaje mi się żeby Denon/Marantz porzucił swoją technologię, zresztą jest już kilka dobrych lat. Aaaaalleee... mając 2-2.5k brałbym Node2i, strimery marantz i denon nie są warte swojej ceny.
 14. Hej, Jak podchodzicie do takich testów jak na http://abx.digitalfeed.net/lame.128.html? Czy faktycznie szukacie różnic czy może zniszczeń po kompresji? Poległem przed chwilą na daft punk... Jak dla mnie to próbki trochę za długie.
×
×
 • Utwórz nowe...