Skocz do zawartości

PorkOne

Uczestnik
 • Zawartość

  78
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez PorkOne

 1. Tak, u dobrego znajomego, na dobrze znanym mi systemie. Znajomy ma te same odczucia. Spoko, może kwestia konkretnego systemu, może właśnie DSP (którego nie używam). Testowałem kilka różnych opcji i różnicy nie słyszę. Może mam za słaby sprzęt, może głuchy jestem, cholera wie U mnie to świadomy wybór po testach, ale każdy ma inne oczekiwania, możliwości (i słuch).
 2. Roon-a też polecam. Za serwer robi laptop który nie wiem czy się nie usypia czy co, ale zawsze Roon dostępny. Malina - miałem i podziękowałem. Mimo że jestem techniczny to stwierdziłem że nie chce mi się bawić w restarty, zwiechy itp. Słuchałeś Roon-a i mConnect na tym samym systemie? Niemniej mConnect musi działać żeby muza grała, zgadza się?
 3. To oprogramowanie - serwer i player, który integruje pliki na dysku lokalnym, NAS-ie, Tidal, Qobuz i radia internetowe w jeden interfejs (jedną bibliotekę). Masz do tego apki na Windowsa, Mac-a, telefony którymi sterujesz co i gdzie ma grać. Taki rozbudowany katalog i plajer muzyki. Możesz zobaczyć https://roonlabs.com/ Plusy to: - ładny interfejs (kwestia gustu) - jedna apka do zarządzania biblioteką i odtwarzaniem - stabilność - wysyła muzę w zasadzie do wszystkiego co można podpiąć do sieci domowej - airplay, chromecast, squeezebox, no ale najlepiej działa z urządzeniami które oficjalnie wspierają Roona (wysyła im hires-y) - multiroom - ciężko wszystkie wymienić Minusy: - CENA!!! - dla niektórych brak obsługi Apple Music, Spotify - aha, no i serwer musi cały czas działać żeby to miało sens Ten ziomek często pokazuje jak to działa https://www.youtube.com/c/JohnHDarko
 4. Nie jest. Generalnie niewiele urządzeń to wspiera. Na urządzenia bez TC możesz strimować po BT, AirPlay lub Chromecast. Tyle że BT jest stratne, AirPlay i Chromecast to CHYBA max jakość CD. Poza tym - wyłączasz telefon/apkę i muza nie leci...
 5. No nie wiem... nie jest tak źle. Ale można używać też Roon-a który jest o nieeeebo fajniejszy w obsłudze. Tylko zgadnij które strimery mogą pracować jako Roon endpoint Nie ten wątek Właśnie sobie zwizualizowałem audiofilów ciągnących na zlot z własnymi NAS-ami lub z tak niekoszernymi ustrojstwami jak pendrajwy z muzą...
 6. A widzisz, a takie wynalazki jak Node czy cxnv2 obsługują Tidal Connect, Node nawet z MQA. No i za to między innymi płaci się więcej.
 7. Oj, a to nie Music Cast miał w tym roku problem z odtwarzaniem bezstratnie tidal-a lub zmianą mechanizmu autoryzacji tidala (logowaniem)? Jeśli to nie Yamaha to mogłem pomylić z Onkyo, za co przepraszam.
 8. Nie mam niestety. To co może być nie tak w torze cyfrowym to jitter i zła obsługa korekcji błędów. Ale ciężko mi sobie wyobrazić dzisiejszy sprzęt audio który nie implementuje tego poprawnie, przecież to są problemy znane kilkadziesiąt lat Najlepiej by było żebyś sam spróbował czy słyszysz różnicę w torze cyfrowym, bo w abnalogu na bank usłyszysz. Nie znamy reszty twojego toru, więc ciężko też konkretnie powiedzieć czy inwestycja w coś droższego ma sens. Co do wyboru to musisz zdecydować czy wolisz wygodę i święty spokój (node, cxnv2 i inne trochę droższe) czy taniość i wieczną zabawę (jakieś wynalazki z kaprysami, raspberry, yamaha, denon, airplay, bubbleUpnp itd).
 9. Ech... i kolejna puszka pandory otwarta... Streamer Jakość streamera może mieć znaczenie bo może on na różne sposoby dekodować/dekompresować dane. Ale to już musi być raczej paździerz żeby to źle robił. Normalnie nie powinieneś usłyszeć różnicy. Streamer za 10k różni się tym od takiego za 200 że jest przeważnie wygodniejszy w użyciu, ma pilota, ma wsparcie wielu serwisów strimingowych, ma wyświetlacz, różne wyjścia, integracje, wsparcie producenta w zakresie altualizacji, nowych funkcji. CD Tutaj transport to transport, nie ingeruje w dźwięk, odczytuje i wysyła. Tyle. W obu przypadkach większe znaczenie ma DAC, gdzie pojawia się już tor analogowy. Aaaaaaleeee.... Są tacy co słyszą śrubki którymi skręcony jest klocek. Tak że ten...
 10. Najlepiej by było żebyś je posłuchał, żebyś nie wpakował się z deszczu pod rynnę. I najlepiej z tym ampli który masz.
 11. A czy twój amplituner ma funkcję Spotify Connect? Jeśli tak, to źle korzystasz z apki AirPlay korzysta z WiFi i jest bezstratny.
 12. Nie jest to problem serwisów streamingowych, tylko odbiorników - po prostu każdy serwis robi to po swojemu. Według mnie najprostsze wyjścia to (według stopnia "prostoty"): 1. Użyć Spotify (i spotify connect), kompresja stratna, ale lepsze to niż BT 2. Użyć AirPlay, ale wtedy jako urządzenie streamujace musisz użyć sprzętu Apple 3. Użyć mConnect (jak ktoś już wspominał tutaj), stracisz chyba funkcjonalność natywnych aplikacji ale będziesz miał bezstratnie Ja bym wybrał 1. Jeśli chcesz zainwestować trochę kasy, to otwierają się inne możliwości.
 13. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby DAC był odpowiedzialny za problem który opisujesz. Może się okazać że kupno dużo droższego klocka niewiele zmieni. Dlatego sugerowałbym raczej poeksperymentowanie, najprościej: puść to samo co puszczasz z WXAD bezpośrednio z tidala na komórce po BT do CXA i porównaj (tak, wiem BT to zło, ale co ci szkodzi?). Kawałki (szczególnie nieoficjalne) na YT mogą być innego mastera lub wogóle potraktowane jakimiś equalizerami więc porównanie tidal vs yotube nie jest najlepszym wyjściem. CXN jak i Node nie są jakimiś wybitnymi klockami, są nowoczesne, stabilne i wygodne, ale DAC-i mają podobno raczej przeciętne (chociaż dla mnie zupełnie wystarczające!).
 14. A na pewno masz wszystko dobrze podłączone - yamaha do cxa61? Próbowałeś grać z innego źródła niż tidal? spotify? deezer? Próbowałeś podłączyć komputer bezpośrednio do cxa po usb i puścić tidala z kompa?
 15. Z tego co pamiętam to obsługuje premium w jakości mp3, nie obsługuje lossless. Logowałeś się w apce heos do deezera?
 16. Oj tam. Kolega dostał kilka rad. Czy skorzysta czy nie, jego sprawa. Dajcie mu się potknąć
 17. co to znaczy? Masz apke blusounda w której masz intergacje z różnymi serwisami strimingowymi. I w niej przeglądasz. Poza tym, BS wspiera chyba Spotify Connect.
 18. No to spróbuj z tym telefonem. Jak będzie źle to będziesz szukał dalej. Za 200zł raczej nie ma alternatywy prócz chromecast.
 19. A czy telefon nie ubije apki jak nie będzie chwilę używana? Jeśli ubije to zniknie opcja Spotify Connect z innych urządzeń. No i z tym Spotify HiFi to ja bym taki optymistyczny nie był. Zapowiadają to już X lat. Poza tym - może zadziałać. Ale mi też wydaje się mało wygodne. Tanio a w miarę dobrze? Jakieś urządzenie z Chromecast.
 20. Teź bym tak chciał... Ale boję się że to już krok za daleko
 21. W sumie to chętnie bym się zamienił D25 za S25, nawet na testy Z której części PL jesteś?
 22. Czy udało ci się uruchomić wyższą jakość na kompie? Jeśli tak, to spróbuj dobrać się do bezpośredniego linka do streamu. Jak będziesz go miał to możesz w mobilnym tunein dodać URL ręcznie. Inna sprawa że BBC może wycinać VPNy i to po prostu nie zadziała.
 23. To polecam CA CXC do kompletu, wizualnie pasuje, pilot ten sam, no i można na OLX polować na cena sklepowa/2.
 24. Focal Chora (czy jak się ta nowa seria zwie) słuchałem, w porządku, ale bez szału, nie kupiłbym. Ale posłuchaj oczywiście.
 25. ChromecastAudio teraz w cenie, więc nie wiem czy kupisz Ale - tak - testowanie przez BT mija się w tej klasie z celem.
×
×
 • Utwórz nowe...