Skocz do zawartości

Mercon

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Mercon

  1. Drodzy,
    szukam małego zestawu stereo do pokoju 20m2. Ma mieć funkcje sieciowe i CD. Ta tapecie jest używany mikro system Pioneer XC-HM82, do którego szukam monitorów, co by to razem zagrało sensownie. Słuchana muzyka to rock, pop, ale też sporo klasycznej. Co byście zarekomendowali w kwocie do 1500 zł? (mogą być używane). Które: B&W DM10, Dali Spektor 2 (z niedawnej recenzji kolegi @Ipomnis), Pylon Pearl Monitor, Monitor Audio MR2, Monitor Audio RS1, inne...? Jakie monitory z tym Pioneer'em zestawić? A może inne małe stereo z funkcjami sieciowymi? 
    Marek

  2. Dnia 29.03.2020 o 13:53, Krystian Forszpaniak napisał:

    I jeszcze pytanie o CXA81 w porównaniu do Musical Fidelity m3si. Może do Pylonów Diamond lepszy byłby Cambridge? Z kolei do Musical Fidelity m3si będą lepsze Fyne Audio F501?

    Co ostatecznie wybrałeś do tych pylonów Diamond 25?

  3. U mnie jest trochę podobnie z tym metrażem. Cześć, w której będę słuchał ma ok. 12m2 i jest otwarta na przestrzeń za kanapą (jadalnia i stół). Obok tego jeszcze otwarta kuchnia... Razem wszystkiego (w kształcie litery L) jakoś ponad 36m2. Pytanie, pod jaki metraż te kolumny dobierać? Jasne, że na tych 12m2 muszą zagrać super, ale czy już w jadalni nie mogą „tylko” wystarczająco dobrze? Bo w kuchni (za rogiem) nie przewiduję raczej żadnego sweet spota ;) Salon.thumb.jpg.a35aadff45e97e86636a495fc1079a5b.jpgRzut.thumb.jpg.2067ef46d9f515b373eb40925e495888.jpg

  4. pomieszczenie opisałem tutaj:

    co do budżetu na kolumny to po zakupie Node2i i Cyrusa zostało jakieś 6-7 tys. Słuchałem Pylonów Diamond 25, ostatnio zwróciły moją uwagę Audio Physics Classic 5. Ciągle się jednak waham pomiędzy mniejszymi podłogówkami a jakimiś porządnymi i odpowiednimi (do wzmaka i metrażu) podstawkami. Kolumny mogą być używane. Znajomy ostatnio polecił szkockie podstawki ATC SCM 7, ale do starszego wzmacniacza Advance Acoustics a to pewnie inna bajka.

    1 godzinę temu, seba3002 napisał:

    Z ciekawości zapytam - który sklep go sprzedahe w tej cenie ?

    Ministerstwo Dźwięku (Trimex Poland sp. z o.o.).

  5. Cześć,

    mam możliwość nabycia drogą kupna od jednego z salonów audio „powystawowego” wzmacniacza Cyrus One w cenie ok 2500 zł (tysiąc zł taniej niż w sklepach). Rozumiem, ze nie leżał na wystawie tylko grał w pokoju odsłuchowym i to raczej jakiś dłuższy czas. Dają gwarancję 24 miesiące. Brać?

    Ten wzmak pasuje mi do Bluesound Node 2i (już kupiłem), teraz szukam do tego zestawu kolumn.

  6. Hej @seba3002 problem polega na tym, ze poza zestawami, które opisałem w pierwszym poście, to nic więcej. Ubolewam, ale ciężko z czasem i się w końcu na kolejne odsłuchy nigdzie (jeszcze) nie wybrałem. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, którego argumenty odnośnie używek jakoś do mnie trafiły, stad trochę zmiana kierunku w stronę sprzętu używanego. Kupić, posłuchać po jakimś czasie odsprzedać, wymienić na coś innego... słowem pobawić się tym trochę, niż kupić coś na lata. To zmienia moje pierwotne założenia, ale ewoluuję w myśleniu o audio.

  7. Dnia 2.02.2021 o 07:51, S4Home napisał:

    To co słuchałeś było w salonie audio tak? Czy wziałeś coś do siebie?

    Byłem w trzech trójmiejskich salonach: we Wrzeszczu, Sopocie i Gdyni. Póki co, nie wypożyczałem nic do domu. Myślę, żeby najpierw umówić się na odsłuchy w salonie, a potem tak wytypowany zestaw/zestawy wypróbować w domu. Tu u Was na forum audio, szczególnie w dziale stereo trochę wstyd się przyznać, ale kilka miesięcy temu spróbowałem brzmienia soundbarów. Miałem JBL 9.1, Denon DHT-S716H i Philips Fidelio B97/10. Wszystkie odesłałem i na razie mam dość przepakowywania. Widocznie musiałem dotknąć (usłyszeć), żeby uwierzyć (przekonać się) że soundbary to nie dla mnie.

  8. Dnia 3.02.2021 o 11:10, seba3002 napisał:

    A autor wątku, na drodze odsłuchów powinien sam wybrać swoją drogę. 

    i do tego to wszystko u mnie zmierza. Im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości na co się zdecydować (chociaż coraz więcej dowiaduję się o sprzęcie), tak wiele różnych pomysłów i rekomendacji a przede wszystkim indywidualnych odczuć i oczekiwać co do brzmienia czy funkcjonalności. Umawiam się w najbliższym czasie w kilku salonach na odsłuchy i zobaczymy co podejdzie mi najbardziej. Na mojej liście zestawów do odsłuchania cały czas są pylony diamond 25 i audio physics classic 5 - pomimo, że brak im dedykowanego głośnika niskotonowego, na co zwrócił mi uwagę sprzedawca (ciekawe na ile to ma znaczenie) w polecanym tutaj wcześniej zestawieniu z Cyrus One Cast, Audiolab 6000N Play i może którymś Marantzem. Być może jakieś inne zestawienie, które zostanie zaproponowane przy odsłuchach. 

    Gdzie pojechać na odsłuchy? Gdzie byliście i jaki salon/salony audio możecie polecić? Zależy mi na tym, żeby poza dużm wyborem, w salonie poświecili czas i na prawdę pomogli w wyborze, a nie wciskali tego, co akurat mają na stanie. Mieszkam w Gdańsku, byłem w kilku trójmiejskich salonach i mam zróżnicowane doświadczenia: pozytywne to Kezard Gdyni, do którego trafiłem dzięki temu forum, o negatywnych nie ma co pisać. Może trzeba pojechać gdzie indziej? Z Gdańska mógłbym podjechać maksymalnie do Poznania, Łodzi czy Warszawy. Co polecacie? 

  9. 10 minut temu, seba3002 napisał:

    wypożyczyć trójki i sprawdzić jak zagrają mozesz je wypożyczyć

    Z czym byś je zestawił? Czy tak, jak proponuje @S4Home Yamaha 6A + Magnat MA900? Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie "czy inwestować w amp + wzmak czy sam amp". Pojęcia nie mam :) Co radzisz w tym budżecie, zakładając, że co do kolumn to będą Diamondy 25 albo Physic Classic 3/5? Marantz cały czas chodzi mi po głowie (jeśli nie wielokanałowy serii SR to przyjmując Twoją sugestię, żeby iść w stronę wzmacniacza stereo np. PM7000N?). Branża proponuje Cyrus One Cast lub Audiolab 6000a Play. Do czego byś się skłaniał?

  10. Dnia 1.02.2021 o 18:44, seba3002 napisał:

     Jeśli zależy Ci na dobrym basie to proponował bym pójść w stronę audio physic classic, które też użytkowałem, i które z powodzeniem zastąpiły dali zensor 5.

    Dzięki @seba3002 za odpowiedź i inspirację dot. Audio Physic Classic. Poczytałem trochę o nich, w tym ciekawy wątek na tym forum i bardzo ciekawą recenzję (świetny tekst) kolegi @Kraft Nie ma w niej (jeszcze) bezpośredniego porównania Physic Classic 5 z Diamondami 25, ale wygląda na to że naprawdę warto ich posłuchać. Jak sądzisz, czy mniejsze, tj. Physic Classic 3 dadzą u mnie radę, czy sobie darować podstawki? One u mnie by się "opytcznie" fajnie komponowały, poza tym będę słuchał głównie cicho, więc jakaś nadmiarowa moc nie jest tu potrzebna.

  11. 9 godzin temu, S4Home napisał:

    Kolumna będzie stała przed kominkiem?

    Tak. Nie mam tu za bardzo innego wyjścia, no chyba, że postawię kolumnę pomiędzy kominkiem a telewizorem. Poza tym w kominku palę bardzo rzadko, prawie w ogóle a jeśli już, to odsunę kolumnę od kominka na ten raz czy dwa (w roku). Wyjściem z sytuacji "kominkowej" byłyby podstawki (z dodatkowym subem), które zmieściłyby się na półce przy kominku, ale zupełnie nie wiem na które zwrócić uwagę (jeśli w ogóle).

    9 godzin temu, S4Home napisał:

    Jak realnie będziecie uzywam kino / stereo? Ile procent?

    Ja bym kina nie skreślał. Sam jestem jego fanem.

    80% stereo / 20% kino. Też bym kina nie skreślał, tym bardziej, że sprzedawca w jednym z (uznanych) miejscowych salonów audio w rozmowie ze mną zaryzykował tezę, że "nie usłyszy Pan różnicy" (pomiędzy Marantzem NR1200 a SR5015). Skoro tak i skoro są amplitunery KD z dobrym stereo to może szkoda rezygnować z 5.1 od czasu do czasu, ale to nie jest priorytet.

    9 godzin temu, S4Home napisał:

    Da się to ogarnąc. Pytanie tylko czy chcecie.

    Jasne, że chcemy :) Co mógłbyś zaproponować?
    Pozdr,
    Marek

  12. Cześć,
    jestem tu nowy, nie znam się na audio, dlatego piszę z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo lub kina domowego z dobrym stereo.

    Budżet 8-10 tys. zł. za nowy zestaw. Sprzęt bardziej na lata niż do częstej wymiany. Nie mam nic do grania więc zaczynam od zera. 

    Pomieszczenie:
    Salon z jadalnią mają łącznie 26 m2, otwarta na kuchnię i korytarz (dołączam fotki i rzut). Całość ma kształt litery „L” jednak sama część „wypoczynkowa”, gdzie oglądam TV ma 12 m2 i tu pierwsza moja wątpliwość: czy nie skupić się przede wszystkim na nagłośnieniu tej części pomieszczenia i zastosować kolumny podstawkowe (zamiast mniejszych podłogowych). Nie chciałbym nadmiernie zdominować przestrzeni przy telewizorze dużymi klocami podłogowymi. Stąd pomysł, żeby zamiast nich wykorzystać podstawkowe z "półki wyżej", albo mniejsze podłogowe. Na fotce (salon.jpg) widać, że na prawo od kominka są półki o wys. 40 cm, w które bardzo dobrze wpasowałaby się prawa podstawka. Wysokość większości z nich nie przekracza właśnie 40 cm. Na rysunku zaznaczyłem także miejsca na naścienne kolumny efektowe i głośnik centralny, ale myślę, żeby zacząć od dwóch dobrych frontów plus ew. central. 

    Funkcjonalność:

    • 80% stereo (Apple Music, Spotify, Tidal), 20% film (Netflix, Amazon Prime)
    • Słuchanie muzyki z serwisów strumieniowych, także w formatach bezstratnych
    • Wsparcie AirPlay2. Mam iPhone’a korzystam z iMusic
    • zestaw dobrze grający podczas cichego słuchania muzyki 
    • podłączenie do telewizora Philips LED Full HD (42PFH6309/88) i dekodera TV (zależy mi na dobrym, wyraźnym dźwięku podczas oglądania programów informacyjnych i słuchania dialogów w filmach)
    • jeden pilot (postulat żony), aby podczas włączania telewizora nie trzeba było włączać wzmacniacza oddzielnym pilotem
    • ewentualnie multiroom (z czasem możliwość zainstalowania dodatkowego głośnika w sypialni, pokoju dzieci, może w kuchni)
    • bass reflex kolumn raczej z przodu (będą stały blisko ściany)
    • możliwość odtwarzania płyt CD (może być oddzielny odtwarzacz, nie wliczam tego do budżetu)

    Do jakiej muzyki: 

    • cięższe brzmienia: Metallica, AC/DC, Van Halen, Tiamat, Deftones, Royal Blood, ale także np. Alex Shultx, Pat Metheny, David Bowie, Dire Straits
    • polska muzyka od lat 60tych do dziś, np. Czerwone Gitary, Breakout, Bem, Prońko, Muniek, Coma, Curcuma
    • ostatnio coraz częściej rap, muzyka instrumentalna i muzyka klasyczna
    • żeby nie męczyło podczas długiego, cichego słuchania

    Co zwróciło moją uwagę:
    Ekosystem BlueOS
    Wzmacniacze stereo: NAD, BlueSound (PowerNode 2i), Audiolab 6000A Play
    Wzmacniacze i amplitunery KD Marantza z podobno dobrym stereo
    Kolumny podłogowe: KEF Q550, Dali Oberon 5, Dali Opticon 5/6MK2, Debut Reference F5 (DFR52)
    Kolumny postawkowe: Focal Aria 906, 
    Subwoofer: REL HT1003, SVS SB-1000/2000 (element poza budżetem - opcja na przyszłość, jeśli po kupieniu głośników będzie potrzeba większego basu)

    Czego słuchałem:
    1. Yamaha N803D + Dali Oberon 5 i Focal Aria 906
    w tym zestawieniu bardziej podeszły mi Oberony, ale nie słuchałem wcześniej żadnego innego zestawu i pewnie czegokolwiek bym posłuchał to byłbym zachwycony. Focale jakoś mi nie podeszły, zbyt detaliczny dźwięk jak dla mnie, poza tym świadomość, że z podstawkowymi bez subwoofera brzmienie jest ułomne/niepełne.

    2. Marantz NR1200 i Marantz SR5015 + Dali Oberon 7, Dali Opticon 5, Pylon Diamond 25
    pomysł w salonie był taki, żeby najpierw wybrać amplituner i lepiej mi zabrzmiał Marantz SR 5015, do którego kolejno podłączano wymienione kolumny. Przy Opticonach trochę mi brakowało basu, brzmienie Oberonów jakoś nie utkwiło mi w pamięci, natomiast banan na twarzy pojawił się przy Pylonach Diamondach 25. Jak dla mnie to zagrało świetnie, mam jednak świadomość, że słuchałem zaledwie kilku zestawów i cały czas mam praktycznie żaden punkt odniesienia. 

    Prośba o pomoc w doborze zestawu oraz rady i sugestie na co zwrócić uwagę w wyborze i jakich błędów nie popełniać :) 

    Pozdrawiam,
    Marek, Gdańsk

    Salon.jpg

    Rzut.jpg

    Jadalnia.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...