Skocz do zawartości

nad302

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez nad302

 1. Mój gra w porządku, mam go z 2miesiące. Raz robiłem porównanie podłączając cd onkyo przez rca do wzmacniacza do wejścia cd i ten sam odtwarzacz przez toslink do qutest a następnie z niego wejścia line1 wzmacniacza. Przełączając źródła we wzmacniaczu zauważyłem, że w momencie przełączenia na wejście cd we wzmacniaczu w chordzie coś brzęczało w trakt muzyki. Od razu wyłączyłem i zacząłem czytać o co biega. Nigdzie żadnego info tylko kilka postów osób które również zaobserwowały to zjawisko. Pomierzyłem multimetrem wejścia we wzmacniaczu i okazało się, że Roksan zwiera wejścia z których nie korzysta, pewnie aby niwelować zakłócenia z innych źródeł z których nie korzysta. To są moje domysły, elektronikiem nie jestem więc jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi Niektóre np. odtwarzacze cd w torze sygnału wychodzącego miały wstawione kondensatory, które wydaje mi się że w momencie zwarcia wyjścia działały jak odbiornik, a chord czegoś takiego nie ma bo starali się skrócić drogę sygnału do minimum, więc zostawiając chorda grającego i przełączając na inne źródło powodujemy zwarcie na wyjściu rca qutesta. Lipa bo w instrukcji czarnego klocka, jest napisane tylko, że może być włączony 24/7 i tyle a w manualu Roksana nie wiele więcej. Niebezpieczne. Mogę się mylić, ale wątpię.
 2. Daj znać czy udało się go ogarnąć. Wydaje mi się, że padły wzmacniacze operacyjne wyjścia rca. Opisywałeś to zjawisko z Roksanem i wydaje mi się, że Kandy zwiera wejścia rca jak z niego nie korzysta, więc powoduje zwarcie. Też mam K3 oraz Qutest i zauważyłem na początku to zjawisko więc nie dopuszczam aby Qutest nie grał na wył. wzmacniaczu bądź przełączonym wejściu.
 3. Dzięki Fakt, ta czarna cegiełka potrafi zaskoczyć. Choć nie powiem taka możliwość jak w bluesound node 2i, że można sobie zaprogramować pilota do choćby zmiany źródła by się przydała. Nie jestem kanapowcem, ale z takiej możliwość dużo osób by skorzystało. A tak po za tym dla mnie bomba. Piotr
 4. A więc Roksana K3 dac nie udało mi się dorwać, w moje ręce wpadł Chord Qutest, i muszę powiedzieć że zostaje. Aksamitny, bez nerwowości, cyfrowości, naturalny z mega niskim i dobrze kontrolowanym basem, a przestrzeń i stereofonia bajka. W muzyce elektronicznej (np Martin Gore - Howler ) wydaje się, że jest za grzeczny, bo nie jest suchy i ostry, ale za to imponuje przestrzenią, dynamiką i ciężko to opisać ale dla mnie to holografia.
 5. Tak sobie wybrałem robotę, nie będę narzekał. A RME z skąd wypożyczyłeś? Waham się co na pierwszy ogień, coś sądzę że podejdzie mi Rem bądź topping.
 6. Racja, przesłuchać trzeba, na pierwszy ogień pójdzie Topping d90 o ile uda mi się taki wypożyczyć. Moje delegacje są ciut inne, bo obejmują każdy dzień tygodnia, noc czy dzień Dostaje telefon i jadę, ale nie więcej niż 3-5 dni poza domem. Ciężko coś zaplanować
 7. No ok. Tak myślałem, że to porównanie z YouTuba będzie nie na miejscu i pełna zgoda o takich odsłuchach. Koniec kropka. Hmmm... To już sam nie wiem. Chorda ciężko dostać używany, nowy 5,3 Rme 4,2 a d90 3,3 bez mqa. Najgorsze jest to, że nie będę miał możliwości ich porównania w moim zestawieniu. Brałem jeszcze pod uwagę DAC Roksana k3 by pasował do wzmacniacza ale tu też zdania są podzielone.
 8. Posłuchać będę miał problem bo z wypożyczeniem i czasem aby go punktualnie oddać problem (delegacje z dnia na dzień). Z tego co przeglądałem i słuchałem w porównaniach na YouTube (wiem wiem to nie profesjonalne) to np: w tym porównaniu Chord jest dla mnie za ciepły, za bardzo przygaszony. Po środku pomiędzy nimi było by w punkt, ale jak bym miał wybierać po tym utworze to RME. R700 z Roksan k3 i PC (w 42m2) słucham wszystkiego jazz, klasykę, blues, rock no i elektronikę głównie Depeche Mode, Datf Punk. Topping d90 jest niby bardzo zbliżony do RME. Podobno RME ma więcej powietrza i jest gładszy, a Topping lepszy bas większa rozdzielczość za to mniejsza przestrzeń. Głównie to nie chciałbym pogorszyć aktualnego zestawienia, barwa, bas jest petarda, przestrzeń spoko, ale brakuje mi separacji instrumentów bo gra trochę plamami i mało precyzyjnie.
 9. Witam. Pozwolę sobie pociągnąć temat bo i mi bardzo pomogliście z wyborem wzmacniacz do R700. Padło oczywiście na Roksan K3. Dla mnie petarda duet. Dzięki Zestaw skompletowałem z końcem roku. Teraz szukam DAC. Głównie słucham z PC, (ASRock - Purity Sound - ASIO - Foobar2000) którego testowałem z Marantz NA7004 i według mnie brzmią bardzo podobnie. Lubię dobra przestrzeń, separację instrumentów i naturalność brzmienia. Czytałem o RME ADI-2 DAC ale przekracza troszkę mój budżet. Czy warto poczekać i dołożyć? Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...