Skocz do zawartości

Maliik

Uczestnik
 • Zawartość

  121
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oprogramowanie zawierające swój equalizer ma wpływ na dźwięk. Mi chodzi o przypadek, w którym sygnał odbierany jest przez streamer i bez żadnej ingerencji wypuszcza sygnał wyjściem cyfrowym do wzmacniacza. Czyli po prostu transportuje sygnał.
 2. Streamery (transporty) nie degradyją sygnału cyfrowego. Jeśli degradują to napisz jak ten proces przebiega i w jaki sposób streamer ma na to wpływ? Jeśli o film z youtuba chodzi. To czy w obu przypadkach użyte jest to samo oprogramowanie.
 3. Zgadzam się z Tobą. Piszesz o "upiekszaczach". Ale "czysty" sygnał puszczony bez upiększania będzie taki sam bez wzgledu na odtwarzacz. W audiofilizmie jest inaczej, bo tutaj nawet korektory nie są mile widziane. Dlatego też uważam, że wątek video jest niepotrzebny, bo tylko zamydla temat.
 4. Streamer (transport) nie ma wpływu na jakość dźwięku. Jest o tym wątek, w którym nie padł żaden argument poza "wydaje mi się".
 5. Więc o czym piszesz? O różnicy w odtwarzaczach dvd czy o roznicach w playerach, laptopach? Piszesz bardzo chaotycznie. Klasyczny "argument" , gdy brak argumentów. Czyli usłyszysz bądź zobaczysz różnice gdy będziesz miał sprzęt droższy niż ten który masz.
 6. Tak, słuchałem transportów z różnych przedziałów cenowych, z tym samym wzmacniaczem, i nie było żadnych różnic. Inny obraz wychodzacy z różnych odtwarzaczy przy tym samym nośniku? Dziecko zauważy różnicę? Dzieckiem nie jestem i moze dlatego różnicy nie widzę. Pomijając upscalingi i inne ulepszacze, różnic nie ma, bo ich nie może być.
 7. Miałem wymienione przez Ciebie Streamery i bardzo chciałem ale nie usłyszałem żadnych różnic. Z jednej strony chciałbym usłyszeć, mógłbym wtedy względnie niewielkim kosztem zmieniać charakterystykę dźwięku w zależności od nastroju lub repertuaru. Wierzę w to, że ktoś słyszy różnice ale one obiektywnie nie występują. Nikt nie przedstawił jeszcze żadnych racjonalnych argumentów. Jest tylko "ja słyszę", "wydaje mi się". Nic więcej. Stąd ten wątek. Wisi kilka godzin i żadnego obiektywnego "dowod".
 8. Czy te trZy transporty wpięte były dokładnie ppd ten sam system i odsłuchiwane w takich samych warunkach? I czym jest to "lepiej"? Czym charakteryzuje się ta różnica?
 9. W takim razie zmieńmy pytanie na "czy transporty cyfrowe mają brzmienie?"
 10. Zainspirowany tematem obok, czyli "czy wzmacniacze mają brzmienie?" postanowiłem założyć temat by rozstrzygnąć kwestię brzmienia (bądź jego braku) streamerów. Wiele osób twierdzi, że słyszą streamer ale nie do końca potrafią wytłumaczyć jak to jest możliwe. W wielu wątkach takie spory się toczą więc może tutaj da się to usystematyzować. A więc czy są różnice w brzmieniu streamerów podłączonych do tego samego wzmacniacza tym samym kablem cyfrowym i słuchając tych samych utworów (np. z tidal family)? Czy sam streamer ma wpływ na dół, górę, jasność, ciemność, separację, napowietrzenie, itd... Jeśli jakiś streamer potrafi zagrać lepiej to na czym to "lepiej" polega i z czego ta "lepszość" wynika? * Nie wchodzimy w argumenty typu "streamer x jest lepszy, bo obsługuje pliki mqa".
 11. Nie będziemy się kłócić czyja prawda jest mojsza. Za Twoją przemawiają tylko Twoje subiektywne odczucia, a za moją prawdą prawa fizyki i informatyki.
 12. Jeśli sygnał wysyłasz cyfrowo to nie ma różnicy w dźwięku.
 13. Streamer wybieraj pod względem funkcjonalności. Streamer nie ma wpływu na dźwięk. Za to co słyszysz największy wpływ mają kolumny, a następnie wzmacnicz. Streamer to tylko transport sygnału i na finalny odbiór dźwięku nie ma on żadnego znaczenia
 14. Być może masz rację. Nie brnę w ten temat. Tidal to nie moja bajka. Mialem, używałem. Nie słyszę sensu by dopłacać do hifi Targają podłogówki, piecyki lampowe, to dlaczego nie NAS lub pendrajwy
×
×
 • Utwórz nowe...