Skocz do zawartości

Philantrop

Uczestnik
  • Zawartość

    39
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Philantrop

  1. Hej, obecnie jest niezła promocja na Monolith THX 10. Osiągi wyglądają na dosyc zbliżone do PB 1000 pro i XTZ 12.7 edge, mimo dużo niższej ceny. Czy ktoś z Was miał styczność z tym modelem i jak go oceniacie?
  2. Hmm, szczerze mówiąc to nie wiedziałem i z chęcią się dowiem więcej o co chodzi. Mógłbyś skrótowo opisać lub podać jak to wyszukać / ewentualnie linki. Z tego co samemu udało mi się zrozumieć to pomieszczenie ma swoje Resonance Frequency, co się oblicza z uwzględnieniem najdłuższej ściany pomieszczenia i prędkości dźwięku. Według jakiegoś kalkulatora z neta wyszło mi 35 Hz. Rozumiem, że od tej częstotliwości (w dół) dźwięk będzie tworzył rezonanse i problemy z dźwiękiem w pokoju. Myślałem, że niezależnie od tego warto by subwoofer schodził jak najniżej. Czy jest inaczej? Wszystko poniżej 35 Hz będzie szkodliwe? Jest to o tyle ciekawe, że REL HT 1205 właśnie trochę mnie odrzucał, gdyż jako jedyny nie schodził do 20Hz, co teraz może się jednak okazać pomocne... Skoro nie gniecienie jelit to zapewne szczegółowość i kontrola basu, która jak wiem jest lepsza od SVS. Czy masz może jednak porównanie w tym zakresie z XTZ lub Elac 3030?
  3. Tu się zgadza, może rzeczywiście dałem się zbyt ponieść "magii" aplikacji mobilnej. No i oczywiście kwestia dostępności starszego modelu. Tutaj rzeczywiście nic złego nie słyszałem o tym modelu, z wyjątkiem ewentualnych zastrzeżeń ogólnie co do małej opłacalności subwoofer-ów marki REL od osób, które bardziej skupiają się na walnięciu niż na różnorodności. Nie jestem pewien na ile istotne jest to zejście do 20 Hz. Ten model widzę, że schodzi "tylko" do 22 Hz. W pomieszczeniu 16m2 możliwe, że i tak zejdzie niżej dzięki room gain. Podałem numer na PW. No to czas na poszukiwania z Google Translatorem. Przeglądałem wcześniej jedno forum niemieckie, ale przyjrzę się dokładniej po pracy. W każdym razie dzięki. Kojarzysz może co wynikało z tych danych? Nie wiem czemu, ale ciągnie mnie coś do XTZ. Może to chęć wzięcia czegoś rzadszego niż najpopularniejsze SVS... Z Bk Elec jest trochę problem po wyjściu UK z Unii Europejskiej. Pytałem jakoś w grudniu o wstępną wycenę kosztów transportu i do dziś nie dostałem odpowiedzi, więc podejrzewam, że to mało opłacalne.
  4. Dzięki wielkie kolejny raz. Z tego co widziałem to oprócz aplikacji wersja PB 1000 Pro jest też mocniejsza, więc wzrost ceny nie wynika tylko z aplikacji. Niezależnie od tego, wprowadzane zmiany nie uzasadniają aż 2 razy większej ceny i myślę że coś w okolicy 3k byłoby bardziej odpowiednie. Co do Rel HT 1205 słyszałem dużo dobrego, ale trochę brakuje mi recenzji popartych jakimikolwiek pomiarami ( wykres frekwencji / CEA 2010 lub coś podobnego). Mimo wszystko jakbyś mógł to proszę o wycenę tego modelu na priv. ELAC podobnie nie dysponuje wieloma pomiarami i recenzjami, a dodatkowo, w dłuższej perspektywie obawialbym się o brak fizycznych możliwości zmiany ustawień na subwooferze. Chociaż w tej ofercie za lekko ponad 2000 jest do poważnego rozważenia. XTZ wydaje się rzeczywiście ciekawym wyborem, szczególnie w przypadku promocji. Tutaj jedynie zastanawiam się czy jest to ten sam poziom co powyższe propozycje czy jednak będzie odstawał.
  5. Witam, wracam z tematem subwooferow. Obecnie jestem na etapie 3.0 zbudowanym na serii Elac Debut (b 6.2 i c 6.2). Wybor subwooferow uległ nieznacznej zmianie od czasu moich pytań i też trochę bardziej zacząłem rozważać konstrukcje otwarte. Chciałbym zapytać o Wasze opinie w kontekście wyboru spośród następujących opcji (chciałbym się zmieścić do około 3500, więc czekalbym na promocję lub indywidualne wyceny); 1) SVS pb 1000 pro - obecnie 3999 2) białe SVS SB 2000 pro (około 4600 obecnie) lub 1000 pro (około 3500 obecnie) 3) XTZ 12.17 edge - około 3500, niedawno na promocji był za 2700 4) Arendal 1961S - w listopadzie jeszcze około 3500, teraz za 4100 i raczej nie będzie obniżek, więc ten wybór tylko jeżeli jest znacznie lepszy. Outlet można złapać za 3700 na oficjalnej stronie. Z góry dzięki za sugestie
  6. Dzięki. Szczerze mówiąc centralny mam zamówiony (z możliwością zwrotu), i się zastanawiałem jedynie czy przy 3.1 na pół roku nie będę miał uciętej części dźwięku przeznaczonej na głośniki boczne. Ze względu na rozmiar pomieszczenia i mieszkanie w bloku subwoofer planowałem zamknięty. Odsłuch miałem okazję jedynie zweryfikować na zamkniętych konstrukcjach, toteż nie mam porównania.
  7. Aktualnie udało mi się już podłączyc zestaw 2.0 Denon 2700H + Elac Debuut B 6.2. Muzyka brzmi znacznie lepiej niż dotychczas, dialogi są wyraźniejsze, ale chyba największe wrażenie wywołuje na mnie efekt podczas gier czy filmów. Tutaj moje kolejne pytania: 1) z racji na układ pomieszczenia i inne sprawy do załatwienia mógłbym obecnie dodać jedynie głośnik centralny (3.1)a głośniki surround uzupełnić jakoś za pół roku. Czy to ma sens czy lepiej zostać przy samym stereo? 2) słuchanie wieczorne około 50 db na amplitunerze jest przyjemne, ale największe wrażenie wywołuje w trakcie dnia gdy można podkręcić do 60-70 dB. W związku z powyższym chcialbyn się doradzić czy przy takich poziomach głośności subwoofer będzie przydatny i czy rzeczywiście zamknięta konstrukcja jest zalecana czy może nawet przy tych poziomach wygrywa otwarta? Myślę głównie nad Rel HT 1003, SVS SB 1000 ale rozważam również Martin Logan Dynamo 600x. Dla przypomnienia wskazuję, że około 70 procent używania to gry i seriale, zaś reszta to muzyka
  8. Czyli w przypadku podłączenia PS5 do TV za pomocą HDMI, warto podłączyć amplituner do TV za pośrednictwem eARC? Czy jest jakaś bardziej zalecana opcja podłączenia TV, amplitunera i konsoli? Pytam, bo dziś właśnie będę podłączał.
  9. S4Home właśnie chodziło prawdopodobnie o działanie i jakość tego "Atmosa". Tutaj powszechnie ludzie uznają, że Atmos z soundbara jest bardzo słaby i raczej sprowadza się do chwytu marketingowego. Osobiście nie miałem okazji odsłuchiwać.
  10. Jak wybierałem rok temu to słyszałem, że te wszystkie nanoled/qled i tak dalej to głównie chwyty marketingowe,a rzeczywiste różnice są głównie między OLED i LED. Do filmów najlepszy powinien być OLED. Przy kanałach TV czy długim graniu istnieje jakieś tam ryzyko wypalenia, ale z tego co wiem jest ono coraz niższe (wręcz marginalne) w nowych modelach. Osobiście wybrałem LED ze względu na brak powyższego ryzyka przy sesjach długiego grania. Jak dla mnie jest super i jestem bardzo zadowolony, ale raczej OLED lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu. Największy efekt jednak według mnie to HDR, więc wybierając polecam zwrócić uwagę by TV LED miał jak najwięcej nitów przy HDR (jasność tego efektu) - powyżej 750 z reguły jest bdb, powyżej 1000 super. Przy OLED te wartości są z reguły niższe, ale to wynika chyba z charakterystyki i nie oznacza gorszego efektu (tam każdy piksel ma swoją indywidualną jasność).
  11. A bez względu na cenę, który byłby lepszy? Pozostałe propozycje odrzucam z obaw co do korzystania z innych marek w przypadku głośnika centralnego. Różne są na ten temat poglądy, a z racji na brak doświadczenia wolę wybrać bezpieczniej (w ramach Elac).
  12. Ok, fronty i amplituner już nabyte. Głośniki tylne wybrane. Subwoofery już wszystko co chciałem się dowiedziałem (na ile to możliwe bez odsłuchu), ale decyzja jeszcze nie zapadla, spróbuję może w grudniu sprawdzić w salonie lub w domu modele zamknięte i otwarte dla porównania. Wybiorę już spośród podanych tu propozycji we własnym zakresie. Teraz kwestia centralnego (wraca). Czy lepszy jest Elac Debut C 6.2 czy Elac Debuut Centre Reference (DCR 5.2)? Z racji, że centralny podobno jest najważniejszy mógłbym dopłacić do DCR 5.2, jednak jest on z jednej linii i mniejszy, więc nie wiem czy rzeczywiście jest on lepszy i czy w ogóle będzie pasował do Elac Debut B 6.2. Macie jakieś doświadczenia lub wiedzę w tym zakresie?
  13. Okej, już mam mniej więcej ustalone. Będę rozglądał się za XTZ 12.17, REL HT 1003 lub SVS serii 2000. I obiecuje już ostatnie pytanie o znajomość subwooferów. Czy znasz lub masz jakieś zdanie / doświadczenie na temat niemieckich subwooferów marki Nubert? Cenowo są podobnie do wymienionych powyżej, a wyglądają dosyć nowocześnie w zakresie funkcji (aplikacja mobilna).
  14. Dzięki, a miałeś (lub ktoś tutaj obecny) styczność z subwooferami BK elec (np. Monolith FF lub XXLS400). Zdają się być dobrze oceniane, natomiast w Polsce są mało popularne. XTZ 12.17 jak można porównać do modeli SVS (lub ewentualnie Magnat)? Jakoś na poziomie modeli 1000 czy raczej 2000?
  15. Jak kojarzysz nie jestem tu specjalistą, a jedynie czytelnikiem od kilku tygodni, więc poczekaj lepiej na inne opinie, ale... Z tego co czytałem Teufal był zazwyczaj odradzany, nie wiem czy to ogólna niechęć do marki / jakości ich produktów, czy to zależy od modeli, ale nigdy nie widziałem rekomendacji zakupu tego sprzętu, a kilka razy był odradzany. Pokoje jak to wiadomo są zawsze połączeniem użyteczności i wymagan akustycznych, więc idealnie być nie może. Na moje amatorskie oko dostrzegam, że (1) często jest dysproporcja w odległości głośnika lewego i prawego od ściany oraz (2) surroundy są blisko kanapy, co odbiega od zaleceń. Rozumiem jednak, że z tym nic nie zrobisz ze względów praktycznych. W pozostałym zakresie wydaje mi się okej, chociaż odrzuconym rysunek nr 3 że względu na dużą odległość od ekranu. Ostatni wydaje się fajny, bowiem masz przestrzeń od każdego głośnika. Jak dla 2 osób (2 siedzenia od lewej) wydaje się bardzo fajnie. 3 osoba mogłaby mieć problem z katem widzenia, ale to oczywiście zależy od rodzaju, wielkości, itp. Ekranu.
  16. Wielkie dzięki za szczerość (szczególnie w kontekście przedstawionej na PW oferty). Czy o 10.17 również to można powiedzieć? Wziąłbym wersję większą, ale już wyprzedana na promocji, stąd pytanie o mniejszy. Ewentualnie mogę poczekać na uzupełnienie zapasów u producenta w wersji 12.17
  17. Po dodatkowym rozeznaniu trafiłem jeszcze na ciekawe modele dostępne za granicą. Czy ktoś spotkał się (osobiście lub z opiniami na temat) z następującymi subwooferami: 1) XTZ 10.17 edge lub 12.17 edge, 2) Nubert xw 700/900 3) Canton 300? Jak wychodzi ich porównanie z REL HT 1003 lub SVS PB 1000? W szczególności zastanawia mnie XTZ, które ma bardzo dobrą opinię zarówno co do dźwięku jak i jakości wykonania (podobnie jak Arendal, ale ten sprzęt już za drogi).
  18. Napisałem rano. Jeszcze jedna, co sądzicie na temat połączenia L/R Elac B 6.2 z centralnym głośnikiem z wyższej serii tego samego producenta ( Elac Uc52 lub Elac Dcr 52)?
  19. Podejrzewam, że tutaj większość doradzi Ci jednak wybór dwóch kolumn podstawkowych z amplitunerem czy innym źródłem mocy zamiast soundbara. Czytając inne wątki trafiłem na rekomendację Polk Audio Magnify (nie pamiętam dokładnie modelu), tj. Soundbara w okolicach 2k. Osobiście nie mam doświadczenia, więc jedynie podaje wstępne informacje i poczekaj lepiej na wypowiedzi bardziej doświadczonych i obeznanych użytkowników. Edycja: więc z dwóch podanych w temacie propozycji pewnie lepsze będą głośniki aktywne.
  20. Dzięki wielkie Piotr za wszystkie wyjaśnienia. Fronty Wlać B6.2 i Denon 1600H już nabyłem. Teraz do zakupu jeszcze mam centralny elac C 6.2, subwoofer (SVS PB/SB 1000 , Elac 3010 lub 3030 lub któryś z Magnatów), tyły i okablowanie. Tutaj moje pytania. 1) tyły - zastanawiam się czy brać elac B 5.2 czy nie będą one stosunkowo za mocne jak na tył (często słyszę że na tył starczy byle co, np Polk T15 lub S10, ewentualnie Cambridge Audio Minx). 2) czy mógłbym prosić branże o jakieś wstępne propozycje/ wyceny takich zestawów na PW (tyły, subwoofer, centralny i okablowanie lub poszczególne elementy z takiego zestawu)? Na niektóre z powyższych urządzeń są dostępne niezłe promocje, ale z racji na brak pośpiechu oraz doceniając bardzo rozbudowana pomoc, jaka tu otrzymałem chciałbym dać szanse wypowiadającym się w tym wątku salonom (S4Home, Q21, ewentualnie inne jeżeli pominąłem).
  21. Coś wiadomo o dostępności nowych modeli Onkyo w Polsce?
  22. Na wycieczkę niestety nie ma czasu Stanęło jednak na Denon, bo łatwiej z dostępnością. Do subwoofera chciałbym jeszcze zapytać czy wspomniane suby będzie można w ogóle uruchomic w mieszkaniu bez znacznego pogorszenia relacji sąsiedzkich?(Elac 3010, svs sb1000, magnat rs8,RS12,302) Pokój nie będzie styczny z boku z żadnym sąsiednim mieszkaniem (ściany zewnętrzne lub łączone z innymi pokojami mieszkania), więc głównie obawiam się o sąsiadów z dołu.
  23. Tutaj jedynie wchodzi opcja sprowadzenia zza granicy. Niestety nie mam żadnych tajnych źródeł tego sprzętu w Polsce Dobrze wiedzieć, że tańsze modele też są w porządku, gdyż może uda się oszczędzić lub przeznaczyć coś więcej na subwoofer. Czasem elac3010 lub svs sb1000 da się znaleźć w cenie 500-750 złotych wyższej od Magnat RS12 i z tego co słyszałem jest to skok jakościowy.
  24. Zatem jak rozumiem słabsze modele amplitunerów są wystarczające dla prawidłowego napędzenia B 6.2? Pytam, ponieważ spotkałem się z opiniami, że dużo one tracą w przypadku słabszych amplitunerów i nie wiem czy chodzi o takie modele jak wyżej wymienion V4a i X1600 czy raczej jakieś słabe sprzęty sprzed wielu lat. Dziękuję za poradę co do Yamahy. Z denon lepiej nie łączyć czy będzie to akceptowalne połączenie?
  25. Z racji, że też jestem początkującym za dużo się nie wypowiadam, ale z tego co uzyskałem informacje z różnych źródeł to rzeczywiście głośniki surround można po macoszemu traktować, tzn. nie muszą być tej samej marki / linii co przednie i mogą też być tańsze od frontów. Co do najważniejszych elementów to rzeczywiście najczęściej wymienia się tu fronty, centralny, ale dodatkowo jeszcze pojawiają się głosy o subwooferze. Centralny na pewno jest kluczowy dla dialogów.
×
×
  • Utwórz nowe...