Skocz do zawartości

chudeusz09

Uczestnik
  • Zawartość

    72
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

3 212 wyświetleń profilu
  1. Nie wiem po czym to stwierdzasz, na który tor poszły jakie kondensatory, skoro nie ma schematu? Nawet jeśli założymy, że "tylko" wymienisz te dwa elektrolity na cross-capy, to to będzie Cię kosztować "tylko" ponad 500zł i nadal nie ma pewności, że będziesz zadowolony z brzmienia, bo dla mnie ten średniotonowy głośnik Heco w porównaniu do monacora, którego włożyłem na jego miejsce , gra "plastikowo". Ale może się okazać że zadowolą Cię zamiany w samej zwrotnicy lub nawet nie będzie potrzeby jej ruszać, więc wrzuć na luz, spróbuj najpierw tylko z wysokotonowym i zobaczysz czy to właściwy kierunek, zanim popłyniesz z kasą. P. S. Ten drugi elektrolit 82uF jest w torze niskich tonów, nie średnich.
  2. Jeśli "tak jakby lekko" to spróbuj manewru z wysokotonowym a resztę zostaw. Nic nie tracisz jak zrobisz to z głową. Poszukaj, tu na forum była o tym mowa co i jak.
  3. To trochę bardziej skomplikowane 😉. Wymiana głośnika średniotonowego nie ma sensu bez przebudowy zwrotnicy, bo ta jest zrobiona pod (kiepski) głośnik heco. Z kolei zmiana zwrotnicy i jednoczenie głośnika zmienia mocno charakter brzmienia tych kolumn a to wcale nie musi oznaczać, że każdemu to będzie odpowiadać. Możesz spróbować wymienić sam wysokotonowy bez ruszania zwrotnic. No i sprecyzuj co oznacza "coś mi w nich brakuje" bo to nic nie mówi 😉.
  4. Ja całkowicie zmieniłem schemat tej zwrotnicy. Wymiana samych kondensatorów na cross-capy niewiele wniesie, bo większych różnic między tymi żółtymi a cross-capem właśnie nie zauważyłem. W torze średnich masz elektrolit, ten 100uF i to on tu jest najsłabszym ogniwem. Choć ogólnie głośnik średniotonowy jest delikatnie mówiąc alby i dlatego tak bardzo mocno "przycięty", żeby ukryć jego słabości. U siebie wymieniłem ten głośnik. Zresztą wysokotonowy też, już rok temu 😉.
  5. Cześć. Niczego się nie dowiedziałem poza tym, że takie zabiegi nie są odosobnionym przypadkiem i mają swoje uzasadnienie. Można o tym poczytać na różnych forach i nie tylko. Dlatego zostawiłem ten temat i zająłem się dalej przebudową kolumn.
  6. Do głośnika są podłączone prawidłowo + głośnika do "koloru" przewodu, a - głośnika do czarnego. Odwrotnie są tylko wlutowane w zwrotnicę. Patrząc na zdjęcia w internecie, to nie jest to u mnie odosobniony przypadek, więc może tak ma być?
  7. Na podłączeniu zwrotnicy widać, że przewody są zamienione (+ i -) i w taki sposób są do prowadzone do głośników wysokotonowego i średniotonowego. Czyli odwrotnie niż jest to zaznaczone na zwrotnicy. Może mało fachowym językiem się posługuję, wiem, ale tak opisuję jak widzę i jak jest.
  8. Witam. Mam pytanie o podłączenia w zwrotnicy. W moich aurorach na wyjściu zwrotnicy odwrócone są przewody do głośników wysokotonowego i średniotonowego. Czy to jest błąd przy produkcji, czy celowy zabieg?
  9. Sprawdź w ustawieniach radia czy tylne głośniki nie są wyłączone lub wyciszone (np balans, przód/tył). Z autopsji wiem, że bardzo dużo do jakości dźwięku wnosi wygłuszenie drzwi. Możesz się mocno zdziwić jak dużo. Dokładanie dodatkowych głośników chyba mija się z celem, zwłaszcza, że masz fabryczne radio. Wygłuszenie drzwi to nie jest wielki koszt.
  10. Próbowałam co prawda z innym streamerem, ale nie działa.
  11. No chyba to nie tak działa, bo kablem podbijającym np niskie tony łączysz tylko głośnik niskotonowy w kolumnie, a kablem uwydatniającym wysokie tony łączysz tylko średnio i wysokotonowy głośnik kolumny. Jeden i drugi działa przecież niezależnie, jeśli wywalimy zaworki oczywiście 😉.
  12. Zapytam z ciekawości, jak w takim razie ma się do tego bi-wire? Bo teoretycznie można by to dwoma kablami pogodzić... Chyba 🤔
  13. Bardziej chodziło mi o obecny zestaw. Czy w grę wchodzi tylko grzebanie w kablach?
  14. Myślałeś o innych zmianach w sprzęcie, np wymiana przetwornika, czy tylko kablami chcesz żonglować?
×
×
  • Utwórz nowe...