Skocz do zawartości

JakubAndryszczak

Uczestnik
  • Zawartość

    30
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez JakubAndryszczak

  1. Dzień dobry! Potrzebuję pomocy - podjąłem decyzję i zamiast TV kupuję projektor UST (ultra short throw / ultra krótkiego rzutu). Budżet na projektor to +- 10 tys., w grę wchodzą więc: - Epson LS650 (3600 ANSI, 3LCD, 5 lat gwarancji) - Hisense PL1H (2100 ANSI, DLP, 2 lata gwarancji) - Hisense PX2-PRO (2400 ANSI, DLP, 2 lata gwarancji, nieco droższy niż pozostałe) Niestety, o ile nie mam problemu z Google'em i wyszukiwaniem informacji, tak w tym wypadku za Chiny nie jestem w stanie podjąć decyzji, co wybrać. Generalnie podejrzewam, że cały wybór polega na 3LCD vs DLP, występowaniu "efektu tęczy" etc. W temacie jestem zielony ale może ktoś bardziej orientuje się w temacie? Z góry dzięki!
  2. Z czego jest/będzie sufit/strop? Też nie mam podwieszanego i w tamtym tygodniu zamontowałem dwie sztuki w stropie z Ackermana. Wiadomo, że narobiło się przy tym bałaganu ale brak sufitu z g-k nie zawsze wyklucza głośniki instalacyjne.
  3. Wygląda w porządku. Subiektywnie: warto? No i.. czy filc jest w całości, jako jedna płachta?
  4. Dzień dobry! powoli kończę salon i chciałbym za kanapę dać lamele akustyczne, żeby troszkę lepiej to brzmiało (surroundy są w ścianie/zabudowie). Co sądzicie o czymś w stylu https://allegro.pl/oferta/lamele-scienne-waska-deska-slim-biale-12597997432 (28 mm głębokości) i docięciu osobno filcu w szczeliny pomiędzy, albo w ogóle położenie na ścianie bryły z filcu i klejeniu do tego lameli? Może jest jakieś inne wyjście? Zdjęcie salonu:
  5. Dzień dobry! Zacząłem zabawę z kinem domowy, zakupiłem 2x Klipsch THX-502-L jako surround. Jedna sztuka już zamontowana, na dniach będzie druga. Do skompletowania pełnego zestawu pozostało jeszcze dużo czasu/pieniędzy, podejrzewam, że z rok minie. Fakt faktem, chciałbym móc już teraz wykorzystać te dwie sztuki jako bardzo "upośledzone" stereo (nieco za plecami), typowo do grania w tle. Wydaje mi się, że jedynym źródłem dźwięku byłby telefon + bluetooth. Jeśli mógłbym wybierać w barwach dźwięku to dobrze by było, aby bas był nisko schodzący i obły (?), raczej ciągnący się. Jako, że to tymczasowe to zastanawiałem się nad kwotą 500-700 zł. Jakiego sprzętu szukać (oczywiście używki)? Z góry dzięki za pomoc!
  6. Też zastanawiam się nad projektorem zamiast TV. Jak to się sprawuje? Jesteś w stanie podrzucić zdjęcie/video jak to w praktyce działa?
  7. Niedawno miałem przyjemność słuchać 6000F mk1 i mk2 i na własnej skórze przekonałem się, że Klipscha nie można brać bez odsłuchu. Sprawdź koniecznie czy góra w mk1 nie będzie Cię drażnić (w mk2 jest z tym lepiej).
  8. Mówimy o wysokotonowym, prawda? Osobiście planowałem na 120 cm
  9. Słupek, w którym będzie prawy surround (zabudowa kuchenna) będzie robiony na wymiar i zastanawiam się, ile miejsca/przestrzeni im zostawić: Dokładnie w niebieskim miejscu na dole rysunku będzie surround. Rzut od strony kanapy: Pierwotny plan to przyklejenie maty akustycznej we wnętrzu zabudowy, gdzie będzie głośnik, ale może rzeczywiście napchać tam (tak po prostu, garścią, luzem?) takiej wełny.
  10. Panie, panowie, właśnie przyszły! Klipsch 502L THX Dziękuję za pomoc! Ważne pytanie: 4-5 cm po bokach głośnika (+ 2 cm wygłuszenia) wystarczą? Znalazłem pierwszą lepszą piankę na allegro (nie wiem, na co patrzeć): https://allegro.pl/oferta/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-samoprzylepna-5643821159?fbclid=IwAR3eOtNPkpPuY0gy8yrs_Bg2iRc4L01r-TRA5oHVPa1UKlMZDBxkz_EfHvI
  11. Właśnie dlatego będą instalacyjne, WAŻ (żona) Między 6000 MK1 a MK2 wyszło mi ok 1200 zł różnicy, wydaje mi się, że warto dopłacić. A gdyby pójść w większe (180 RPW) i mieć pewność, że to ta sama seria.. nie byłoby problemu, gdyby tak duży głośnik grał "w ucho"? Oczywiście chcę kanapę odsunąć delikatnie od rogu ale cudów nie zdziałam.
  12. 2x po godzinie z hakiem, przełączaliśmy się między kolumnami, użyliśmy i Denona (chyba DRA 800H) i Onkyo (6100) i na obu w I wersji drażniła góra, szczególnie przy bezpośrednim porównaniu. A szkoda, bo w teoretycznie w ciemno chciałem kupić I wersję, ale dobrze, że poszliśmy na odsłuchy. Z przodu wyląduje 6000f Ii, centralny z tej samej serii (404 II). Niechętnie ale przychylam się do stwierdzenia, że Klipscha nie można brać bez odsłuchu. Pod znakiem zapytania mam tylko te instalacyjne surroundy.
  13. Dzień dobry! Na wstępie: tak wygląda salon: Byłem już na odsłuchach, bardzo spodobały mi się Klipsch RP II (pierwsza wersja grała niestety zbyt męcząco). Głośniki surround w tym zestawieniu na pewno będą instalacyjne (jeden w ścianie, drugi w zabudowie kuchennej). Problem w tym, że chyba najlepszy wybór (Klipsch 160 RPW) nie jest dostępny - dzwonię i piszę po salonach i odpowiedź mam jedną - "Nie ma i nie będzie". 180 RPW jest bez problemu dostępne - to może takie? Tylko czy nie będą za duże/mocne? Pan z akustyki.pl polecił mi jeszcze PRO 16 RW (https://akustyka.pl/produkt/klipsch-pro-16-rw-glosnik-sufitowy-50w/), z tym, że to chyba nie ta sama seria, co RP. Teoretycznie na e-bayu 160 RPW są jeszcze dostępne ale szczerze mówiąc trochę boję się gwarancji etc., tym bardziej, jak trzeba będzie wymienić głośnik na nową sztukę, której już nie dostanę.. Prosiłbym o poradę, jak ugryźć temat, co wybrać. Z góry dzięki!
  14. Zidoo to chyba Android, spróbuj wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> YouTube i wyczyścić pamięć podręczną dla tej aplikacji (czasem też pomagało wyczyszczenie pamięci / "usuń dane" dla tej aplikacji). Edit: możesz też sprawdzić YT bez reklam (https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext), może będzie bardziej współpracować (projekt Open Source, stabilna instalka .apk).
  15. Ze swojej strony mogę polecić Whiplash (2014 r.): Aktualnie dostępny na HBO.
  16. Z ciekawości: w jakiej mniej więcej odległości siedzisz od ekranu/TV? Czy przesiadka z projektora na TV była na początku bolesna, czy niezbyt?
  17. Komoda na pewno będzie robiona na zamówienie, ekran ramowy. Ale plus taki, że po długim truciu żona powoli bo powoli ale akceptuje projektor pod sufitem w rogu pokoju (oczywiście to, czy nie zmieni zdania to inna sprawa)!
  18. Brak sufitu podwieszanego niestety utrudnia sprawę. Co do ekranu: z TV zrezygnowałbym całkowicie, więc ekran byłby na stałe (bez rozwijania).
  19. Właśnie problem w tym, że ekranów dedykowanych do projektorów UST (czyli chyba CLR) nie w opcji transparentnej akustycznie (ale mogę się mylić!). A dobrze byłoby używać tego prawie w 100% jak TV, czyli też o 16:00 w czerwcu (chociaż wtedy oczywiście jasność będzie tylko "OK", mam tego świadomość). Całkiem możliwe, że przez specyficzną budowę CLR nie ma opcji mikroperforacji: Do standardowego projektora pod sufitem (a to rozwiązałoby wszystkie problemy) żona niestety nie dojrzała.
  20. Dzień dobry! Panie, panowie, dom się buduje, a ja planuję... W dużym skrócie: planuję w salonie zamiast TV użyć projektora UST, w grę wchodzą więc m.in: - Xiaomi 4k Laser - Optoma Cinemax P2 - Epson LS 300 (chociaż to tylko FullHD) Rzucałoby toto obraz na ekran 100" (223.6x126.2 cm), przykładowo dla Optomy: Załóżmy, że chciałbym pójść w Klipsch RP (6000F, 404C, 160RPW na tył). Jak ugryźlibyście temat głośnika centralnego? Zastanawiam się nad: 1. Projektor na/nad głośniku centralnym, głośnik ten skierowany pod kątem w górę tak aby "celował w ucho", jak poniżej Tylko czy umiejscowienie centralnego za nisko nie da nieprzyjemnych efektów? 2. Zakup bardziej płytkiego centralnego (Klipsch 640D, może 404C II - ponoć jest płytszy) i umiejscowienie go za projektorem, mniej więcej jak poniżej: 3. Zakup centralnego in-wall (najpewniej 250RPW LCR) i wrzucenie go w ścianę 4. Olanie tematu i zakup TV 85" (choć to byłoby smutne). W kwestii wymiarów pomieszczenia: 3.5m szerokości, odległość ekranu od kanapy ok 4.5m, wysokość ok. 265 cm. Jak według was byłoby bardziej "po bożemu"? Może temat rozwiązuje się jeszcze jakoś inaczej? Z góry dzięki!
  21. @Butler jeszcze nie ten etap budowy ale kable poprowadzone, na pewno dam znać, jak gra taki układ. Co do układu u @gruzinek, dobrze byłoby odsunąć kanapę od ścian, chociaż na te 20-30 cm, wtedy ustawienie 1. powinno mieć sens, będzie też miejsce na regulację kąta surroundów.
  22. Przy moim podobnym problemie sugerowane było następujące ustawienie:
  23. Pierwszy lepszy strzał, ale np. Polk Audio V65 wydają się fajne. Wiem, że bez odsłuchu się nie obejdzie, ale dobrze wiedzieć, że nie jestem ograniczony do tej samej marki co fronty/centralny.
  24. @Butler, @S4Home Na pewno fronty i centralny będą z tej samej parafii, tego jestem pewien. Zastanawiam się tylko, czy można pomieszać "przód" i "tył", np. fronty i centralny Klipscha z surroundami Polk Audio.
  25. Czy zmiana marki surroundów wymusza zmianę marki frontów i centralnego? Czy można w miarę dowolnie mieszać?
×
×
  • Utwórz nowe...