Skocz do zawartości

mencin

Uczestnik
  • Zawartość

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Zakupiony poznańskim salonie w marcu 2023, polska dystrybucja, gwarancja. Stan idealny. Świetny, mocny subwoofer z procesorem DSP, sterowanie przez aplikację na telefon. Dzięki niej można dowolnie kształtować krzywą charakterystyki dźwięku w całym paśmie częstotliwości i dopasować brzmienie do pomieszczenia i preferencji. Zamknięta obudowa zapewnia szybki, precyzyjny i mocny bas w muzyce, a wbudowany wzmacniacz o mocy 550W RMS bez wysiłku napędza głośnik nawet przy dużym obciążeniu. Oryginalny karton z piankami, dokumentacja, kabel zasilający. Sprzedaję tylko dlatego, że zmieniłem konfigurację sprzętu. Polecam zapoznać się z licznymi recenzjami tego modelu w internecie. Ze względu na gabaryty proponuję odbiór osobisty. Zdjęcia na stronie z ogłoszeniem: https://www.olx.pl/d/oferta/subwoofer-svs-sb-2000-pro-CID99-IDZ1NVO.html?bs=olx_pro_listing CECHY SUBWOOFERA FEA, technologia sterowania ruchem membrany zapewniająca minimalne zniekształcenia. 12" głośnik, lekka aluminiowa membrana z polipropylenową nasadką zapewnia wyjątkową sztywność Długi skok membrany, duża moc niskiego basu Aluminiowy kosz malowany proszkowo. Wysokiej klasy, podwójne magnesy ferrytowe. Trwałe zawieszenie zapewnia wiele lat bezproblemowej pracy. Wydajny wzmacniacz pracujący w klasie D, Sledge STA-550D. 550W mocy ciągłej, 1500W szczytowej. Dwuwarstwowa miedziana cewka. Kompaktowa, niewielka obudowa Trigger 3-30V Mnogość gniazd umożliwiających swobodne podłączenie do systemów audio. Specyfikacja : Głośnik basowy 12" (30,5 cm) Automatyczny stand-by Tak Regulacja fazy 0/180 Pasmo przenoszenia 19 - 240 Hz (±3 dB) Moc wyjściowa 550W RMS / 1500 W szczytowa Konstrukcja Zamknięta Waga 17,5 kg Wymiary 372mm (H) x 360mm (W) x 395mm (D)
  2. Czy znacie i możecie polecić jakieś bezpieczne narzędzie do skopiowania playlist ze Spotify do Tidal? Mam zamiar się przenieść na T, ale szkoda mi 9 lat zbierania fajnych kawałków.
  3. Musi pozostać 5.1, bo mam masę muzyki na SACD, DTS i DD więc raczej skłonię się do końcówki. I teraz być może głupie pytanie, bo nigdy wcześniej nie używałem takowej - jaką poprawę mogę osiągnąć jeżeli wspomniana przez was końcówka ma 2 x 60 W/8 Ohm, 2 x 80 W/4 Ohm skoro SR 60115 ma 110 /8ohm i 150 przy 6? Te moce chyba się nie sumują? Chyba nie rozumiem czegoś.
  4. Wcześniej były podłączone JBL ES 100, też było trochę za cicho, a na dodatek mniej muzykalnie. Focale grają świetnie, ale te 4 ohmy zabijają Marantza. Spora część moich oczekiwań pewnie wynika z tego, że przed Marantzem te JBL-e napędzało Onkyo 828. No to był zestaw burzący ściany, ale nieco kosztem jakości muzycznej. Do kina super, ale w muzyce Marantz (nawet ampli) jest dużo lepszy.
  5. Mam Marantza SR 6015 (99% gra w stereo, dlatego pytanie pada tutaj) z Focalami Aria 926. Ten zestaw gra świetnie w stereo, ale brakuje mu trochę mocy. Problem polega na tym, że Focale mają 4 ohmy (mimo, że producent na tabliczce podaje 8 ohm) i przy ustawieniu ampli na 8 to strasznie się grzeje. Przy 4 nie grzeje się, ale mocy zauważalnie mniej. Uzupełniłem zestaw subem svs sb 2000 pro, ale zastanawiam się nad dodaniem jakiejś końcówki mocy. Pytania: która w budżecie około 5k pln obsłuży 4-ohmowe Arie, tak żeby się nie grzała? Czy wniesie więcej mocy niż SR 6015 (110 W @ 8 ohm, 150 W @ 6 ohm)? Marantz MM 7025?
  6. Czy jest sens podłączać suba do wzmacniacza do gniazda wyzwalacza jeżeli ma tryb auto i włącza się wraz z rozpoczęciem grania?
  7. Dzięki za odpowiedź. Czy w budżecie SVS SB 2000 Pro znajdę "dobrą, mocną" końcówkę mocy? Marantz 7025 już jest taką?
  8. Mam pytanie o wspomaganie subwooferem amplitunera. Sytuacja wygląda następująco: mam Focale Aria 926 podłączone do Marantza SR6015. Grają przez 99% czasu w stereo. Impedancja ustawiona na 4 Ohmy, bo przy 6 zaczyna się grzać, a przy 8 to już jest gorący. Przy graniu ze średnią i nieco wyższą głośnością (tak do 70) jest wszystko ok, ale powyżej 75 już zaczynaj być słyszalne zakłócenia. To chyba brak mocy ampli. Pytanie - czy podłączenie suba (myślę o SVS 2000 pro) i ustawienie odcięcia np. na 140 Hz spowoduje, że ampli będzie mniej obciążony i po pierwsze - będzie można ustawić impedancję na 6 Ohmów, a po drugie będzie więcej mocy na tony średnie i wysokie i przestery będą mniejsze przy głośnym graniu? Do jakiej częstotliwości można zazwyczaj podnieść odcięcie, żeby bas był nadal bezkierunkowy?
  9. Jeszcze tylko jedna, najtrywialniejsza kwestia - wybrałeś w filmie odpowiednią ścieżkę dźwiękową? Zazwyczaj jest tak, że tylko oryginalne mają wskazaną jakość, a te z lektorem to tylko stereo.
  10. Nie ma ryzyka dla głośników przy głośniejszym graniu? Szczególnie wysokotonowych?
  11. Pytanie do użytkowników Arii 926 - jaką impedancję ustawiliscie na wzmacniaczu/ampli? Tak jak nominalnie wg producenta 8 ohm czy mniej?
  12. Nie jestem elektronikiem czy elektrykiem, ale skąd taki pomysł, skoro w maualu jest napisane, że przy 8 ohm ma 110W, a przy 6 ohm ma 150W? Chyba zwiększa? Ma większy zapas więc się nie grzeje? Jestem laikiem, po chłopsku rozumuję.
  13. Moje doświadczenie z 6015: zmiana impedancji działa. Kilka dni temu kupiłem Focale Aria 926. Wg specyfikacji nominalnie 8 Ohm. Przy cichym graniu ok, ale jak podkręciłem głośność to wręcz zasmierdzialo wygrzewajacaca się elektroniką. Zajrzałem jeszcze raz do specyfikacji i znalazłem, że nominalna faktycznie jest 8, ale minimalna może zejść do 4,3 Ohm. Zmieniłem na 6 i jest ok. Gra tak samo dobrze i już nie przegrzewa.
  14. Czy ktoś z was używa takiego zestawu? Jeżeli tak, to jak wygląda sprawa basu i głośniejszego grania?
×
×
  • Utwórz nowe...