MirekPL
Uczestnik-
Zawartość
25 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Polska
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
MirekPL zaczął obserwować ONKYO TX-RZ840 vs TX-RZ50 , Sukcesor Blu-ray? , Atmos w realizacjach audio i 2 innych
-
Chińczycy opracowują 12-centymetrowy krążek o pojemności 200 TB. Oprócz oczywistych zastosowań typu archiwizacja baz danych serwerów, wiszę tu niszowy ale jednak jakiś rynek dla bezstratnego video. Audiofile mają już bezstratne cyfrowe audio, tani w tłoczeniu krążek o takiej pojemności mógłby zapewnić i bezstratny obraz. https://onetech.pl/utworzono-plyte-cd-o-pojemnosci-200-tb/
-
Działają pliki 192 kHz. Oczywiście można dyskutować, na ile i na jakim sprzęcie odsłuchowym słyszalna jest różnica pomiędzy 96 a 192 kHz.
-
Jaki w ogóle sens ma stosowanie tego kodeka w muzyce? W przypadku koncertówek (DVD, Blu-ray) 5.1 w tylnych głośnikach efektowych słychać zazwyczaj reakcje publiczności. Mam rozumieć, że w przypadku w pełni skonfigurowanego Atmosa (powiedzmy, że 7.1.4) gitarzysta lub perkusista grać będą z sufitu?
-
Klient Apple Music dostępny w Microsoft Store (Windows 11, ale pewnie i 10) wspiera jakość bezstratną (lossless), lecz nie wspiera kodeka Dolby Atmos. I teraz znowu mamy problem, jak to przesłać do amplitunera: okazuje się, że sterownik kart graficznych Nvidia (HDMI) wspiera jakość maksymalnie 24/48. To już nawet DAC EMU10K2 (karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Audigy Rx) wysyła po optyku (toslink) 24bit/96kHz. Za to wiekowy Intel HD Graphics 520 (testowałem laptopa) wspiera pełne 24/192kHz - ampli potwierdza na swoim LCD, że otrzymuje takiej właśnie jakości bitstream. Nie miałem jeszcze okazji przetestować wyjść kart nomen omen graficznych Radeon. Nie potrzeba sprzętu Apple: na deser mamy oficjalną aplikację Apple Music również dla Androida, która wspiera wszystko - włącznie z Atmosem. Tylko w praktyce sytuacja wygląda podobnie, jak z iPhonem - będzie potrzebny zewnętrzny DAC USB w telefonie, żeby bez strat przesłać to do amplitunera. Zresztą na wyjściach takich DAC-ów mamy zazwyczaj tylko analog (minijack 3,5 mm), można by więc dyskutować również na temat "bezstratności" takiego rozwiązania.
-
Tomku, wg poniższego video nawet najnowszy autorski sprzęt, czyli Apple TV 4K 3rd Generation wspiera jakość maksymalnie 24bit/48kHz: https://youtu.be/5dYCotnVaDc&t=613 Tragedia jakaś, dobrze że chociaż wsparcie dla Atmosa zrobili..
-
Poleci ktoś jakiś działający? Urban VPN, a nawet płatny AVG Secure VPN z pakietu AVG Internet Security nie działają. Zna może ktoś jakieś "niezblacklistowane"? Chciałem przetestować sobie trial Qobuza, a nie będę na tę okazję dodatkowo przepłacać za jakiś działający serwer.
-
Okazało się, że TIDAL dobrze działa z natywną aplikacją obsługującą DTS Play-Fi. Super, że jest nawet i Qobuz, boli za to brak wsparcia Apple Music.
-
Pioneer HDJ-X10 vs. Sony 1000XM5
topic odpisał MirekPL na MirekPL w Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe
Stanęło na Sony.Pro MDR-MV1. Współgrają z RZ50 wyśmienicie, zdecydowanie lepiej od Pioneera HDJ-X10. https://pro.sony/pl_PL/products/headphones/mdr-mv1 -
Pioneer HDJ-X10 vs. Sony 1000XM5
topic odpisał MirekPL na MirekPL w Słuchawki i wzmacniacze słuchawkowe
Na chwilę obecną testuję nowy wynalazek Sony dla walkmanowego targetu: WH-ULT900N. HDJ-X10 grają głośniej i zdecydowanie bardziej szczegółowo. -
Nie zauważyłem. Zauważyłem za to, że TIDAL uruchomiony z poziomu amplitunera odtwarza pliki w jakości niższej od oferowanej przez serwis. Np. musical Pana Scjentologa w 24/48, podczas gdy w serwisie dostępny jest w 192 kHz. Ciekawe, że aplikacja Windows skonfigurowana w tryb Exclusive (Bitstream) przesyła po HDMI dźwięk prawidłowo i wciśnięcie na pilocie info wykazuje na LCD urządzenia prawidłową wartość 24bit/192kHz. Dodatkowo użycie opcji "Passthrough MQA" wykazuje sygnał 44kHz. Pozostawienie wyłączonej (dekodowanie przez aplikację Windows) - 88.2kHz. Wygląda na to, że cały firmware jest niedopracowany i pozostanie tylko zapoznać się bliżej z rozwiązaniami w postaci Sonos, Play-Fi i Roon.
-
Czy słuchał ktoś obydwu modeli i mógłby przedstawić swoje wrażenia odsłuchowe? Jestem już szczęśliwym domowym użytkownikiem X10, lecz w planach jest jeszcze zakup czegoś do wyjścia na spacer bądź rowerek. Materiał dźwiękowy to głównie rock w wersji soft i hard. Wyjściowy przenośny player (smartfon) wspiera Dolby Atmos i np. Apple Music pokazuje, że go odtwarza. Co innego, że tutaj kwestia może też rozbić się o przepustowość kodeka bluetooth (aptX/LDAC)? Jakie bitrate mają te applowe atmosy, orientuje się ktoś?
-
Wersje różnią się tunerami radiowymi (AM/FM US vs. DAB/FM EU) i chyba liczbą końcówek 11 vs. 9. Przynajmniej mój ma 9, a tylne panele tego modelu na stronach z US widzę że posiadają 11.
-
MP3 to prędzej Shoutcast, czyli TuneIn - DAB prędzej leci w promowanym przez Apple AAC(+). Ale u nas i tak jest całkiem dobrze, czeski multiplex serwuje streamy po 48 kbps.
-
Właśnie testuję DAB+ w RZ-50. Działa całkiem przyzwoicie na magnetycznej parapetowej antence - w centrum Katowic łapie nadajniki w promieniu prawie 100 km., czyli 5B Bielsko-Biała i 12D Ostrava. I tutaj zgrzyt: brak polskiej wersji OSD mnie osobiście nie przeszkadza, ale wsparcie dla unikodu mogli chociaż dać. RDS krzaczy polskimi znakami diakrytycznymi niemiłosiernie.
-
A może w takiej sytuacji spróbować znaleźć jakiś niekoniecznie autoryzowany serwis? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3978803.html