Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Didek

WMA Lossless

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie kompresji przykładowego pliku wav do wma lossless. Mianowicie chodzi mi o to czy po takiej kompresji, gdy w pierwotnym wav'ie była na przykład redukcja szumu, to czy po kompresji na WMA Lossless ta redukcja będzie identyczna z pierwotną, czy nie będzie tak jakby ''WMA'owską redukcją szumu'' ? Po tym jeszcze muszę skompresować to wma do wav LPCM, czyli tez bezstratnego formatu, więc czy po takim działaniu otrzymam orginalną ''Wav'owską'' redukcję szumu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma opcji redukcji szumu w formacie WAV, ani w WMA lossless. To są tylko formaty kodowania dźwięku. Nie jest tak, że WAV ma zarejestrowany dźwięk razem z szumem, a jakaś opcja w tym formacie inicjuje jego redukcję. Jeśli szum został usunięty, to go już po prostu nie ma. Redukcji szumu można dokonać za pomocą specjalnych narzędzi w edytorach plików audio. Nie ma to żadnego związku z formatem kodowania. Przy konwersji WAV > WMA lossless i z powrotem nie może się pojawić szum, który był wcześniej usunięty, bo go fizycznie nie ma. LPCM i WAV jest to samo, WAV jest nazwa plików typu LPCM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, a jeszcze mam takie pytanie. Czy jeżeli dodam sobie do pliku WAV np filtr 'Echo' i zapisze jako WAV i potem ten WAV skonwertuje na format stratny AC3 to czy to 'Echo' będzie gorsze w brzmieniu niż powinno być, czy jego brzmienie będzie oryginalne, tyle, że jakość pliku się tylko pogorszy ? Jeżeli tak, to co by było w przypadku WAV -> WAV, a nie WAV -> AC3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×