Skocz do zawartości

hi end i laptop ?


vaclav :/

Recommended Posts

hej
na poczatku napisze ze audiofilem to chyba nie jestem icon_smile.gif
chcialbym tylko kupic ... cos bardzo dobrego do mojego laptopa dwa glosniki tak powiedzmy po 30-50 wat i jakis wzmacniacz do tego; moj laptop do hp dv6810em zastanawialem sie nad jakims zestawem hi end ale moze to niema sensu moze sluchanie z bardziewnej karty dziewkowej w laptopie(bo pewnie taka jest) i glownie z mp3 w zestawie hi end to tylko strata kasy na taki zestaw ?

kiedys mialem starego pioniera klasy a bodajze, teraz mam dwa creativy z sobwoferem i czuje okropna roznice kiedys to bylo ladne a teraz to jest tylko dzwiek, i zastanawiam sie czy moze jest szansa wyciagnac wiecej z tego laptopa a jak nie z tego to moze jakis innny kiedys ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema , kup głośniki a w sumie kolumny do kompa micro lab solo 7c albo 6c zależy jaki masz pokój (m2) , sa to naprawde bardzo dobre (jak nie najlepsze) 2.0 do pc ale musisz zainwestować w dobrą kartę dzwiękową

jak mi nie wierzysz to poczytaj na necie opinie o tych kolumnach icon_biggrin.gif


sam bym je kupił ale mam 10m2 więc by sie chyba marnowały.... 7c maja w 1 kolumnie 2x 16 lub 18 cm nisko-średnio tonowy głośnik i osobny wysoko tonowy , za to 6c mają o 1 głośnik nisko-średnio mniej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po kolei. Jaki masz budżet i czego słuchasz? Nie wiem co rozumiesz po pojęciem hi-end, ale MP3 do niego się ma nijak. Czy masz wogóle jakieś zbiory na CD, czy całość twojej biblioteki to ten popularny, stratny format? icon_cry.gif
Microlab rzeczywiście byłby dobry, ale przy odpowienim nakładzie kasy można by zbudować normalny system hi-fi (wzmak + kolumny). Jednak ważną sprawą jest tu karta dźwiękowa. Dobrym rozwiązaniem byłoby przejrzenie oferty ESI i M-Audio znajdziesz tam zewnętrzne karty USB (ceny od 300 do xxxx zł), które naprawdę polepszą dźwięk, bo integry to jest najgorsze co może spotkać audiofila czy melomana.
Jak odpowiesz będziemy zastanawiać się dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hej
na poczatku napisze ze audiofilem to chyba nie jestem icon_smile.gif
chcialbym tylko kupic ... cos bardzo dobrego do mojego laptopa dwa glosniki tak powiedzmy po 30-50 wat i jakis wzmacniacz do tego; moj laptop do hp dv6810em zastanawialem sie nad jakims zestawem hi end ale moze to niema sensu moze sluchanie z bardziewnej karty dziewkowej w laptopie(bo pewnie taka jest) i glownie z mp3 w zestawie hi end to tylko strata kasy na taki zestaw ?



Podobny pomysl drazy moj umysl mnie od dluzszego czasu, jednak w moim przypadku nie zaczynam od zera. Mam calkiem dobry zestaw stereo, ale moim celem jest wyeliminowanie z niego odtwarzacza CD.

W Twoim wypadku najprostrzym do zrealizowania rozwiazaniem bylby zakup kolumn aktywnych tj. kolumn z wbudowanym wzmacniaczem.
Inne rozwiazanie, to zakup kolumn i wzmacniacza i... tutaj pozostaje otwarta kwestia polaczenia laptopa i wzmacniacza.

Moj laptop jest obecnie podlaczony do wzmacniacza za pomoca kabla 2xRCA-mini jack poprzez wyjscie sluchawkowe.
Gra to dobrze, ale jakosc dzwieku znaczaco ustepuje jakosci z odtwarzacza CD.

Zamierzam zakupic Squeezebox'a 3 z nadzieja ze jakosc dzwieku z tego pudelka bedzie podobna do jakosci z odtwarzacza CD. A jezeli nie, to czeka mnie kolejna inwestycja w zewnetrznego DAC'a (np. Beresford).
Podziele sie wrazeniami gdy tylko moje lapy spoczna na Sqeezebox'e i zrobie porownania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oktagon
Sam rozważam zakup SB. Już od dłuższego czasu całą bibliotekę CD mam na dysku w formatach FLAC i WAV. Muszę powiedzieć, że nawet jak podepnę cyfrowo (kabel optyczny) kartę dźwiękową (Creative Surround 5.1 USB) to jakość dźwięku niewiele ustępuje tej z Blu-Raya, więc każde urządzenie, które nie będzie miało tyle zakłóceń co komp będzie za pewne lepsze. Na pewno fajnie byłoby mieć LINNa Majik DS, albo coś podobnego jednak nie wiem czy warto płacić 10x więcej za podobne urządzenie tylko ze słabszym DACem (koszt dopłaty 1000-3000zł, żeby wyrównać poziom dźwiękowy) co i tak skutkuje wartością zesatwu Logitech + DAC ok. 20-40% Linna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja od jakiegos czasu sie nad tym zastanawialem i juz poczynilem pewne kroki.

Dotychczas gralem tak:

laptop -> wyjscie sluchawkowe -> wzmacniacz Pioneer A-5 -> kolumny mission M33i
mam tez odtwarzacz CD Technicsa (jakis stary) i niestety roznica w jakosc byla ... przepascia.

tak wiec zastanawialem sie -> jak chocby dorownac jakosci CD grajac z laptopa (flaki).

I kupilem tydzien temu DAC'a podlaczanego pod USB do komutera :
KACES DA-151
http://www.enjoythemusic.com/magazine/equi...keces_da151.htm
fotki:
http://www.keces.com.tw/

no i sie udalo.
Jeszcze za krotko slucham, zeby napisac konkretnego posta na temat tego urzadzenia, ale powem tak:
roznica miedzy wyjsciem sluchawkowym a DACem to przepasc icon_smile.gif
roznica miedzy CD a DACem -> na razie wstrzymuje sie od opinii (na pewno nie jest gorzej icon_smile.gif - cel zdobyty).


Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowhand
Właśnie, właśnie jakość z dziurek lapka to jest masakra i lepiej wogóle tego nie używać. Każde zewnętrzne urządzenie, które się podłączy kilkakrotnie poprawi jakość. Myślę, że jesli kiedyś dokupisz sobie jeszcze serwer do DACa to CDek wogóle stanie się zbędny icon_wink.gif

vaclav
Sory za mały off-top, ale te źródła nowej generacji to bardzo nurtujący temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi tu w uk znalesc te glosniki c6, jeszcze szukam

z oferty esi i m- audio najbardziej podoba mi sie transit bo maly tani ... i nie sadze zeby potrzebne bylo mi cos wiecej, jesli chodzi o bajery niewiem jak to sie ma do jakosci icon_smile.gif

wszystko co mam to mp3 i wlasnie niewiem co z tym zrobic bo przeciez nieda sie tego na wawy czy te flacki chyba przerobic, no nic mysle ze zaczne skromnie powoli przestawiac sie na zakup cd, bo chyba nic wiecej nie pozostaje

co to jest hi-end dla mnie hmm kiedys niektorzy czytali bravo sporty i łikendy a ja nieznany swiat i audio cos mi pozostalo z tego, wyobrazam sobie ze hi-end to sprzet grajacy nieporownywalnie do zwyklych glosnikow powszechnie dostepnych po sklepach, no i oczywiscie z cena, wiem ze jest cos takiego jak wzmacniacze klasy A i glosniki chyba tez niewiem jak to sie ma do hi-end czy klasa a zalicza sie do hi-end czy niezawsze.

slucham glownie metalu choc wlasciwie wszystkiego po trochu w muzyce lubilem zawsze wysokie i srednie raczej bas tez jest fajny ale ... taki czysty zeby byl; nieznosze jak cos robi brbrbrbrbr zwala szklanki z stolu i przypomina bekanie babki bardziej niz muzyke,

a kasa .. heh, no staram sie byc racionalny w tym, zapewne moglbym kupic cos swietnego i pozbawic sie kasy na np. samochod... powiedzmy ze cena glosnikow solo c6 mnie satysfakionuje ale chetnie wyslucham innych opcji jesli takowe sie pojawia,

spoko pacio ja sie ciesze ze temat sie rozwija, przy okazji czesciej tu zagladacie ; )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez korzystam z HP, niestety JBL Creature II, ktöre od kilku lat dzielnie z nim wspölpracowaly (przezyly juz 3 laptopy) w koncu padly. W moim jednak przypadku laptop jest urzädzeniem czysto zastepczym, przenoszonym i przewozonym z miejsca na miejsce. Pozostalem przy JBL, jeszcze mniejszych - Spyro. System 2.1, ktöry po spakowaniu miesci sie w pudelku po butach. Spokojnie naglasnia wlasnie poköj ok. 10 metröw kwadratowych. Malutkie kolumienki i woofer, ktöre generujä naprawde powazny dzwiek. Jak dla mnie bez zadnych minusöw, dynamicznie i do przodu, mocny bas i wysokie (jak na te rozmiary oczywiscie). Koszt tej zabawki - 70 euro. A propos - wlasnie slucham Morbid Angel. icon_twisted.gif
To oczywiscie propozycja, jesli korzystasz z glöwnego przeznaczenia laptopa - czyli urzädzenia przenosnego. Jesli jest wykorzystywany jako desktop - na poczätek wzmak i normalne (pasywne) kolumny powinny wystarczyc.
Podaj moze kwote, jakä dysponujesz, wtedy mozna konkretniej cos zaproponowac. Na pewno nie bedziemy rozmawiac o sprzecie hi-end do laptopa, pozostaniemy raczej przy dobrym hi-fi. icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że jesli kiedyś dokupisz sobie jeszcze serwer do DACa to CDek wogóle stanie się zbędny icon_wink.gif



sam CDek juz teraz jest zbedny icon_wink.gif
a co do wylaczenia laptopa z obiegu, nie jestem na razie przekonany.
nie przeszkadza mi uzywanie laptopa, zwlaszcza, ze to malenstwo: MSI wind, ktory robi za media centrum -> muzyke wybieram pilocikiem, a soft/biblioteke widze na 22" ekranie.

moim zdaniem wygodniejsze niz serwer + squeezbox.
Co do roznic jakosci, to sie nie wypowiadam, bo brak takiej konfrontacji. Moze kiedys wybiore sie do Wroclawia i porownam.

Poza tym dac zdaje sie nie moze byc podlaczony bezposrednio do np. Qnapa nawet jesli ma wejscie na usb, ale jesli sie myle, to prosze o info ( chyba nie byloby czym sterowac..brak samego odtwarzacza). A z kolei podpiecie squeezboxa uniemozliwia podlaczenie DACa na USB.

Tak wiec wybralem droge z uzywaniem laptopa.

MAciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox bez DACa gra jak CD koło 1,5 K, czyli ocena tego brzmienia zależy od aspiracji. W porównaniu do dźwięku z kompa będzie duża różnica na plus. Jakby ktoś kupował Squeezeboxa, to polecam wersję Classic. Ten pilot, który jest w Duecie może mocno rozczarować. Classic ma zwykłego pilota na podczerwień z wygodnymi, przemyślanymi przyciskami i do tego duży wyświetlacz, na którym widać co w danym momencie gra.

Co do wygody obsługi, to puszczanie muzyki bezpośrednio z kompa jest wygodniejsze, tyle, że trzeba siedzieć przy kompie. Squeezebox, to jest rozwiązanie wpasowujące się w normalny sprzęt audio: siedzisz na kanapie, pilot w ręku, komputer może być w innym pomieszczeniu i wtedy nie hałasuje. Nie bez znaczenia jest fakt, że sprzęt mogą obsługiwać również inni domownicy bez wchodzenia do kompa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,
nie trzeba siedziec przy kompie/laptopie. Wystarczy miec/zainstalowac cos w stylu media center + miec/kupic dedykowanego pilota.
moj netbook jest podlaczony do 22" tv/monitora i wszystko fajnie smiga. Moja zona nawet to obsluguje bez bolu icon_wink.gif

ale nie chce oczywiscie namawiac, czy sygerowac, ze ktores wyjscie jest lepsze laptop + DAC na usb vs. squeezebox + DAC.

Mysle nawet, ze bardziej przyszlosciowe jest wyscie drugie, ale tez i drozsze na samym wstepie.

1) o ile kompa, czy laptopa juz mamy, to wystarczy dokupic tylko DACa na USB + pilot (30zl) i gra muzyka na poziomie z CD.
2) w drugim przypadku jest do kupienia serwer, squeezebox i DAC.

W moim przypadku nie moglem sobie pozwolic na taka inwestycje.

Tak wiec jesli ktos ma ograniczony budzet, to polecam DACa z wejsciem na usb (ale oczywiscie nie zabawke...)
Jesli chce pojsc dalej, to drugie wyjscie pewnie bedzie bardziej jakosciowe.

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...