Skocz do zawartości

Cabasse MT4 Java


kicek23

Recommended Posts

Myślę, że AVR255 pociągnie te kolumny, ale mam wątpliwości czy potrzeba tak drogich kolumn do takiego ampa. Zakup pary za 3000zł niektórzy uznaliby za przesadę, a za 5000zł to moim zdaniem grube przegięcie. Zauważ, że na ogół przy wyborze sprzętu stereo !!! kasę dzieli się 50/50 wzmak/kolumny, a często powtarza się, że na ampa KD trzeba wydać 3x więcej, żeby zagrał jak stereo. Przemyśl sobie to, a później idź na odsłuch icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Cabasse to rzeczywiście taka bardziej "audiofilska" firma, jeśli można cokolwiek tak określać. Te Paradigmy nie są na pewno złe, wiadomo, że ten model Cabasse jest droższy i pewnie z odpowiednim sprzętem zagra lepiej, ale na pewno nie pokaże wszytskiego z AVR255. Jeszcze raz powtórzę nie warto inwestować w takie kolumny do takiego ampa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sumie Cabasse to rzeczywiście taka bardziej "audiofilska" firma, jeśli można cokolwiek tak określać. Te Paradigmy nie są na pewno złe, wiadomo, że ten model Cabasse jest droższy i pewnie z odpowiednim sprzętem zagra lepiej, ale na pewno nie pokaże wszytskiego z AVR255. Jeszcze raz powtórzę nie warto inwestować w takie kolumny do takiego ampa.




ok rozumiem a powiem mi Pacio bo widze ze obeznany jestes, cop moze byc przyczyna tego ze przy sluchaniu muzyki s;ychac tak jakby takie charczenie glosnika wysokotonowego o ile sluch mnie nie myli ze to z niego sie takie charczenie wydobywa, kable sa gdzies zle podlaczone czy to cos innego moze byc ? i jeszcze pytanko czy to prawda ze Paradigmy to co ja mam nie nadaja sie do sluchania muzyki typu Trance,hip hop? polecano mi do takiej muzyki canton gle 490 albo jbl l880 studio, co Pacio bys powiedzial na ten temat, nie bede nowego tematu zakladal bo nie chce zasmiecac forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego chrczenia wysokotonowca to szczerze mówiąc nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kopułki nie wydają charczenia na ogół (nawet przy przesterowaniu), dźwięk może się stać tylko zniekształcony, a w pewnym momencie głośniki się spali. Naprawdę nie spotkałem się z czymś takim, ale sprawdź czy to nie wina nagrań, bo np. niektóre piosenki EMINEMa mają dodawane trzaski (charczenia), a cała płyta Metallici "Death Magnetic" ma jakieś dziwne przestery (magia dzisiejszego masteringu).

Co do kolumn to rzeczywiście JBL jest chyba najlepszą marką do house/trance/techno i różne inne z obfitym basem, ale nie wydaje mi się, żeby CANTON był lepszy od Paradigma, obie marki mają lekko uwypuklony dół, więc jak najbardziej się nadają. Wiadomo każdy ma swoje odczucia, ale ja Paradigma na pewno rozważyłbym do odsłuchów tego typu muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do tego chrczenia wysokotonowca to szczerze mówiąc nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kopułki nie wydają charczenia na ogół (nawet przy przesterowaniu), dźwięk może się stać tylko zniekształcony, a w pewnym momencie głośniki się spali. Naprawdę nie spotkałem się z czymś takim, ale sprawdź czy to nie wina nagrań, bo np. niektóre piosenki EMINEMa mają dodawane trzaski (charczenia), a cała płyta Metallici "Death Magnetic" ma jakieś dziwne przestery (magia dzisiejszego masteringu).

Co do kolumn to rzeczywiście JBL jest chyba najlepszą marką do house/trance/techno i różne inne z obfitym basem, ale nie wydaje mi się, żeby CANTON był lepszy od Paradigma, obie marki mają lekko uwypuklony dół, więc jak najbardziej się nadają. Wiadomo każdy ma swoje odczucia, ale ja Paradigma na pewno rozważyłbym do odsłuchów tego typu muzyki.




wlasnie najgrosze jest to ze kazdy mowi co innego, tam gdzie kupowalem ampli harmana to typek powiedzial ze paradigm nie nadaje sie do trancu, house itd tylko do rocka, bluesa i takich tam, najlepiej to chyba by bylo posluchac sobie tego cantona i jbl-a i samemu ocenic. a co to jest to przesterowanie bo ja zielony jestem w tych sprawach raczej:)
A jakbys mial wybierac pomiedzy tym modelem JBL co pisalem a tych Paradigmach Monitor 9v5 to co bys wybral ? aa i jeszcze pytanko, ten moj amplituner starczy do tych jbl w razie co czy moze miec problemy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na moją sygnaturę. Myślę, że ona wyjaśni ci co ja bym wybrał icon_wink.gif

Przesterowanie jest wtedy kiedy głośnik gra ponad swoje możliwości (mógłbyś odpalić sobie wikipedię czy coś icon_wink.gif)

Amp powinien sobie z nimi poradzić, chociaż mocy (we wzmaku) nigdy za dużo. Ja się rozglądam za dodatkową końcówką mocy do swojego zestawu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spójrz na moją sygnaturę. Myślę, że ona wyjaśni ci co ja bym wybrał icon_wink.gif

Przesterowanie jest wtedy kiedy głośnik gra ponad swoje możliwości (mógłbyś odpalić sobie wikipedię czy coś icon_wink.gif)

Amp powinien sobie z nimi poradzić, chociaż mocy (we wzmaku) nigdy za dużo. Ja się rozglądam za dodatkową końcówką mocy do swojego zestawu icon_wink.gif



a sluchaj powiedz mi taka rzecz czy odczuje roznica zmieniajac te paradigmy na te JBL-e czy to bedzie kasa wyzucona w bloto ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Różnice odczujesz, ale czy będę lepsze nie wiem icon_wink.gif Ja bym nie kombinował, masz dobre kolumny, jeśli chcesz się o tym przekonać to wypożycz sobie na weekend JBLe i sam zobacz czy warto wydać 3500zł na podobną jakość tylko w trochę innym wydaniu.




hm nawet pewnie nie bedzie mozna tak zrobic cos mi sie wydaje a jak tak to pewnie cala kwote zaplacic trzeba bedzie to tak jakbym je kupil no ale pozniej kase by oddali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...