Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rodzynkiwczekoladzie

DVD-USB-DAC, strata jakości?

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zastanawiałem się czy zamiast Logitech Squeez tańszą ale dorównującą jakości opcją będzie DVD z USB.

Załóżmy takie coś

odtwarzacz DVD z wyjściem USB Manta - 200 zł podłączam przez USB do Beresforda TC-7520 a resztę do wzmaka/kolumn.

Skoro DACa można podłączać do kompa bez straty jakości, to czego nie do jakiegokolwiek źródła?

a może się mylę?

Cytat

odtwarzacz DVD z wyjściem USB Manta - 200 zł podłączam przez USB do Beresforda TC-7520 a resztę do wzmaka/kolumn.

Skoro DACa można podłączać do kompa bez straty jakości, to czego nie do jakiegokolwiek źródła?

a może się mylę?

Obawiam sie ze to nie zadziala. Odtwarzacze DVD maja co najwyzej WEJSCIE USB, a potrzebne jest WYJSCIE USB.

Najpierw musisz zgrać płytę specjalnym programem na dysk twardy.Czyli nie da się brać sygnału prosto z DVD.Szczegóły w wątku na ten temat polecam lekturę.

a po co Ci wyjscie usb w dvd ? według mnie spokojnie wystarczy jakieś cyfrowe audio out , juz chyba bez znaczenia czy coax czy optical icon_smile.gif i wszystko, z Beresforda na wzmak i gra gitara icon_smile.gif
M

Właśnie mkk dobrze pisze, nawet jeśli byś miał wyjście USB z DVD to nic by ci to nie dało, bo to działa tylko pod kompem. Chodzi o to, że Beresford podpięty USB to taka karta dźwiękowa, więc wyjście DVD by jej nie obsłużyło.

Odtwarzacze do DACów podpina się kablami cyfrowymi audio tj. COAXIAL, bądź OPTICAL.

Jednak mówiąc szczerze wątpię, żeby Manta (DVD) za 200zł zagrało tak dobrze jak Squeezebox (odtwarzacz plików stereo!!!) za 1000zł (można wyrwać go za 750zł icon_biggrin.gif ). To jest kwestia całej budowy, zakłóceń, zasilania. Squeeze jest przeznaczony do takiego odtwarzania, a w Mancie USB to tylko dodatek dla łatwiejszego odtwarzania Divx.

bardzo dziękuję za te odpowiedzi. przekonaliście mnie, dozbieram parę miesięcy i kupię tego squeeza

Czy jakość dźwięku będzie taka sama z laptop - dobry kabel USB - DAC, jak z Squeez - coaxial - DAC ? Chodzi mi o te największe różnicę.

Myślę, że tutaj różnica będzie minimalna o ile wogóle ją usłyszysz. Na pewno ekonomiczniej podpiąć kompa, niż kupować Squeezeboxa, ale docelowo warto się wyposażyć w serwer+Squeeze, bo to jest dużo wygodniejsze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować