Skocz do zawartości

Fronty + central


osimek1

Recommended Posts

Witam

Na chwile obecna posiadam w sumie stosunkowo kiepski wzmacniacz yamahy RX-V363, chwilowo gra na moich starych głosnikach thomsona które chwilowo maja wywędrować na tył a na przód ma zagościć coś lepszego, i tak przechodząc do sedna sprawy, poszukuję 2 kolumn podłogowych na przód oraz głośnika centralnego. Na te zakupy mam przewidziane ok 1000zł. Głośniki nie muszą być nowe, ale fajnie by było jakby nie wymagały jakiś bradziej złożonych prac manualnych gdyż nie mam za bardzo gdzie tego robić (o ile wymiana głosnika może być w pokoju tak już np. szpachlowanie obudowy głosnika w celu jej wygładzenia w pokoju było by uciążliwe).
z centralek zastanawiałem sie nad czymś takim:
1. technics SB-AFC250
2. tonsil fenix
3. KODA K-5200C aczkolwiek ta KODE musiał bym chyba czymś okleić bo gruszka pasuje mi w pokoju jak pięść do nosa icon_wink.gif
co do frontu patrze w dwie zupełnie różne strony jedna to nowe kolumny (które zazwyczaj się ładnie prezentują, często gorzej grają) i stare ale jare sprzęty, i tak na przykład zastanawiam się nad:
1. Tawo 304 - pierwszy raz o tej firmie słyszę szczerze mówiąc
2. voice kraft ck7830 ładnie wyglądają, firmę znam, niemniej wydają mi się troszkę za tanie więc pewnie shit ;/
3. technics sb t200 - sama firma mnie przyciągnęła, na zdjęciach nie wiele widać
4. altus 110 - to już chyba klasyk, nawet ja znam te kolumny aczkolwiek z tego co kojarze maja one słabe wysokie tony za to mocny dół, wiec na front chyba średnio sie nadają
5. tonsil maestro TL 120

na allegro jest masa tych altusów, niestety sporo z nich ma zaznaczone ze odbiór tylko osobisty.... sa 140 sa i 200 ale nie wiem szczerze czego szukac

jak widac sam nie wiem czego chce, a szczerze mówiąc jestem dość zielony w tym temacie....liczę na wasze rady jako tych troszkę bardziej obeznanych w temacie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
tanie kolumny (Tawo, VoiceKraft - oraz inne tego typu jak MAudio, STX itp) od razu sobie odpuść. Podobnie jak Altusy...
Jeżeli ta Yamaha jest za słaba, to napewno i te kolumny tylko dodały by Ci zgryzot.

Poza tym dobrze, by głośnik centralny byl z tego samego zestawu co głośniki przednie.
Ciekawie grają kolumny KODA seri 702, a zmieścisz się w budżecie. Masz szansę nawet kupić cały set 5 kolumn za tę kwotę wśród używek lub na wyprzedaży (za 649zł nowe fronty w kolorze dąbu, na gwarancji)
http://allegro.pl/item736050523_koda_av_702_f_dab.html

Zerknij na ten wątek – była tam mowa m.in. o kolumnach KODA
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=14445
oraz poszukaj wątków o kolumnach w cenie poniżej tysiąca, bo to często „wałkowany” temat

Napisz jeszcze jaka jest powierzchnia pomieszczenia, jakiego rodzaju muzyki słuchasz i jaki zamierzasz wzmacniacz/amplituner kupić. No i gdzie mieszkasz – bo najlepszy jest odbiór osobisty...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz jeszcze jaka jest powierzchnia pomieszczenia, jakiego rodzaju muzyki słuchasz i jaki zamierzasz wzmacniacz/amplituner kupić. No i gdzie mieszkasz – bo najlepszy jest odbiór osobisty...

Pozdrawiam


Pokoj jest dosc duzy bo 27metrow i ok 3 wysokosci, co do wzmacniacza raczej narazie nie bede zmieniac z tego powodu ze ten kupilem niecaly rok temu (poprostu na wiecej nie mialem kasy), wiem ze nie jest to jakis wypas ale dla mnie narazie wystarcza. audio kompletuje na kawalki bo zawsze latwiej mi wydac 3razy po tysiacu niz raz 3 tysiace....(jestem studentem i nie mam jakis super dochodow). slucham glownie rocka, aczkolwiek od czasu wlacze jakies inne wynalazki icon_smile.gif a co do odbioru - fakt odbior osobisty jest najlepszy, ale w razie potrzeby to ojciec pracuje jako kierowca i jezdzi po calym kraju wiec przy odrobinie szczescia on mi odbierze icon_smile.gif ale ja jestem z Łodzi, wiec okolice lodzi sam objade icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj może to nie ładnie z mojej strony ale mam na stanie fronty Tonsil Voyager 200 + centralny
Generalnie szału (na poziomie Paradigm) to nie ma ale są spore podłogowce do dużych pomieszczeń i centralny
Lata mam to w sypialnie nie uzywane - kup leszą elektronikę a ja odsprzedam Tobie fronty i centralny..za mniejszą kasę - oczywiście jak chcesz

Przepraszam Wszystkich za reklame, ale po prostu wadzi mi to w domu icon_smile.gif

Dawno przesiadłem się na Paradigmy a z sentymentu zostawiłem - może warto aby znalazły swojego nowego właściciela - gwarantuję sprzęt niesakzitelny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...