Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - ONKYO TXSR507,Yamaha RXV465 czy HK AVR155


preemo

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Postanowiłem zakupić amplituner i głośniki by mieć w końcu własne kino domowe. Ponieważ jestem kompletnym laikiem w tej materii chciałem zasięgnąć porady odnośnie sprzętu, bardziej doświadczonych użytkowników. Sprzęt będzie w pomieszczeniu o powierzchni 18 m2. Będzie służył głównie do oglądania filmów dvd (może w najbliższym czasie blue-ray) divx i oglądania telewizji cyfrowej (to w 70%) w mniejszym stopniu do słuchania muzyki (30%). Jeśli chodzi o muzykę to raczej Rap, r&b, sou,l electro, rock.

Mam do dyspozycji 700 euro na amplituner i głośniki. Jestem zdecydowany na głośniki Jamo s 506 Hcs 3 lub Jamo s 606 Hcs 3 ( ok 400 euro) lecz nie wiem które wybrać .Jeśli chodzi o amplituner moimi typami są jak w temacie ONKYO TXSR507,Yamaha RXV465, HK AVR155 wszystkie w podobnej cenie ok 300 euro (ewentualnie Denon AVR 1610 HK AVR 255 lub Yamaha RXV565 ale one są już droższe ok 400 euro)

Moim faworytem narazie jest ONKYO TXSR507. Dużo pochlebnych opini w testech, niestety nie znalazłem żadnych opini użytkowników no i nie miałem okazji go posłuchać.

Oto moje pytania:

1. Czy ONKYO TXSR507 plus Jamo bedzie dobrym wyborem, który ampli polecacie?
2. Czy to odpowiednie głośniki do takiego pomieszczenia?
3. Czy wybrać niższy model Jamo a reszte kaski przeznaczyć na leszy ampli czy odwrotnie?
4. Jakie kable wybrać by połączyć ampli i głóśniki (osobny budżet) czy ważna jest marka czy przekrój ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął JAMO S606 + H/K 255, oczywiście jeśli nie masz wogóle takiej możliwości finansowje to nie (wtedy H/K 155), ale to byłby najlepszy wybór. Zarówno kolumny jak i amp są chwalone wszędzie tam gdzie się pojawią. JAMO co prawda w stereo trochę grają sucho, ale Harman powinien ładnie to zniwelować. Ogólnie raczej odradzam ci zakup Yamahy (do JAMO), bo dźwięk w KD pewni będzie ok, ale już w stereo w moim odczuciu słabiutko.

Kable na początek zwykłe (podejrzewam, że wymiana nie będzie potrzebna, bo przy takim sprzęcie na ogół nie słychać różnic, chyba, że kabel ma zupełnie inną budowę i tym samym właściwości fizyczne). Polecam Oehlbacha 2x2,5mm (przód) i 2x1,5mm (tył), albo ALPHARDa 2x2,5mm (przód) i 2x1,46mm (tył)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ONKYO TXSR507? Wszedzie raczej zachwalają. W porównaniu z Denonem Yamahą a nawet HK podobno wypada lepiej tak przynajmniej twierdzą w gazetach ale czty można wierzyć gazetom. Najchętniej dowiedziałbym się od jakiegoś użytkownika takiego ampli ale byłem na różnych forach i za cholerę nie mogę nikogo znależć kto miałby ONKYO TXSR507
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, jedyne co to to, że 507 to półka niżej od 255 (konkuruje raczej z 155), więc tych dwóch nie ma co porównywać. Gazety mają to do siebie, że w danym sezonie uczepią się jednego, w innym drugiego i jest tak zawsze (bez obrazy dla redaktorów AUDIO). W ostatnim roku był H/K 255, jeszcze wcześniej, któryś SONY, a teraz może czas na ONKYO icon_wink.gif

PS: Gdzie widziałeś te wychwalanie, bo ja czytam wmiarę na bierząco (AUDIO i AV) i nie widziałem jeszcze jego recenzji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam , ja posiadam Onkyo ale nie 507 a 607 , slyszalem obydwa , w moim przekonaniu obydwa nie brzmialy tak przekonowujaca jak h/k255 , wypadl on poprostu lepiej , padlo na 607 . nie zaluje , jestem zadowolony ale osobiscie 507 bym nie wzial , jest porostu okrojony w porownaniu do jego wiekszego brata - jak juz cos to wolalbym 606 , I pamietaj nie sugeruj sie gazetami ale wlasnymi odczuciami sluchowymi i potrzebami niczym innym .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...