Skocz do zawartości

rozjeżdżający się dzwięk


sihborx

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w rozwiązaniu pewnej zagadki.
Zauważyłem, że czasami dźwięk w moim KD rozjeżdża się z obrazem. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu wszytko wraca do normy- (wystarczy, że wcisnę STOP a potem PLAY).
Na początku myślałem, że może to wina playera ale filmy puszczałem z trzech playerów. Potem pomyślałem, że to wina filmu gdyż czasami oglądałem dvixy czy mkv. - ale z oryginalnego DVD też się tak zdarzyło. Jedyne to nie przypominam sobie problemów w BD.
Zaznaczam, że nie jest to dość częste ale ..... jednak

Mój zestaw:
Amp- Denon AVR 2809,
BD- Pioneer BDP 51
DVD Pioneer DV 410,
Odtwarzacz Xtreamer Media Player & Streamer
głośniki 5.1 Klipsch f2 pack
TV- sony KDL 46 V 5500.
Wszystko podłączone po HDMI do ampa

pozdrawiam
M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest jakieś stałe przesunięcie i nie jest to wina playera to obawiam się, że amp jest wadliwy. Wystarczy, że źródło dźwięku się odłączy (wtedy automatycznie on resetuje do stereo) i jak włączysz od nowa to jest ok. Także radzę zgłosić się do serwisu, bo nie wygląda to na problem czysto użytkowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi to przyszło do głowy ale mam wątpliwości bo:
- po pierwsze gdyby resetował do stereo to na wyświetlaczu miałbym jakiś komentarz czy status czy jak tam zawał. Na wyświetlaczu mam info, ile mam podłączonych głośników oraz ile kanałów jest używanych - i za każdym razem pokazuje każdą zmianę jak coś idzie w stereo czy w 5.1 ect.
- dlaczego robi się to tylko czasami , sporadycznie. Powinno to dziać się regularnie.
- Nigdy nie zrobiło się tak dwa razy podczas oglądania filmu.
- i dlaczego z BD nigdy tak się nie stało?
hnnnnnnnnn no ciekawe.

Bardziej mi się wydaje, że po prostu czasami player "źle zaskoczył"
mam taką nadzieję.

Dla świętego spokoju zadzwonię do serwisu i zapytam?

ps- i Pacio nawet mnie nie strasz. Sam wiesz ile się namęczyłem aby skompletować ten sprzęcik icon_wink.gif.
Chcesz abym zawału dostał icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu wydaje mi się to dziwne, ale skoro mówisz, że na trzech odtwarzaczach jest to samo, to mi osobiście nasuwa się tylko jedne wniosek. Co pokazuje Denon wiem, bo sam używam icon_wink.gif np. w HK jest to bardziej przejrzyste, bo jak tylko traci sygnał czy go zmienia to część wyświetlacza z określeniem systemu dźwięku (Dolby/Surround OFF itd.) zaczyna migać, niemniej jednak tutaj też następuje taki reset jak traci sygnał na kablu cyfrowym.
Do serwisu zadzwoń.

PS: Nie chciałem cię straszyć, sory icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz teraz to już dokładnie nie pamiętam czy to był BDP 51 czy dvd. Na pewno zdarzyło się tak na na Xtreamarze i DV 410, gdy oglądałem mkv, czy divixy- ale akurat to mnie nie dziwi. Z divixami już tak bywa.
A za cholerę nie mogę sobie przypomnieć na czym puściłem oryginał dvd czy na BDP czy 51 DV 410 gdy tak się stało. Bo z oryginałem tylko raz mi się dzwięk rozjechał i nie wróciło. Wczoraj tak dla jaj puszczałem- stopowałem i znów play -pauza- paly stop- play itd. z BD I DVD na zmianę i nic się nie działo- po godzinie odpuściłem.
Teraz zrobię testa i będę oglądał TV przez ampa i zobaczę.
ps- zadzwoniłem do chłopaków, którzy mi kompletowali sprzęt i do serwisu- i raczej też odrzucali opcję ze to amp. Jak amp się psuje to już na maxa i nie da się tego nie zauważyć. Gdyby to był amp to robiłoby się to regularnie / często a wczoraj to szukałem i czekałem jak na kometę ni nic.

Z resztą wiesz co chyba niepotrzebnie zacząłem panikować. A tak na dobrą sprawę to ampa jeszcze nie skonfigurowałem do końca - bo się nie znam na tyle )icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ale dzięki za zainteresowanie
człowiek całe życie się uczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...