Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kinio

Akustyka

Recommended Posts

W moim pokoju panuje pogłos!
Wiem, że można go wyeliminować np. na podłoge dywan, teraz jest parkiet a na ściany panele akustyczne.
Niesety mnie na nie niestać.
I własnie tu pojawia się moje pytanie. Czy zamiast paneli akustycznych moge na ściane przykleić takie podkłady pod panele . Takie jak sie kładzie na podłoge przed ułożeniem paneli. One są stosunkowo tanie i z gąbki. Ale czy to choć troche pomoże? Co jest ważniejsze podłoga czy ściany w przypadku eliminowanie pogłosu?

Z góry dzieki za pomoc!
Pozdrawiam!

Zasłony? Pan posiada?
Pianka o której piszesz jest bardzo chuda i taka sztuczna i może wprowadzić większy burdel w odbiorze dzwięku niż jest teraz..
Napisz prosze co masz za kolumny...i jaki pokój.

Zasłon niemam. Pokój o wymiarach 3m x 5,5m. Na frontach mam JBL ES100, centralny JBL ESc25, sub. JBLES 250.
Czyli pianki te od paneli odradzasz, a jakaś inna alternatywa jest tak aby zrobic to małym kosztem?

Prócz dywanu dobrze jest postawić jakiś fotel albo wersalkę lub ogólnie mówiąc jakiś "puszysty" mebel. Bardzo dobrze likwidują pogłos. Nawet duży kwiatek postawiony w rogu pokoju zrobi swoje.

Witam. Dokładnie zgadzam się z przedmówcami: zasłony, firanki, dywan, kwiatek, półka na ksiązki, obrazek na ścianie, dodatkowy mebel, jakaś pufa, miękka poduszka etc. Naprawdę to nie jest nic strasznego, wystarczy troszeczkę pokombinować:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...0&start=180
Wyżej temat w którym możesz na zdjęciach zobaczyć aranżację róznych systemów min. mojego icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować