Skocz do zawartości

Co wybrac na początek


MadMan

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym zacząć przygode z przyzwoitym dzwiękiem. Dlatego zwracam sie z pytaniem do bardziej obeznanych ludzi icon_smile.gif
Do tej pory posiadalem zestaw 2.1 creativa ( zestaw komputerowy) Wiadomo nie dawalo to cudownego efektu.
Ostatnimi czasy niestety subwoofer padł. Nie chce kupowac nastepnego zestawu tylko pod kompa dlatego czytałem troche i przeszukalem internet w poszukiwaniu czegos innego. Chcialbym kupic amplituner + zestaw głosnikow czyli jakies male kino domowe

Zastanawiam sie nad dwiema firmami Denon i Yamaha.
Na zestaw narazie moge przeznaczyc okolo 1500 zl dlatego pomyslalem o :

Yamaha RX-V365 VK6100 5.0 link na allegro : http://allegro.pl/item858441927_yamaha_rx_...vk6100_5_0.html

DENON AVR-1509 + KODA GS-550 link na allegro : http://allegro.pl/item847347324_markowe_ki...509_raty_0.html

Wybrałem te dwa zestawy ponieważ po rozmowach ze znajomymi ktorzy posiadaja sprzet tych marek, te dwie firmy wydaja mi sie najlepsze.
Co do głosnikow w tych zestawach to sam wiem ze niestety nie sa dobre ale niestety narazie nie mam tylu funduszy aby kupic dobry amplituner i glosniki.
Nie chciałbym kupowac uzywanego sprzetu.
Czy jest dobrym rozwiazeniem kupic ktorys z tych amplitunerow ( bo te nie sa zle... widzialem takie po 400 zl jednak wiem ze to siano) a pozniej dokupic jakies dobre głosniki ?
I nastepne pytanie mam mały pokoj jakies 3,5 x 3 Warto kupic zestaw 5.1 czy raczej dwie kolumny ? Powiem ze lubie sluchac muzyki ale i filmy tez czasami ogladam a przy 2.0 nie uzyskam stereo icon_smile.gif

Licze na wyrozumialosc odnosnie pytan i rady icon_smile.gif
POzdrawiam.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co ma znaczyć wypowiedź, że z 2.0 stereo nie uzyskasz??? Stereo to właśnie dwa kanały, ewentualnie 2.1 (rzadko, bo to tylko jak masz za duży pokój do kolumn).

Przechodząc do tematu, za 1500zł nie kupisz nowego kina, które zagra na jako takim poziomie, nawet z nowym stereo łatwo nie będzie. Radziłbym się zastanowić nad używkami i na pewno nie kupować kina - chyba, że budżet wzrośnie ze 2x.
Kolejna sprawa to kwestia wzmak vs amplituner, czy potrzebujesz radia??? Jeśli nie słuchasz go za dużo to lepiej kupić wzmacniacz, a nie ampa.

Przykładowy zestaw:
Marantz PM4001 / ONKYO 9155
KODA K-5200S (starszy brat tej kolumny gra bardzo ładnie, więc ona pewnie nie będzie gorsza)
Taki zestawik na pewno zagra o niebo lepiej od takiego kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...