Skocz do zawartości

SOUNDBAR 2.1


kbaja74

Recommended Posts

Witam,
z powodu braku miejsca, kubatury pokoju i przewidywanej niechęci żony do "elektrowni" zacząłem zastanawiać się na zakupem tzw. soundbar-u, niestety w żadnym sklepie poza "idiotami" nie ma kompletnie nic - a to co tam jest to raczej .... stare modele i o zgrozo z wbudowanym dvd. Przeglądając forum odnalazłem podobny temat sprzed ponad roku i wydaje się nieco zdewaluowany. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia i uwagi na temat w/w sprzętu. Ostatnio pojawiła się na rynku Yamaha YHT-S400 , w ofercie Yamahy jest również parę innych wyższych modeli ale niestety brak jakiejkolwiek prasy na ten temat. Dodam, że chcę zamontwać sysytem w sypialni a w salonie już działa "prawdziwe" kino icon_wink.gif , czasem jednak nie chce się wstawać z łóżka a miło by było ..... .
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
ok, nie ma sprawy, puki co jeszcze mało o nim wiem, deficyt czasu mnie dobija, dopiero w przyszłym tygodniu będę miał dwa dni dla siebie ( mam nadzieję ) wiec liczę, że wreszcie bedę mógł sie pobawić ustawieniami i rozgryźć co i jak, puki co nie moge - może nie potrafię aktywować wyjścia subwoofera ;(, zaczyna mnie to już męczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, problem rozwiązałem, a był idiotyczny, są dwa wyjścia na sub. jedno z procesora( PRE out ) któro przy moich ustawieniach nie miało prawa działać a ja z uporem maniaka chciałem aby działało i drugie " zwykłe " które oczywiście działało, jakoś poprostu nie mogłem go zauważyć icon_wink.gif)). Całość oczywiście kalibrowałem, ustawiałem ect. ale mam dziwne wrażenie, że w momencie kiedy wchodzę w SETUP zmienia się diametralnie brzmienie i mało tego jest o wiele lepsze od mojego skalibrowanego. Nie wiem czy to sugestia ale raczej nie, nie wiem co tu zrobić żeby osiągnąć efek słyszalny tylko kiedy menu OSD jest wyświetlane. Ciekawostka ? Hmmm.
PS

kilka spostrzeżeń.

1. Design - oczywiście sprawa gustu, ale uważam ze jest extra na 5+
2. Radio - bzdura ale przydatna
3. Pilot - duży, dość mocno rozbudowane funkcje
4. spory minus za grafikę OSD, niby nie często sie tam zagąda ale mnie osobiście męczy, wygląda jak poczciwy komuterowy DOS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mam pokój dzienny 24m , a w nim 4-ro osobową sofę , fotel ( stoi to w 2/3 długości pokoju , +/- 3.5 m od plazmy) . Za plecami stary stół i 6 krzeseł. Naprzecikko sofy szafka pod tv SIROCCO 2.

Jedna ściana ( 6mb ) to okna i drzwi na taras , a naprzeciwko stara komoda ( w-100 , sz-130 , g-53) i drzwi do holu. A jest jedna donica z czymś zielonym.

Do zaciemnienia założyłem bardzo ciemne rolety , za tv cała ściana z cimno przepalonego klinkieru , reszta ścian pomalowana na dość ciemny szary kolor , 2 białe gipsowe kinkiety na ścianie z klinkieru i 2 naprzeciwko okna . Z zeszłego sustemu został mi sub yamaha yst-sw 320 . Myślałem o mcr-940 , ale nie ma wejścia cyfrowego na n-kę. Po za tym mój ,,dziedzic,, (w maju skończy 3 lata) wyrwie lub połamie szufladę blu-ray-a . Za rok będzie w sam raz , aby coś dokupić.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów.

Kilka dni temu kupiłem tę belkę Yamahy i w sumie jestem zadowolony.
Dźwięk z telewizora jest dużo lepszy niż z głośników telewizyjnych (mam Panasonica S10). Dźwięk z płyt DVD i Blue Ray jest jeszcze do rozpracowania. Niby konfigurowałem pokój mikrofonem ale mam pewne wątpliwości, czy dobrze to zrobiłem. Jednak jest to moje pierwsze źródło dźwięków dookólnych. Nie mam porównania jak działają inne zestawy.

Dźwięk stereo - słaby, ale nie spodziewałem się niczego innego. Do odsłuchu płyt stereo CD mam w innym pokoju miniwieżę Denona (M-37). Muzykę porównywałem na płycie Pink Floyd "Dark Side of the Moon". W kinie domowym odtwarzaczem jest Philips 9500 z belką podłączony optykiem. Może nie potrafię dobrze podłączyć sprzętów ze sobą? Może nie rozgryzłem jeszcze opcji dostępnych w belce? Bez wdawania się w szczegóły - dźwięk stereo zawiódł mnie, zawiodło mnie przekazanie przestrzenności nagrania, zawiodły mnie efekty stereofoniczne. Jednak, jak to wcześniej pisałem, telewizor z blue rayem i belka Yamahy nie są do odtwarzania muzycznych CD.

Problem mam ze sprzężeniem pilota od belki z innymi podzespołami. Wpisywałem wszystkie kody do TV Panasonica, które podane były w instrukcji (swoją drogą przy tak drogim sprzęcie, można byłoby się postarać o czytelną instrukcję w języku polskim a nie coś co przypomina zużyte ksero, słabo czytelne), wpisałem kod Philipsa BD i nic, pilot nie daje rady obsługiwać telewizora i odtwarzacza BD. Może wiecie jak to rozwiązać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

No , to mnie przyłamałeś , bo tak bardzo byłem na tak z tą belką . Ale mam nadzieję , że do 10 marca napiszesz jeszcze kilka słów i znajdą się jakieś pozytywy.

Co do Twoich problemów z kodami nie potrafię pomóc , tv i ta belka powinna być kompatybilne za pomocą VIERA CAST .Co do philipa nie mam pojęcia , gdzie tkwi problem.

Z moich doświadczeń najlepiej brzmi coaxial ( lecę na qed qnect ds , moim zdaniem jest OK ) , ale teraz przy 7.1 polecają RCA. Tak wnioskuję po recenzjach blu-ray-ów , bo gdy tego wyjścia odtwarzacz nie posiada to ma - (minusa) . Na ilu metrach słuchasz ysp ? Podłączyłeś subwoofer ? Gdzie i i za kupiłeś ?

Czekam jeszcze na słowo od kolegi KBAJA 74. Zdaję sobie sprawę ,że stereo będzie do bani , tak jak już pisałem (gdzieś) myślę o mcr-640.

Belka ma być do kina , n-ki i ewentualnie do gier . Do niczego więcej sie nie nadaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli belka ma być do filmów, to nie rozczarowałem Ciebie. Bardzo przyjemnie ogląda się filmy z dźwiękiem od Yamahy (dźwięki z programów telewizyjnych też są dużo lepsze niż z głośników w telewizorze). Problemem jest to, że ja nie mam porównania z innymi systemami nagłośnienia pokoju. Sądzę, że dużo zależy od posiadanego filmu, jakości jego realizacji, przed chwilą obejrzałem "Hancock`a" (z serii Superbohaterowie) i dźwięk był słaby, słaby jak na jakość 5:1. Wcześniej oglądałem "Hellboya" i "Surogaci" i miałem okazję pierwszy raz usłyszeć dźwięki z dziwnych stron, telefon dzwoniący tuż przede mną, ciche dźwięki słyszalne gdzieś daleko obok mnie - czyli to, czego spodziewałem się po dźwięku dookólnym. Widocznie "Hancock" był tak zrobiony, że było słychać właściwie tylko stereo.

Mam gdzieś płytę demonstracyjną dołączoną do belki, ale chyba została w pracy. Jutro ją przywiozę i potestuję.

Od początku byłem nastawiony na kupno belki, ze względu na pokój, a właściwie na rozstawienie mebli w nim - nie mam możliwości ustawienia normalnych głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie chcę 5.1 ,7.1 ( zbudowane z odrębnych głośników) . W grę wchodzi ysp + mcr 640 lub tylko mcr-940. Zaproponowałeś jeszcze 3 wariant

wzm + dvd + podłogówki. Czyli mam teraz 3 dylematy. I z kalkulacji 1 -ego wariantu z Twoim wychodzi +/- ta sama kwota (6-7 tysia) .

Pozostaje tylko kwesti wrażeń odsłuchowych . Proszę zrób zestawienie 2-3 systemów . Słucham praktycznie wszystkiego w zależności od nastroju , + n-ka i 2-3

filmy tygodniowo . Co będzie z subwooferem ? Same głośniki "pociągną " akcję ?

Dziękuję , że poświęcasz mi tyle czasu i wiedzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że nie podobał mi się dźwięk z płyty muzycznej. Zapomniałem jednak o jednej rzeczy. Jak kupiłem odtwarzacza blue ray, od razu podpiąłem do niego kolumny od mojej miniwieży. Dźwięk był słaby. Kto wiem, jeżeli do belki podłączymy lepszy odtwarzacz CD, amplituner, to może okazać się, że dźwięk będzie przyzwoity. Na pewno za kilka dni zrobię próbę i podepnę Denona do belki, sam jestem ciekaw, jakie będą efekty słuchowe.

Przed paroma chwilami słuchałem dźwięku z płyty dołączonej do Yamahy. Pierwsze wrażenie - bardzo istotne jest, gdzie się trzyma głowę. Jak na moje odczucie jest tylko niewielki margines błędu pomiędzy ustawieniem mikrofonu przy konfiguracji belki i późniejszym miejscem odsłuchu. Raczej margines błędu jest bliższy 30 - 50 cm niż 70 - 100 cm. Stosunkowo niewielki ruchy głową powodowały słyszalne dla mnie różnice w "przestrzenności", niektóre drobniejsze dźwięki znikały ze sceny odsłuchowej by powrócić, jak głowa powracała na optymalne miejsce odsłuchowe. Na szczęście można zaprogramować i wprowadzić do pamięci kilka iejsc odsłuchowych i ładować te ustawienia w zależności od miejsca, które się wybierze do oglądania filmu (ewentualnie posłuchania jakiegoś koncertu).

Podsumowując ten odcinek moich uwag - belka podoba mi się coraz bardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu jakaś wiosna z tym ysp . Cześć GULUS ! Fajno , że piszesz o swoich spostrzeżeniach ,wielkie dzięki .

Wczoraj przeniosłem z kuchni sprzęt ( amplituner marantz sr 1040 i monitory mission 771 ) i podpiołem go pod n-kę i dvd lg dvs 450h + sub.

Dzwięk napewno lepszy jak z tv , ale kabli to już za dużo , tak skomentowała moja żoneczka . Fakt wygląda to obleśnie , a to przez to , że nie skracałem
kabli głośnikowych , bo sam jeszcze nie wiem , czy to mi odpowiada . (mam 3-4 m odcinki ze starego systemu)

Jak to wygląda ? SR 1040 nie ma wyjścia na subwoofer więc przewody głośnikowe poszły z ampi do sub , a potem do monitorów , które postawiłem na krzesłach kuchennych. N-kę i dvd połączyłem van den hull-em . Stero tak , ale brak minimum " panoramy" . Czekam teraz na propozycję kolegi KACZORA , może to moje stero jest leciwe . Rozważałem wczoraj jeszcze nowy ampi marantza 1501 i zrobić 3.1 , ale znowu te kable !

Teraz brakuje mi jakiejś góry i tej panoramy . Po wczorajszej zabawie jestem coraz bliżej ysp 4100. (Chyba). Raczej tak .

Myślisz podłączyć denona 37 do ysp ? Denon ma swój wzmacniacz i ysp swój , no ale próbuj i pisz.

10 marzec tuż, tuż ...... Ile Cię kosztował ?

Rośnij duży i zdrowy , miłego dnia !




DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...