Skocz do zawartości

alternatywa dla takiego zestawu


liber

Recommended Posts

Witam,
męczę się strasznie, bo planuje kupić pierwsze stereo, głowa już mnie boli od szukania i czytania icon_smile.gif. Planuję przeznaczyć na zestaw około 6000 zł, ostatnio pomyślałem o czymś takim:
Marantz PM7003+CD5003+ST6003+Kolumny KEF C7 lub Dali Concept 6. Co o tym sądzicie? Proszę napiszcie co Wy byście wybrali.

Słucham właściwie każdej muzyki, lubię dynamikę i mocny, ale nie przesadzony bass. Głównie będę słuchał rocka i popu, ale czasami coś ala techno też się trafi.

Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość. Pewnie sami mieliście podobne dylematy, także pewnie rozumiecie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cytat

W sumie nie napisałeś jaki duży masz pokój, to też pomaga w doborze kolumn.



Pomieszczenie jest takie:

DSC01446.jpg



Kolumny będą stały w miejsce znaku X.

Wstępnie pisałem o KEF C7 albo Dali Concept 6 bo potrzebuję kolumn w bass reflexem z przodu.


A co sądzicie o kolumnach Yamaha NS-8900?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

C7 bym z tego zestawu wyrzucił. A dodał Missiony M35/M34.



hej
czy masz na mysli M35/34 czy moze M35i/M34i

jesli te z "i" na koncu, to mam swieze porownanie z Kefem.

3 dni temu porownywalem missiony m33i/ m34i / kef C7 na tym samym CD i wzmacniaczu, dokladnie na tym
http://audio.com.pl/testy/nad-c315bee:2

czyli amp NAD C315BEE i CD NAD C515BEE


Sam jestem posiadzaczem m33i, a sprzet kupowalismy dla kolegi.
Rozpoczelismy od m33i, gdyz te ja i kolega znamy, pozniej poszla zmiana na m34i a pozniej Kefy...


Zaskoczeniem bylo (choc rowniez kolega - sprzedawca o tym wspominal wczesniej) ze m34i nie zagraly lepiej niz m33i.
Czyli model wyzej, drozszy...z dodatkowym glosnikiem, zagral: fakt - z ciut wiekszym basem, ale z mniejsza dynamika, ospale.

A Kef C7 zagraly podobnym brzmieniem co m33i, czyli dynamicznie, moze nawet ciut bardziej "krystalicznie", i co najbardziej sie rzucalo na uszy -> z wiekszym i bardziej miekkim basem nawet na malych glosnosciach.

dlatego kolega wybral Kefy C7, choc sa sporo drozsze...

Mi sie te kolumny bardzo spodobaly. A bylem dosc uprzedzony, gdyz wczesniej, gdy wybieralem kolumny dla siebie, sluchalem Kef C5 w starciu z missionami m33i... i kefy polegly....


Maciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...