Skocz do zawartości

Jakie kolumny i tuner do Yamaha AX-540?


Bilson

Recommended Posts

Witam

Kupiłem wzmacniacz Yamaha AX-540 i czas rozglądnąć się za jakimiś kolumnami do niego icon_smile.gif

Co byście polecili? Całość będzie stała w dość zagraconym pokoju o pow. ok. 15m. kw.

Jeśli chodzi o kwotę jaką mogę przeznaczyć na kolumny to powiedzmy 600zł. Leciała będzie z nich muzyka wszelaka, z wyjątkiem rocka, metalu itp (głównie chillhouse, lounge, jazz, czasem jakaś klubowa icon_wink.gif ) Generalnie nie zależy mi na super basie a na jakości dzwięku, jednak czasem lubie głośniej posłuchac i nie chcialbym zeby kolumny "pierdziały" icon_wink.gif

Myślałem np o takich, dadzą one radę wzmacniaczowi?
http://gadgets.softpedia.com/gadgets/Telev...eaker-4294.html

Nie wykluczam też używanych.

Z góry dzięki za pomoc i propozycje

PS Aha no i przy okazji polećcie jakiś dobry tuner do zestawu. Wymagania: programowalne stacje, pilot no i oczywiscie jakość dzwięku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prz okazji...

Przyszła dzisiaj paczka ze wzmacniaczem. W domu mam tylko kolumienki 4ohmowe więc wolę ich nie podłączać, bo to zdaje się może być niezdrowe dla wzmacniacza.

Podłączyłem natomiast słuchawki i zauważyłem dziwną rzecz. Dźwięk leci z odtwarzacza dvd podłączonego do gniazda cd, jednak na wszystkich innych zrodlach na wzmacniaczu ( tape 1/tape 2/ video/aux / tuner/phono ) słychać sygnał z dvd. Co prawda bardzo cicho ale jednak przebicia są

Nie znam się na tym więc wolę spytać. O czym to może świadczyć?/czy to normalne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć, że normalne to lekka przesada, ale na pewno zdarza się. Taki wzmacniacz powinieneś po zakupie rozkręcić i jak to się mówi zakonserwować go tzn. przelutować jak gdzieś pojawią się zimne luty, wyczyścić potencjometry i gniazda przyłączeniowe, może się okazać, że kondy są do wymiany (trudne o stwierdzenia chyba, że się wyleją). Takie zabiegi mogą zlikwidować to w sumie niegroźne zjawisko. Jeśli nie czujesz się na siłach to zorientuj się w jakimś serwisie RTV powinni ci zrobić taki "przegląd".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...