Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wpjtek76

Stosunek szumow a dynamika.

Recommended Posts

Witam! Mam pytanko.
Mam w danych technicznych wzmacniacza podane, ze Signal noise to ratio jest wiekszy od 100dB a moc to 2*120 8 Ohm i 2*220W w 4 Ohm. Przegladalem testy w Audio i widze, ze te dwa wspolczynniki maja chyba najwiekszy wplyw na dynamike. Ale nie mam pojecia jak mozna to obliczyc. A moze sie nie da i trzeba zmierzyc? Z moich przypuszczen wynika, ze powina byc bardzo duza. Czy ktos tutaj sie na tym zna? Niestety w danych technicznych nie podaja jaka dynamika dysponuje wzmacniacz!

Niestety takie parametry są nieprzeliczalne, można szacować tak jak moc na podstawie zasilacza, ale nic konkretnie nie ustalisz. Jak słusznie zauważyłeś dynamika to w sumie pochodna mocy i odstępu sygnału od szumu. Im wyższe są te dwa parametry tym wyższa dynamika. Zdarzają się mocne piece, które ze słabym odstępem mają wysoką dynamikę, ale najlepiej mieć wszystko naraz icon_wink.gif

Tak już kończąc to w sumie te parametry tak niewiele mówią o sprzęcie i dają w końcowym rozrachunku (mówię o dynamice i stosunku S/N, bo moc to inna para kaloszy), że równie dobrze możnaby ich nie podawać icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować