Skocz do zawartości

Stosunek szumow a dynamika.


Wpjtek76

Recommended Posts

Witam! Mam pytanko.
Mam w danych technicznych wzmacniacza podane, ze Signal noise to ratio jest wiekszy od 100dB a moc to 2*120 8 Ohm i 2*220W w 4 Ohm. Przegladalem testy w Audio i widze, ze te dwa wspolczynniki maja chyba najwiekszy wplyw na dynamike. Ale nie mam pojecia jak mozna to obliczyc. A moze sie nie da i trzeba zmierzyc? Z moich przypuszczen wynika, ze powina byc bardzo duza. Czy ktos tutaj sie na tym zna? Niestety w danych technicznych nie podaja jaka dynamika dysponuje wzmacniacz!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie parametry są nieprzeliczalne, można szacować tak jak moc na podstawie zasilacza, ale nic konkretnie nie ustalisz. Jak słusznie zauważyłeś dynamika to w sumie pochodna mocy i odstępu sygnału od szumu. Im wyższe są te dwa parametry tym wyższa dynamika. Zdarzają się mocne piece, które ze słabym odstępem mają wysoką dynamikę, ale najlepiej mieć wszystko naraz icon_wink.gif

Tak już kończąc to w sumie te parametry tak niewiele mówią o sprzęcie i dają w końcowym rozrachunku (mówię o dynamice i stosunku S/N, bo moc to inna para kaloszy), że równie dobrze możnaby ich nie podawać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...