Skocz do zawartości

Składanie zestawu Technics


Kawaii

Recommended Posts

Witam.
Ostatnio zastanawiałem się nad złożeniem zestawu Technicsa.
Jako, że jestem w tym zielony, postanowiłem poprosić o radę fachowców.
Stąd też moje pytanie. Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć mi jakie moduły powinienem zakupić, aby w pełni cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem?
Byłbym wdzięczny gdybym uzyskał pełną listę najlepiej współgrających ze sobą modułów ( mam tu na myśli wzmacniacze, tunery radiowe, odtwarzacze CD i kasetowe oraz tzw. sound processor's).
Priorytetem jest dla mnie czysty, wysokiej jakości dźwięk bez zakłóceń.
Liczę na szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego akurat Technics? marka znana z Pewexów - swojego czasu na tle rodzimej produkcji uznana za synonim wyższej jakości dźwięku; teraz można dostać bez problemu używany sprzęt innych marek; żeby nie było sam miałem swojego czasu zestaw Technicsa (wzmacniacz, CD, magnetofon), zestaw gra do teraz u rodziców i sprawuje się bez zarzutu ale... są lepsze sprzęty
podpowiedz gdzie to ma grać - w jak dużym pokoju? czego słuchasz? i najważniejsze - ile jesteś gotów wydać na ten zestaw?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak adamsona też mnie troszkę dziwi Twój wybór. Z doświadzczenia wiem,że Technics i "czysty, wysokiej jakości dźwięk bez zakłóceń" w znakomitej większości modeli nie szły w parze a im młodsze modele tym gożej. Jak zresztą widac marka całkowicie zniknęła z ryku audio. Lepszym wyborem będzie choćby Pioneer czy JVC z tamtych tzn. 80-tych i 90-tych lat że o innych znamienitszych nie wspomnę. Choć w zasadzie to należy wspomnieć o Nakamichi, Akai, Kenwood czy nawet niektóre modele Philipsa na którym wzorowała sie nasza rodzima Unitra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wieze Technics ojciec do dzisiaj uzywa a kupilem ja z 15 lat temu. Z tego co pamietam ladnie grala, a to byl zestaw z glosnikami:) Nie ukrywam, ze sa lepsze sprzety ale niektorzy z Nas chyba moja sentyment do tej marki. Znikla z rynku chyba z tego wzgledu ze jakos wlasnosc Matsushity robila wewnetrzna konkurencje Panasonicowi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,
mój pierwszy zestaw stereo również składał się z komponentów Technisca i byłem z niego zadowolony choć było to jakieś 10 lat temu. Wyczuwam, że nie posiadasz jeszcze żadnego zestawu więc moim zdanie Technisc jest dobrym wyborem. złożenie całej wieży nie powinno być trudne ponieważ na rynku wtórnym można kupić dużo komponentów tej firmy. Pytanie tylko ile masz zamiar przeznaczyć na to pieniędzy. Wtedy na pewno uda nam się Ci pomóc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...