Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tmisiu

Podłączenie kina domowego i stereo.

Recommended Posts

Witam,
mam konkretne pytanie i chciałbym otrzymać konkretną odpowiedź, mianowicie chodzi o spięcie kina domowego z zestawem stereo (Wiem, że tego rodzaju wątki już były, ale żaden z nich nie rozwiązał problemu).
I tak:
posiadam:
Amplituner Denon AVR 2309
Odtwarzacz DVD (jaki, to chyba nie ma znaczenia)
Odtwarzacz CD - Advance Acoustic MCD-204

I teraz: chciałbym kupić wzmacniacz zintegrowany (np. Cambridge Audio 740 lub Advance Acoustic MAP-105) do którego podłączę CD.
Sprzęt chciałbym podłączyć, w ten sposób, aby przednie kolumny (L i P) były wpięte we wzmacniacz, natomiast pozostałe 3 + sub w Amplituner.
Proszę Was zatem o pomoc, w jaki sposób połączyć wzmacniacz z amplitunerem, aby sygnał dla stereo przechodził przez integre (jeden i drugi wzmaczniacz który wskazałem posiada pre-out) i grały tylko kolumny L i P, natomiast aby przy oglądaniu filmu grały oczywiście wszystkie 5.1.

Z góry dzięki
Tomek

I będzie wielkie buuuum.....

Jeżeli chcesz podłączyć tak jak opisałeś to wzmacniacz zintegrowany stereo musi posiadać wejście na końcówkę mocy (z ominięciem przedwzmacniacza) tzw direct-in.
Wtedy łączysz wyjście pre-out z amplitunera KD z wejściem direct-in wzmacniacza stereo i wszystko hula tak jak sobie życzysz.

No i zorientowałem się w sytuacji, i sprawa jest faktycznie dość prosta, z jednym niuansem. Należy znaleźć wzmacniacz z wejściem "coś tam in", gdyż zawsze to się inaczej nazywa, np. amp in, direct in, by pass. Pożyczyłem taki wzmacniacz, podłączyłem i działa.

Dzięki za info.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować